אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתערות מחודשת על הרשתות מחשש לביטול התחבורה הציבורית וסגר מלא צילום: אבי רוקח

הסתערות מחודשת על הרשתות מחשש לביטול התחבורה הציבורית וסגר מלא

אייל רביד, מנכ״ל ויקטורי: "מרגע שנודע אמש שבכוונת הממשלה להחמיר את ההנחיות , נרשמים זינוק חד בביקוש למזון באונליין ועומסים כבדים נרשים מהבוקר גם בחנויות הפיזיות"; גם בשופרסל מזהים שינוי חד בביקושים; בשבוע האחרון ירדו הפדיונות של משלוחים ממסעדות בכ־30%

24.03.2020, 12:51 | נורית קדוש

כוונת הממשלה להכריז הערב (ג') על סגר כמעט מלא, והביטול הצפוי של התחבורה הציבורית, הזניקו מחדש את ההסתערות על רשתות השיווק.

קראו עוד בכלכליסט

"מרגע שנודע אמש שבכוונת הממשלה להחמיר את ההנחיות ולהכריז סגר כמעט מלא, נרשם זינוק חד בביקוש למזון באונליין", מסר אייל רביד, מנכ״ל ומבעלי השליטה ברשת ויקטורי. לדבריו, הזינוק החד שנמשך הבוקר, נרשם אחרי שאתמול בשעות הבוקר, ניתן היה לזהות רגיעה, שאיפשרה יחד עם גיוס מאות עובדים כמלקטי הזמנות, לצמצם את זמן האספקה של המשלוחים בחלק מהאזורים ל-48 שעות״.

ארכיוןן, צילום: ענר גרין ארכיוןן | צילום: ענר גרין ארכיוןן, צילום: ענר גרין

לדברי רביד, עומסים כבדים נרשים מהבוקר גם בחנויות הפיזיות: "בשל מגבלות המרחק שיש לשמור, אנו מכניסים כמות מוגבלת של לקוחות בכל סבב ויש תורים לכניסה לחנות". בויקטורי גייסו מאות עובדים לליקוט הזמנות אונליין וזמני ההמתנה עמדו עד אתמול על 48 מרגע ההזמנה.

גם בשופרסל מזהים שינוי חד בביקושים מאז אתמול בערב. משופרסל נמסר: "בעקבות ביקושי שיא חריגים מאד בהיקפם לאור אירועי התקופה, בחלק מהאזורים ישנה דחייה של חלון האספקה במספר ימים. אנו מרחיבים מאד את היקפי הפעילות, לרבות גיוסי למעלה מ-1,500 עובדים לחברה בשבוע האחרון והכשרת עשרות סניפים נוספים לפעילות אונליין, ביצוע עבודת לילה סביב השעון - הכל כדי לתת מענה לצרכי הלקוחות בימים אלו ולהרחיב את השירות ככל הניתן".

שליח בת"א, צילום: Nimrod Bar-On שליח בת"א | צילום: Nimrod Bar-On שליח בת"א, צילום: Nimrod Bar-On

הרגיעה שנרשמה בתחילת השבוע, באה לידי ביטוי גםבנתוני סטורנקסט לסיכום השבוע החולף, מהם עולה כי העליה הגבוהה ביותר במכירות נרשמה בחנויות השכונתיות, המאופיינות בקניות קטנות יותר, כהשלמה לסלים הגדולים שקונים בחנויות הדיסקאונט.

העומסים נרשמים לאחר שביומיים האחרונים, נרשמה רגיעה מסויימת בביקוש בחנויות הדיסקאונט ובהזמנות האונליין. הרגיעה לצד קליטת מאות עובדים לליקוט הזמנות אונליין, איפשרו לקצר את זמני ההמתנה לאספקה.

ברשתות מעריכים כי בתקופה הקרובה ייתכנו חוסרים במוצרים כשרים לפסח, בגלל מספר המשפחות שנשארות בארץ והיערכות כוחות הביטחון שרכשו כמויות חריגות בגודלן של מוצרים כשרים לפסח, לטובת הכוחות שנדרשו להישאר בבסיסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות