אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי ההשבתות באירופה: נעצר ייצור הרכב ביפן ובהודו צילום: יצרן

אחרי ההשבתות באירופה: נעצר ייצור הרכב ביפן ובהודו

מאזדה וטויוטה הכריזו על השבתת מפעלים. בהודו נסגרו חמישה אתרי ייצור

24.03.2020, 11:57 | תומר הדר

לאחר שתעשיית הרכב האירופית שותקה בגלל הקורונה ואחריה גם תעשיית הרכב האמריקאית, ההשבתה הגיעה גם למפעלי רכב באסיה.

קראו עוד בכלכליסט

מאזדה, שהייתה מיצרניות הרכב המעטות בעולם שלא הודיעו עד כה על הפסקה של ייצור מכוניות במפעליה הכריזה על השבתה של שני מפעלים ביפן. מפעלים אלה, שיושבתו ככל הנראה עד סוף אפריל, מייצרים גם רכבים עבור השוק הישראלי.

היום פירסמה חברת דלק רכב, יבואנית מאזדה, פורד וב.מ.וו, דיווח לבורסה על השפעת וירוס הקורונה על פורד ועל ב.מ.וו, אך לא הזכירה את מאזדה, ככל הנראה לנוכח העובדה שהודעת היצרנית היפנית פורסמה רק היום. במקביל הודיעה מאזדה על הפסקת ייצור גם במפעליה במכסיקו ובתאילנד.

יצרני רכב אחרים, שעד כה הצליחו להימנע מרוע הגזירה ולהתמודד עם השפעות הקורונה, הודיעו אף הם על השבתת ייצור ביפן, אך מסיבות שונות: טויוטה תשבית חמישה מפעלים ביפן, שחלקם מייצרים דגמים לשוק הישראלי כמו טויוטה פריוס, טויוטה ראב 4 ולנד קרוזר פראדו. במקרה של טויוטה, המפעלים יושבתו באפריל בגלל חוסר ביקוש וחשש מפני הצפה של השוק.

במקביל, הודיעו היום כמה יצרניות רכב על הפסקת הייצור בהודו, שהייצור בהן בוצע עד כה במשמרות מוגבלות.

תעשיית הרכב ההודית ייצאה בעבר גם לישראל (למשל מכוניות סוזוקי) וכיום מייצאת לישראל אפנועים. הייצור בהודו הופסק על ידי פולקסווגן, פורד, רנו, פיאט, טויוטה, יונדאי, מרצדס בנץ וגם מהינדרה ומרוטי ההודיות (מכוניות מרוטי יוצאו בשעתו מהודו לישראל).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות