אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר קרן המטבע: "הצמיחה הגלובלית השנה תהיה שלילית" צילום: בלומברג

יו"ר קרן המטבע: "הצמיחה הגלובלית השנה תהיה שלילית"

עם זאת לדברי קריסטלינה גורגייבה, "אנו צופים התאוששות ב-2021"; היא ציינה כי המשקיעים הוציאו 83 מיליארד דולר משווקים מתעוררים מאז תחילת המשבר - בריחת הון הגדולה ביותר שנרשמה אי פעם

23.03.2020, 20:56 | אדריאן פילוט

"תחזית הצמיחה העולמית שלנו לשנת 2020 היא שלילית – יהיה מיתון לפחות כמו במהלך המשבר הפיננסי העולמי של 2008 או גרוע ממנו" - כך לפי יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, קריסטלינה גורגייבה.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת לדבריה, "אנו צופים התאוששות ב-2021. כדי להגיע לשם, חשוב ביותר לתעדף את מדיניות 'ההכלה' וחיזוק מערכות הבריאות - בכל מקום. ההשפעה הכלכלית תהיה וחמורה, אך ככל שהנגיף ייעלם מהר יותר, ההתאוששות תהיה מהירה וחזקה יותר".

לפי גורגייבה, קרן המטבע תומכת בצעדים הפיסקאליים "הבלתי רגילים" שמדינות רבות כבר נקטו כדי לשפר את מערכות הבריאות ולהגן על העובדים והפירמות שנפגעו מהמשבר.

 קריסטלינה גורגייבה, צילום: בלומברג קריסטלינה גורגייבה | צילום: בלומברג  קריסטלינה גורגייבה, צילום: בלומברג

היא הוסיפה כי "אנו מברכים על מהלכיהם של בנקים מרכזיים שהרחיבו את המדיניות המוניטרית. מאמצים נועזים אלה אינם רק האינטרס של כל מדינה, אלא של הכלכלה העולמית כולה. יהיה דרוש עוד יותר, במיוחד בחזית הפיסקאלית".

גורגייבה מוטרדת מאוד מעתידן של הכלכלות המתפתחות, שכן לדבריה "כלכלות מתקדמות בדרך כלל במצב טוב יותר להגיב למשבר, מנגד, שווקים מתעוררים רבים ומדינות בעלות הכנסה נמוכה עומדות בפני אתגרים משמעותיים: הם מושפעים קשות מבריחת (יצוא) הון".

לפי נתוני הקרן, המשקיעים הוציאו 83 מיליארד דולר משווקים מתעוררים מאז תחילת המשבר - בריחת הון הגדולה ביותר שנרשמה אי פעם. "אנו מודאגים במיוחד ממדינות עם הכנסות נמוכות הנמצאות במצוקה של חובות", היא סיכמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות