אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ילדים להורים גרושים לא ייפגעו מהסגר: למרות תקנות החירום יוכלו לעבור בין בתי הוריהם צילום: שאול גולן

פרסום ראשון

ילדים להורים גרושים לא ייפגעו מהסגר: למרות תקנות החירום יוכלו לעבור בין בתי הוריהם

שר המשפטים אמיר אוחנה החריג באופן מפורש מעבר של קטינים בין בתי הוריהם בימי הסגר, שהוטל עקב התפשטות הקורונה. זאת בעקבות פניית לשכת עוה"ד: השר אוחנה: "אני רואה חשיבות רבה בהבטחת הקשר בין ילד להוריו ובשמירה על חיי משפחה תקינים"

25.03.2020, 09:23 | ליטל דוברוביצקי

לידיעת ההורים הגרושים וילדיהם שהיו מודאגים בימים האחרונים: ילדים להורים גרושים לא ייפגעו מהתקנות לשעת חירום ויוכלו למרות ההסגר לעבור בין הוריהם שאינם מתגוררים באותו בית - כך  הודיע היום (ד') שר המשפטים אמיר אוחנה. בכך, נעתר השר לבקשת ראש לשכת עו"ד אבי חימי ופורום דיני משפחה של לשכת עו"ד ופעל להחריג מעבר של קטינים בין בתי הוריהם שאינם גרים במשותף.

קראו עוד בכלכליסט

בימים האחרונים צפה דאגה בקרב משפחות גרושים, מכך שבעקבות הסגר ילדים לא יוכלו לעבור בין בתי הוריהם. אתמול (ג') שלח שר המשפטים אוחנה מכתב לראש לשכת עורכי הדין בו ציין כי "אני רואה חשיבות רבה בהבטחת הקשר בין ילד להוריו ובשמירה על חיי משפחה תקינים גם, ואולי אף בפרט במציאות הנוכחית, זאת מבלי לגרוע כמובן מהחיוניות שבמילוי אחר הנחיות הממשלה ומשרד הבריאות".

שר המשפטים אמיר אוחנה, צילום: יהונתן ולצר, TPS שר המשפטים אמיר אוחנה | צילום: יהונתן ולצר, TPS שר המשפטים אמיר אוחנה, צילום: יהונתן ולצר, TPS

השר אוחנה הוסיף כי פנה אל הגורמים הנוגעים בדבר ובכלל זה אל היועץ המשפטי לממשלה ואל מנכ"ל משרד הבריאות על מנת להבטיח כי זמני שהות של קטין עם שני הוריו במצב בו אלה אינם גרים במשותף, יקוימו אף בעת הזו. ואכן, במסגרת גיבוש נוסחן של תקנות שעת חירום הוחלט להחריג באופן מפורש מעבר של קטינים בין בתי הוריהם, במצב בו אלה אינם גרים במשותף.

עו"ד אריאל דרור בעל משרד המתמחה בדיני משפחה מציין כי "בימים טרופים אלה כולנו מנסים לעצב שגרה חדשה. מציאות החיים של הורים גרושים בה יש שני בתי אב מצריכה ניווט תוך מגבלות המשתנות חדשות לבקרים. עקרון טובת הילד גם בימים טרופים אלה ממשיך להוות הבסיס לקבלת החלטות. השר אוחנה בישר כי הסדרי הראיה ימשיכו לחול כרגיל ויש בכך בשורה חשובה לכל ילד שרוצה להיות עם שני הוריו.

"יצוין כי בימים אלה מחד אין דיונים מאידך השופטים עובדים כרגיל והחלטות מתקבלות אף יותר מהר. פניה לערכאות היא אפשרות פחות מועדפת אולם במידה ומי מהצדדים אינו מוכן לקיים את אשר נקבע, גם בימים אלה ניתן לקבל מזור ופתרון לכך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות