אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אם היו לפרופימקס את קרנות הבית שלה ב-2008, אפשר להעריך שמשקיעי פרופימקס לא היו סובלים כלל מהפסדים כתוצאה מהמשבר הכלכלי הגלובלי של 2008" יח"צ

"אם היו לפרופימקס את קרנות הבית שלה ב-2008, אפשר להעריך שמשקיעי פרופימקס לא היו סובלים כלל מהפסדים כתוצאה מהמשבר הכלכלי הגלובלי של 2008"

התפרצות נגיף הקורונה רק הוסיפה לאי הוודאות בשווקים. ענף הנדל"ן עשוי להרוויח מהריבית הנמוכה, אבל חשוב לבחון היטב את ההשקעות בתחום

22.03.2020, 14:17 | נעה אורן, בשיתוף פרופימקס
2020 נפתחה ברגשות מעורבים בשווקים - בין היתר, בשל השלב במחזור הכלכלי הנוכחי, שאורכו חסר תקדים, והתשואות הגבוהות של עשר השנים האחרונות. התפרצות נגיף הקורונה רק הוסיפה לאי הוודאות, והמשקיעים נותרו עם הרבה שאלות פתוחות. כיצד, אם כן, ניתן לאתר השקעות מעניינות בזמנים של חוסר ודאות?

לדברי אלחנן רוזנהיים, מייסד ומנכ"ל פרופימקס, שמתמחה בהשקעות נדל"ן והשקעות אלטרנטיביות בחו"ל, "אין ספק שהתפשטות נגיף הקורונה הכניסה הרבה אי-ודאות לשווקים, אבל מגמת הורדת הריבית, אמורה לתמוך בשוק הנדל"ן.

"כמי שפועלים בענף למעלה משני עשורים, ראינו עליות ומורדות – והניסיון שלנו מלמד כי גם בסביבה של חוסר ודאות ושל מחירים גבוהים, מי שמשקיע במחקר ומחזיק בידע ובהיכרות נרחבים של השוק – יכול למצוא הזדמנויות השקעה מעניינות. חשוב, כמובן, להקפיד על גידור סיכונים – בין היתר, באמצעות פיזור וגיוון ההשקעות".

לחצו כאן לפרטים נוספים >>>

 

"דמי הניהול נמוכים – כי אנחנו מאמינים בדמי הצלחה"

בימים אלה, קרן הנדל"ן החמישית של פרופימקס, שמיועדת למשקיעים כשירים, עומדת לפני סגירה. זאת, כשבאמתחתה של פרופימקס היסטוריית ביצועים (טרק רקורד) עשירה של מאות קרנות והשקעות פרטניות, כמו גם ניהול של ארבע קרנות קודמות בעלות ביצועים יוצאי דופן ומוצלחים במיוחד. "כמו תמיד, גם בקרן הזו, אנחנו מקפידים על פיזור כחלק מאסטרטגיית גידור הסיכונים – ויש בה כבר 25 השקעות מפוזרות בין אסטרטגיות השקעה שונות, שכוללות 2,996 יחידות מולטי פמילי, 28 מבנים לוגיסטיים, מעל ל-90 נכסים ממגוון סקטורים ומנהלים שונים, שאינם חשופים ישירות לענפי הכלכלה שעומדים בחזית משבר הקורונה, ועדיין עומד לרשותה הון שישמש לניצול הזדמנויות ההשקעה שתהיינה בחודשים הקרובים".

מהשקעותיה של פרופימקס, יח"צ מהשקעותיה של פרופימקס | יח"צ מהשקעותיה של פרופימקס, יח"צ

לדברי רוזנהיים, "ברור שאפשר להשיג תשואות חיוביות על השקעות נדל"ן בשוק טוב, אך גם בשוק יורד או בעייתי אפשר למצוא השקעות שיניבו למשקיעים תשואות נאות. העיקרון זהה בשני המצבים – לבחון היטב את המרכיבים של העסקה. אחרי הכל, מעל 50% מהעושר העולמי מושקעים בנדל"ן, לא כולל הבתים שאנו חיים בהם. תמיד יש הזדמנויות, הבעיה היא שקשה לאתר את הטובות ביותר.

"בדיוק לצורך כך, פיתחנו עם השנים מערכת סינון יעילה במיוחד, עם 17 שותפים אסטרטגיים, שעברו בדיקות קפדניות כדי לוודא את האמינות והיסטוריית הביצועים שלהם. השותפים שלנו בחו"ל בודקים עבורנו ועבור המשקיעים שלנו ושלהם אלפי השקעות בשנה, ומעבירים אלינו רק את אלו שוועדת ההשקעות שלהם אישרה. גם הם וגם אנחנו מרוויחים מדמי ההצלחה, דמי הניהול שאנו גובים נמוכים מאוד ולעולם אינם מהווים סיבה להשקעה או להמשך החזקתה. זאת, במטרה להבטיח הלימת אינטרסים עם המשקיעים שלנו".

"יהיו תיקונים בשוק – ולכן חשוב לשמור על זהירות"

לשאלה עד כמה הפיזור משמעותי לצורך הקטנת הפסדים והגדלת הסיכוי לרווח בתקופת משבר עולמי, עונה רוזנהיים כי "אפשר לשער שאם היו לנו את קרנות הבית שלנו לפני המשבר הפיננסי העולמי של 2008 לא היו לנו משקיעים שנגרמו להם הפסדים עקב משבר זה באותה תקופה, כי פיזור זה שיש לנו בקרנות הבית שלנו מעניק ביטחון חשוב - בהתאם לתורתו של זוכה פרס נובל לכלכלה הארי מרקוביץ'.

"מעבר לכך, ברור שיהיו תיקונים בשוק, ולכן אנחנו זהירים מאוד בהשקעות שאנחנו בוחרים - אבל הכוח של השותפים האסטרטגיים שלנו, בשילוב עשרות שנות הניסיון שלנו, מספק למשקיע הישראלי יתרון השקעה משמעותי מאוד".

הקרן החמישית של פרופימקס, CircleOne V, צועדת בדרכי הקרנות הקודמות, שפועלות בהצלחה. הדגש בקרן הוא על פיזור בין סקטורים ואזורים שונים, תוך דגש על אזורים בעלי צמיחה כלכלית איתנה, וכן פיזור ההשקעות בין מנהלים ואסטרטגיות. כשלושת רבעי מההשקעות הן בארה"ב, והשאר באירופה, והן מבוצעות יחד עם השותפים הוותיקים של פרופימקס, שכבר הוכיחו עצמם בעבר כבעלי ערך לחברה ולמשקיעים שלה. לחצו כאן לפרטים נוספים >>>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות