אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יינות ביתן: הבעלים והמנכ"ל נכנסו לבידוד צילום: עמית שעל, נוית זומר

בלעדי לכלכליסט

יינות ביתן: הבעלים והמנכ"ל נכנסו לבידוד

נחום ביתן, מיכאל לובושיץ ובכירים נוספים ביינות ביתן נכנסו לבידוד - לאחר שנחשפו לבכיר בקבוצה שנדבק בקורונה; עובד במחלבת תנובה אלון תבור התגלה כחולה קורונה, וגם שני עובדים בשופרסל

24.03.2020, 19:00 | נורית קדוש

מנכ"ל יינות ביתן מיכאל לובושיץ, בעלי הקבוצה נחום ביתן, ובכירים נוספים בה נכנסו לבידוד; זאת  לאחר שנחשפו לבכיר בקבוצה שנדבק בקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות כך, יינות ביתן, שלא עדכנה את הציבור וספקיה, מנוהלת מרחוק על ידי המנכ"ל הנכנס.

לפני חודש, לראשונה מאז ייסד את הרשת הנושאת את שם משפחתו, מינה נחום ביתן מנכ"ל מקצועי לקבוצת קמעונאות המזון יינות ביתן-מגה. לובושיץ, שהתפטר לפני חודשיים מויליפוד, שימש קודם לכן כסמנכ"ל חטיבת הסחר והמכירות של חברת שסטוביץ', תפקיד אליו הגיע אחרי 24 שנה בתפקידים שונים בחברת סנו, בהם סמנכ"ל הסחר, המכירות והתפעול.

נחום ביתן ומיכאל לובושיץ , צילום: עמית שעל, נוית זומר נחום ביתן ומיכאל לובושיץ | צילום: עמית שעל, נוית זומר נחום ביתן ומיכאל לובושיץ , צילום: עמית שעל, נוית זומר

מינויו של לובושיץ בוצע בתקופה שהוגדרה להשלמת העסקה עם קרן כלירמרק שחתמה עם ביתן על מזכר הבנות לפיו תשקיע כחצי מיליארד שקל, תמורת שיעבוד מניות החברה. הסכום יוזרם כהלוואה נושאת ריבית של 6%-10%, כשחלק מהסכום יומר למניות אם תונפק הרשת בעתיד. מאז החתימה על מזכר ההבנות חלפו כחודשיים והעסקה לא הושלמה. משבר הקורונה מסייע לקמעונאים ולביתן בינהם בשל הסתערות הלקוחות על הסניפים והצטיידות במלאים גדולים של מזון. לאחר המשבר, יצפה ללובושיץ אתגר מורכב של שיקום הרשתות מגה ויינות ביתן.

ומה בחברות האחרות?

הקורונה פגעה בחברות מזון נוספות: עובד במחלקת האריזה במחלבת תנובה אלון תבור התגלה היום כחולה מאומת בקורונה לאחר שנדבק מקרוב משפחה והוא הוכנס לבידוד. בשל צעדי זהירות שתנובה נקטה בשבועות האחרונים לרבות ההפרדה בין מחלקות ואגפים, בחדרי אוכל ובהיקף הנוסעים בהסעות, נחשפו לעובד זה רק 15 עובדים והם נכנסו מיידית לבידוד. תנובה עדכנה את משרד הבריאות, חיטאה באופן מלא את האזור הרלוונטי ועדכנה את כלל עובדי המחלבה.

מהחברה נמסר ש"פעילות הייצור נמשכת כרגיל ושכל תהליכי יצור המזון במחלבה הם בטוחים ולא קיימת כל סכנה של מעבר נגיף דרך מזון".

גם ברשת שופרסל אובחנו שני עובדים כחולי קורונה. מדובר בעובדי שטח ובשופרסל מסרו כי "החברה פועלת בדיוק לפי הנהלים לגבי בידוד כל מי שבא איתם במגע".

בשטראוס ישראל וביוניליוור ישראל, נמסר כי לא נמצאו עד כה חולי קורונה בחברה. באסם ובחברה המרכזית נטען כי מדובר במידע הנוגע לצנעת הפרט ולכן לא יוכלו להשיב לשאלה.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות