אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוכנה ישראלית תסייע לאמזון ללמד טכנולוגיה מרחוק צילום: בלומברג

תוכנה ישראלית תסייע לאמזון ללמד טכנולוגיה מרחוק

הענקית האמריקאית חתמה על חוזה עם רובוגרופ, שפיתחה מערכת בתחום הרובוטיקה והמחשוב, ותשתמש בה ללמידה מרחוק בפרויקט פילנתרופי

23.03.2020, 08:14 | סופי שולמן

משבר הקורונה פוגע קשות בחברות ענק, אבל דווקא מתחת לרדאר יש איים מפתיעים של קפיצות מדרגה עסקיות. זה המקרה של חברת רובוגרופ הקטנטנה, שמניותיה נסחרות בתל אביב לפי שווי של 50 מיליון שקל. אתמול ניתרה מניית החברה, שלרוב כמעט אינה מעוררת עניין או סחירות, ב־50% במחזור של חצי מיליון שקל, לאחר דיווח על חוזה עם אמזון.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסכם, שהמשא ומתן עליו והחתימה עצמה נערכו ברוח התקופה באופן וירטואלי, תשתמש הענקית האמריקאית במערכת ללמידה מרחוק בתחום הרובוטיקה והמחשוב של החברה הישראלית. חברה־בת של רובוגרופ, בשם קודרס, פיתחה פלטפורמה ללימודים מרחוק בתחום שקרוי STEM — לימודי מקצועות הטכנולוגיה.

מערכת הלמידה של רובוגרופ מיועדת לפרויקט הפילנתרופי של אמזון, Amazon Future Engineers, שבמסגרתו היא מעודדת תלמידים ללמוד מקצועות טכנולוגיים. בעקבות התפרצות וירוס הקורונה חיפשה אמזון פלטפורמה שתכלול הן תוכן והן את היכולת הטכנולוגית ללמידה מרחוק. בשלב זה פתחו באמזון את תוכנית הלימודים לכל התלמידים בארה"ב, ורובוגרופ אמורה לקבל תשלום לפי היקף השימוש בפלטפורמה שלה. החוזה בשלב זה נחתם לתקופה הקרובה, שבמהלכה מערכת החינוך בארה"ב תהיה מושבתת, ורובוגרופ אינה יודעת מה יהיה היקף ההכנסות שהוא יביא.

רובוגרופ היא חברת ותיקה בת 37 שנה, שפעלה בתחום הרובוטיקה ובניית מערכי הדרכה לחינוך מקצועי. ב־2018 החלה להפעיל את מערכת הלמידה מרחוק לתחום הרובוטיקה, שאף קיבלה בשנה שעברה מענק מחקר ופיתוח מרשות החדשנות.

בשלב זה מדובר בהכנסות זניחות, שכן מכלל ההכנסות של 3.5 מיליון דולר, שרובוגרופ רשמה במחצית הראשונה של 2019, הגיעו 100 אלף דולר בלבד מקודרס. הסטארט־אפ לא מצליח לשפר את מצבה של רובוגרופ בכל הקשור לרווחיות. התזרים מפעילות שוטפת היה 1.9 מיליון דולר וההפסד התפעולי 26 מיליון דולר. על רקע זה אף פיטרה החברה תשעה עובדים ונותרה עם 77 במשרדיה בראש עין. כמנכ"ל החברה משמש יורם דויטש, שהוא גם יו"ר הדירקטוריון שלה ומחזיק ב־65% ממניותיה.

ג ג'ף בזוס | צילום: איי אף פי ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות