אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר בוועד האולימפי הבינלאומי: "המשחקים לא ייפתחו ביולי, את זה אני יודע" צילום: AP

בכיר בוועד האולימפי הבינלאומי: "המשחקים לא ייפתחו ביולי, את זה אני יודע"

דיק פאונד: "ההחלטה על דחייה כבר התקבלה. הפרטים על ההמשך עדיין לא נקבעו, אבל המשחקים האולימפיים לא ייפתחו ב-24 ביולי"

23.03.2020, 22:49 | שירות כלכליסט

 האולימפיאדה צפויה להידחות – כך אומר דיק פאונד, בכיר בוועד האולימפי הבינלאומי.  

קראו עוד בכלכליסט

בראיון ל-USA TODAY Sports אמר פאונד הקנדי כי המשחקים שאמורים היו להתקיים בקיץ הקרוב יידחו כנראה ל-2021.

"על בסיס המידע שיוצא מהוועד האולימפי הבינלאומי (IOC), ההחלטה על דחייה כבר התקבלה. הפרטים על ההמשך עדיין לא נקבעו, אבל המשחקים לא ייפתחו ב-24 ביולי, את זה אני יודע".

דיק פאונד,  צילום: AP דיק פאונד | צילום: AP דיק פאונד,  צילום: AP

פאונד מעריך כי הוועד האולימפי יפרסם בימים הקרובים את ההחלטה על הדחייה ובהמשך את שאר הפרטים החשובים. "זה יבוא בשלבים, אנחנו נדחה את זה ואז נתחיל להתמודד עם כל המשמעויות המסתעפות מההחלטה, שהן עצומות", אמר פאונד.

בתגובה לדברים של פאונד אמר דובר הוועד האולימפי מארק אדמס: "זוהי זכותו של כל חבר בוועד האולימפי לפרשן את ההודעה הנהלת ה-IOC מאתמול". נשיא הוועד תומאס בך אמר אתמול שהוועד יבחן בארבעת השבועות הקרובים את הסוגיה, על מנת לקבל החלטה על עתיד המשחקים. בהודעה פסל באך אפשרות של ביטול המשחקים.

הבוקר אמר ראש ממשלת יפן שינזו אבה כי דחייה של המשחקים האולימפיים בטוקיו תהיה בלתי נמנעת אם המשחקים לא יוכלו להתקיים באופן מלא בשל המגיפה העולמית. אבה אמר את הדברים בפרלמנט, בתגובה להודעת הוועד האולימפי. "זה יהיה קשה לקיים את המשחקים בדרך מלאה, ההחלטה לדחות תהיה בלתי נמנעת אם אנו חושבים על בטיחות הספורטאים כערך עליון", אמר אבה בנאום בפרלמנט.

אתמול הודיע הוועד האולימפי הקנדי כי לא ישלח את הספורטאים שלו לאולימפיאדה אם תתקיים במועד המתוכנן (סוף יולי). "בשעה שאנו מכירים במורכבות המהלך של דחייה, דבר לא חשוב יותר מהבריאות והבטיחות של הספורטאים שלנו, ושל הקהילה העולמית. זה לא נוגע רק לבריאות של הספורטאים, מדובר גם בבריאות של הציבור כולו", נאמר בהודעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות