אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת ההייטק הישראלית מיי הריטג' הביאה לישראל 66 אלף מטושים צילום: MyHeritage

בלעדי לכלכליסט

חברת ההייטק הישראלית מיי הריטג' הביאה לישראל 66 אלף מטושים

לאחר המחסור בישראל: מלאי המטושים הגיע היום (ב') בשעות הצהריים מארצות הברית, ואמור להספיק למדינה לשבועות הקרובים

23.03.2020, 14:55 | מאיר אורבך
חברת ההייטק הישראלית מיי הריטג' הביאה לישראל 66 אלף מטושים שהגיעו לישראל היום (ב') בשעות אחר הצהריים. גלעד יפת מנכ"ל ומייסד החברה מספר לכלכליסט שהמטושים היו בארצות הברית. כזכור מדינת ישראל נקלעה לקשיים רבים עקב המחסור במטושים בישראל ובחוסר היכולת להשיג בעולם אשר בחלק גדול עוצר את המכירות של המטושים לגורמים בינלאומיים. מלאי המטושים שיגיע לישראל היום אמור להספיק למדינה לשבועות הקרובים.

קראו עוד בכלכליסט

"פניתי למעבדת הדנ"א של החברה בארה"ב וביקשתי מהם שיחברו אותי לאיש המכירות שלנו שעוסק בתחום הזה. איש המכירות היה איש שישראל יקרה לו מאוד והודיע לי שלא ניתן להשיג מסין אבל ציין שהוא שמר מלאי של עשרות אלפי מטושים בביתו עבורנו כמלאי חירום. הודעתי לו שזה עכשיו זמן חירום ואנחנו חייבים לקבל אותם עכשיו. פניתי למשרד הבריאות ששמח מאוד על המציאה. משרד הבריאות שלח אליו משאיות שאספו מצפון קרוליינה שהעלו לטיסה שתנחת בישראל היום עוד שעתיים".

גלעד יפת מייסד my heritage, צילום: יחצ גלעד יפת מייסד my heritage | צילום: יחצ גלעד יפת מייסד my heritage, צילום: יחצ

חברת מיי הריטג' הוקמה בשנת 2003 ומעסיקה כ-500 עובדים והיא מתמחה בעולם אילנות היוחסין ובדיקות הדנ"א. לפני מספר שנים השיקה החברה ערכת דנ"א המאפשרת לאנשים להתחבר לקרוביהם. המטושים הם חלק מהותי בערכות אלו. יפת מעריך שהעלות לחברה באובדן המטושים הוא כ-10 מיליון דולר אך החברה תרמה את כל המטושים למדינה ללא עלות.

מטושים בדרך לישראל, צילום: MyHeritage מטושים בדרך לישראל | צילום: MyHeritage מטושים בדרך לישראל, צילום: MyHeritage

"לא חוכמה לתפוס אנשים עם סמפוטמים צריכים לתפוס את האנשים שהמחלה לא התפרצה אצלם ואז לעצור את המחלה בהקדם. חייבים למנוע מהאנשים שמדביקים להסתובב" אומר יפת.

מטושים בדרך לישראל, צילום: MyHeritage מטושים בדרך לישראל | צילום: MyHeritage מטושים בדרך לישראל, צילום: MyHeritage

"שישים וחמישה אלף מטושים היו על המטוס ועוד 500 היו לי במשרד. במשרד הבריאות ציינו שאלו בדיוק המטושים שהם צריכים", הוסיף, "אצל אנשים חולים ריכוז הווירוסים מאוד קטן ולכן חייבים להשתמש במטוש מיוחד שיש לו ראש ננומטרי שיוצר שטח פנים אדיר ומצליח למדוד".

גלעד יפת מנכ"ל myheritage ועובדי החברה, צילום: MyHeritage גלעד יפת מנכ"ל myheritage ועובדי החברה | צילום: MyHeritage גלעד יפת מנכ"ל myheritage ועובדי החברה, צילום: MyHeritage

גלעד יפת, מנכ"ל ומייסד חברת מיי הריטג' סיפר לכלכליסט שהחברה שמחה לוותר על המטושים לטובת מדינת ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות203 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

200.
יתכן והמטושים אינם מזהים את נגיף הקורונה. בבקשה תבדקו
אסור לקנות דבר מסין הם רמאים . הם אלה שהדביקו את כל העולם במגפת הקורונה. הם נתנו במתנה מטושים לאיטליה שבכלל לא מזהים את וירוס הקורונה. האיטלקים עלו על הרמאות מהר מאד. . צריך להעניש את סין על פגיעה קשה במאות אלפים ומיליוני אנשים שעוד ימותו . סין ארץ קומוניסטית הודיעה באיחור של 3 חודשים שמשתוללת אצלם מגפה . הם לא נתנו לשום גוף בינלאומי לבדוק מה קורה באמת אצלם. למה ? כדי שלא יגלו את האמת שבינתים מתו אצלם מיליוני אנשים. ומי שלא רצה להיות בסגר, ירו בו . את הגופות של המתים שרפו ועדיין ממשיכים לשרוף. אני אשמח שמידע זה יגיע לחלונות הגבוהים ושיבדקו אמינותם . ראינו סרטים פירטיים שיורים בסינים ברחוב. שרון גל בתוכנית בערוץ 13 הראה סרטון פירטי מסין שהם צועקים :" אנחנו מתמוטטים, אנחנו לא מסוגלים לשרוף כמויות כאלה של גופות שמביאים אלינו " . ויש דבר מאד חשוב לממשלה שלנו לעשות, לבטל כל ההסכמים שיש לישראל מול הסינים, כולל ההסכם שביבי חתם עם הסינים שיעמיקו את נמל חיפה ויתחזקו אותו 25 שנים . הסכם זה עם הסינים הוא סכנה אמיתית לקיומה של מדינת ישראל. . . עדיף עכשיו לבטל מאשר שנבכה בעוד עשרים וחמש שנים .
מאת אזרח המדינה למנכל החברה  |  28.03.20
לכל התגובות