אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות כרטיסי האשראי מבקשות להצטרף לקרן ההלוואות לעסקים בערבות המדינה צילום: עמית שעל

חברות כרטיסי האשראי מבקשות להצטרף לקרן ההלוואות לעסקים בערבות המדינה

קרן האשראי לעסקים הוגדלה ל-8 מיליארד שקל על רקע משבר הקורונה. ישראכרט, מקס וכאל פנו לחשב הכללי ולבנק ישראל כדי שיאפשרו להן להשתתף במכרזי ההלוואות

24.03.2020, 11:18 | רחלי בינדמן

חברות כרטיסי האשראי דורשות מהחשב הכללי רוני חזקיהו, מהמפקחת על הבנקים חדוה בר ומנגיד בנק ישראל אמיר ירון לצרף אותן לקרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, שפועלות כעת רק עם הבנקים.

קראו עוד בכלכליסט

"ההתפתחויות המהירות בכל הנוגע להתמודדות מדינת ישראל עם משבר נגיף הקורונה דורשות ביצוע התאמות ושינויים מהותיים בפעילות כלל המשק. לפי הערכות, מדובר באירוע מתגלגל שהתמשכותו עלולה לגרור השפעות מהותיות של הכלכלה הישראלית והעולמית", כתבו בפורום חברות כרטיסי האשראי במכתב שהפיצו הבוקר. "פורום חברות כרטיסי האשראי הכולל את מקס, ישראכרט וכאל מבקש שתנקטו צעדים דחופים לצורך קידום הצטרפותן של חברות כרטיסי האשראי למכרזי קרן ההלוואות לעסקים קטנים".

המדינה מפעילה באמצעות החשב הכללי קרן להעמדת הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה, במטרה להקל על מתן אשראי לעסקים אלה, שמהווים מנוע צמיחה של המשק.

במרץ 2016 החלה לפעול קרן חדשה כזו בערבות מדינה. בשונה מקרנות קודמות מקור המימון להלוואות בקרן זו, כולל בנוסף לאשראי מבנקים גם אשראי שמקורו בגופים מוסדיים (קרנות פנסיה וחברות ביטוח) במטרה להרחיב את היצע האשראי לעסקים.

בפורום מציינים כי על רקע משבר הקורונה הורחבה האפשרות של השתתפות בקרן לכלל הבנקים המסחריים בישראל ללא קשר לגודלם וסכום הקרן גדל משמעותית - מ-2 מיליארד שקל ל-8 מיליארד שקל. לכן מבקשות חברות האשראי שיאפשרו גם להן לקחת חלק בקרן הזו ולהעמיד אשראי בגיבוי ערבות מדינה לעסקים הקטנים והבינוניים בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות