אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איטליה: עוד 743 בני אדם מתו מקורונה; מספר הנדבקים בעולם - מעל 400 אלף צילום: איי אף פי

דיווח שוטף

איטליה: עוד 743 בני אדם מתו מקורונה; מספר הנדבקים בעולם - מעל 400 אלף

טראמפ: "אנשים צריכים לחזור לעבודה בקרוב";87 בני אדם נוספים מתו מקורונה בבריטניה; ראש ממשלת יפן הודיע: אולימפיאדת טוקיו תידחה ל-2021; מצרים מטילה עוצר לילי לשבועיים; הודו הודיעה על סגר כללי ל-21 יום; פעילת הסביבה גרטה תונברג: "קרוב לוודאי שנדבקתי בקורונה"

24.03.2020, 22:49 | כלכליסט ו-ynet

משבר הקורונה: עדכונים שוטפים מהעולם

 

 

מפת החולים בעולם

22:30 - גרטה תונברג: "קרוב לוודאי שנדבקתי בקורונה"

פעילת איכות הסביבה גרטה תונברג אמרה היום כי "קרוב לוודאי" שנדבקה בקורונה. תונברג בת ה-19 כתבה בפוסט באינסטגרם כי עברה לבידוד לאחר שהיא ואביה חזרו ממרכז אירופה לפני שבועיים. לדבריה, כמה ימים לאחר מכן החלה לחוש ברע, והתלוננה על "עייפות, צמרמורת, כאבי גרון ושיעול. תונברג אמרה שלא עברה בדיקת קורונה, ולדבריה ככל הנראה החלימה מהנגיף.

גרטה תונברג, צילום: רויטרס גרטה תונברג | צילום: רויטרס גרטה תונברג, צילום: רויטרס

20:00 - טראמפ: "אנשים צריכים לחזור לעבודה בקרוב"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס למשבר הקורונה בארצו ואמר כי "אפשרי שימותו אנשים בגלל הנגיף, אבל אתה מסתכן באובדן גדול יותר של אנשים אם מדינה נכנסת למיתון רציני". בראיון לרשת "פוקס ניוז" הוסיף טראמפ כי אנשים צריכים לחזור לעבודה בקרוב וכי הוא ירצה להסיר את רוב המגבלות שהוטלו על ארצות הברית עד חג הפסחא שיחול ב-12 באפריל.

טראמפ, צילום: איי אף פי טראמפ | צילום: איי אף פי טראמפ, צילום: איי אף פי

19:15 - מעל 400 אלף נדבקו בקורונה ברחבי העולם

מעל 400 אלף בני אדם נדבקו בקורונה ברחבי העולם; מספר המתים מנגיף הקורונה באיטליה עלה ביממה האחרונה ב-743, ועומד כעת על 6,820 בני אדם. הרשויות במדינה ציינו כי עוד 5,249 חולים נדבקו בנגיף, ומספרם הכולל עומד על 69,176.

לוויה באיטליה, צילום: איי אף פי לוויה באיטליה | צילום: איי אף פי לוויה באיטליה, צילום: איי אף פי

18:30 - בריטניה: עוד 87 בני אדם מתו מהנגיף

87 בני אדם נוספים מתו ביממה האחרונה מקורונה בבריטניה, מה שמעלה את מניין המתים מהנגיף במדינה ל-422. כך מסרה הממשלה המקומית. מספר החולים בנגיף בממכלה עלה ביממה האחרונה ב-1,427 בני אדם, ועומד כעת על 8,077.

17:30 -  סגר כללי בהודו לשלושה שבועות

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי הודיע על סגר כללי למשך 21 יום, כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. "יהיה איסור כולל על יציאה מהבתים", אמר מודי בהודעה שמסר בטלוויזיה ההודית. עד כה אובחנו בהודו 482 חולים בנגיף. תשעה מהם מתו. הסגר ייכנס לתוקף בחצות שעון הודו.

כבישים ריקים בניו דלהי, השבוע - בזמן העוצר שהוכרז למשך 14 שעות, צילום: איי אף פי כבישים ריקים בניו דלהי, השבוע - בזמן העוצר שהוכרז למשך 14 שעות | צילום: איי אף פי כבישים ריקים בניו דלהי, השבוע - בזמן העוצר שהוכרז למשך 14 שעות, צילום: איי אף פי

14:29 - אולימפיאדת טוקיו תידחה ל-2021

ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, הודיע כי אוליפיאדת טוקיו תידחה ותתקיים ב-2021, זאת בעקבות משבר הקורונה העולמי. אבה: "יש הסכמה עם הוועד האולימפי לדחות את האולימפיאדה. היא לא תבוטל אלא תידחה בשנה ל-2021".

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

האולימפיאדה בעת החדשה החדשה בוטלה רק שלוש פעמים. לראשונה זה קרה ב-1916 בעקבות מלחמת העולם הראשונה ואילו ב-1940 ו-1944 בוטלו המשחקים בגלל מלחמת העולם השנייה, כשבאותם שנים בוטלה גם אולימפיאדת החורף.

העלות של הדחייה נאמדת ביותר ממיליארד דולר, אך לאור מחאות ודרישות האיגודים, הוועדים האולימפיים בעולם והספורטאים לא היתה לוועד האולימפי ברירה. הוועד רצה לקבל את ההחלטה רק בעוד חודש אך לא היה יכול לחכות יותר.

מהוועד האולימפי בישראל נמסר: "אנו מברכים על ההחלטה וההכרזה הרשמית המשותפת של הוועד האולימפי הבינלאומי וממשלת יפן, על דחיית המשחקים האולימפיים שאמורים היו להיפתח בטוקיו ב-24 ביולי לקיץ 2020 לשנת 2021 בצל משבר הקורונה המתמשך ברחבי העולם. ספורטאי המשלחת האולימפית של ישראל חוו תקופת אי ודאות קשה ואנו מקווים שכבר בימים הקרובים תהיה הודעה רשמית על המועד החדש שייקבע, על מנת שניתן יהיה לסמן את המטרות החדשות בבירור".

"נפעל במהירות למפות את כל מישורי הפעולה הנדרשים על מנת להיערך למועד החדש שייקבע, בהיבטים הארגוניים והתקציביים מתוך מטרה ברורה להעמיד לרשות הספורטאים והספורטאיות שלנו והצוותים המקצועיים את מירב התנאים הנדרשים להכנה האופטימלית. למרות שהדחיה היא בלתי נמנעת, האכזבה היא קשה, אבל בספורט אכזבה היא חלק מהתהליך ומהדרך להצלחה. אנו בטוחים שספורטאי ישראל יצלחו את המשבר הזה ויוכיחו את חוסנם המנטלי כפי שהוכיחו כבר בעבר".

(אוריאל דסקל)

 

14:15 - מצרים מטילה עוצר לילי לשבועיים

 

מצרים תטיל עוצר לילי למשך שבועיים במאמץ לעצור את התפשטות נגיף הקורונה, כך הודיע ראש ממשלתה מוסטפא מדולי היום (ג') בעקבות הודעת האזהרה של קרן המטבע הבינלאומית מההשפעה הצפויה של המחסור בציוד על האומה הענייה ביותר במזרח התיכון. העוצר בן 11 השעות, משעה 7 בערב עד שש בבוקר ייכנס לתוקף מחר. במהלך העוצר תופסק תנועת התחבורה מכל סוג שהוא.

 

12:15 - ברשות הפלסטינית: מספר החולים עומד על 58

מספר החולים בקורונה ברשות הפלסטינית עומד על 58, דווח על 17 שהחלימו. בעזה יש עוד שני חולים. מנגנוני הביטחון עצרו שמונה פלסטינים בטול-כרם שהפרו את העוצר שהטילה הרשות ויצאו מבתיהם שלא לצרכים חיוניים. הוחרמו גם שלושת כלי הרכב שלהם.

חיטוי אוטובס פלסטיני, צילום: רויטרס חיטוי אוטובס פלסטיני | צילום: רויטרס חיטוי אוטובס פלסטיני, צילום: רויטרס

12:09 - מספר המתים באיראן מתקרב ל-2,000

מניין המתים המעודכן במדינה עומד על 1,934 ומספר מקרי ההידבקות על 24,811, כך הודיעו הרשויות במדינה.  שני מקרי מוות חדשים דווחו בפיליפינים, מניין המתים עומד על 35 ומספר הנדבקים על 552.

12:03 -  נעצר ייצור הרכב ביפן ובהודו

 

אחרי ההשבתות באירופה: מאזדה וטויוטה הכריזו על השבתת מפעלים. בהודו נסגרו חמישה אתרי ייצור

 

09:21 - חברה יפנית הודיעה כי פיתחה חיסון לקורונה, תתחיל בקרוב בניסויים בחיות

חברת התרופות היפנית "אנגס" הודיעה כי השלימה בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת אוסקה לפתח חיסון לנגיף הקורונה, וכי בקרוב תתחיל בניסויים בבעלי חיים. עד כה נדבקו בנגיף 350 אלף בני אדם ברחבי העולם, ויותר מ-15 אלף חולים מתו.

ההתפשטות באירופה

09:05 - סין: 78 נדבקים חדשים בקורונה, מרביתם הגיעו מחוץ למדינה

רשויות הבריאות בסין הודיעו כי ביממה האחרונה אובחנו ברחבי המדינה 78 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה, מהם 74 באנשים שהגיעו מחוץ למדינה. אדם אחד נדבק בעיר ווהאן, שבה התפרץ הנגיף לראשונה.

 

 

תחנת התחתית Hammersmith בלונדון, צילום: רויטרס תחנת התחתית Hammersmith בלונדון | צילום: רויטרס תחנת התחתית Hammersmith בלונדון, צילום: רויטרס

 

08:55 - גרמניה: מניין חולי הקורונה עלה ל-27,436 בני אדם

 

מניין חולי הקורונה בגרמניה עלה ל-27,436 בני אדם. 114 מתו כתוצאה מהנגיף. כך נמסר מרשויות הבריאות במדינה.

 

08:45 - קובה: הממשלה אסרה על האזרחים לעזוב את המדינה וסגרה את בתי הספר

ממשלת קובה הודיעה כי היא אוסרת על אזרחיה לעזוב את המדינה, הכריזה על סגירת בתי הספר והשביתה את התחבורה הציבורית הבין-עירונית, במאמץ להיאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. עד כה אובחנו בקובה 40 מקרים של הידבקות בקורונה, בהם בתייר איטלקי בן 61 שמת מהנגיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות