אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה בוחנת: רשת ביטחון ליבואני ביצים מאוקראינה צילום: מיטל בריל

בלעדי לכלכליסט

המדינה בוחנת: רשת ביטחון ליבואני ביצים מאוקראינה

פתרון למחסור ברשתות השיווק? משרד החקלאות עשוי להעניק רשת הגנה של 7 מיליון שקל למי שייבאו ביצים מאוקראינה - למקרה שהן לא יימכרו

23.03.2020, 23:13 | נורית קדוש

המחסור בביצי מאכל שנרשם בימים אלו ברשתות השיווק, מוביל לחשש ממחסור כבד בחג הפסח. כדי להימנע מכך, שוקל משרד החקלאות ופיתוח הכפר מתן תמיכה ליבואני ביצים מאוקראינה.

קראו עוד בכלכליסט

המשרד פרסם טיוטה להערות הציבור, לפיה קבלנים מורשים לשיווק ביצי מאכל בעלי רישיון יבוא ביצים מאוקראינה בפטור ממכס, יוכלו ליהנות מרשת הגנה של המדינה בהיקף של עד 7 מיליון שקל. רשת ההגנה הכלכלית נועדה למקרה שלא יירשם מחסור כבד והביצים שייבואו לא יימכרו.

במשרד החקלאות טוענים עוד כי מאחר שקיימת אי ודאות באשר ליכולת היבואנים לרכוש ביצים, וקיים חשש להפסד כספי של היבואנים, נוצר צורך למתן רשת ביטחון ליבואנים שלא יצליחו למכור את הביצים מאוקראינה.

לפני ארבע שנים התגלה כי ביצים שיובאו לישראל מאוקראינה, נשאו חיידק סלמונלה מזן אנטריטידיס. בעקבות כך, עצר משרד החקלאות את יבוא הביצים מאוקראינה ואת שיווקן ומכירתן על ידי רשתות השיווק. בנוסף, פעל המשרד לשינוי ארצות הייבוא על מנת לספק את הביקוש ודרש מהשירותים הווטרינריים באוקראינה לערוך תחקיר על מקור החיידק.

מקרר ביצים ריק, צילום: מיטל בריל מקרר ביצים ריק | צילום: מיטל בריל מקרר ביצים ריק, צילום: מיטל בריל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות