אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מובילאיי, אינטל וישקר נרתמות למאבק בקורונה צילום: ויקיפדיה

מובילאיי, אינטל וישקר נרתמות למאבק בקורונה

החברות תרמו מכיסן מיליוני שקלים לצורך מענקים לארגונים חברתיים, מכונות לבדיקת ערכות קורונה ומכונות הנשמה לבתי החולים בצפון הארץ

25.03.2020, 11:47 | שירות כלכליסט

נגיף הקורונה מספק לא מעט חדשות רעות, אך לא רק. חברות הענק הישראליות הודיעו היום (ד') כי יתרמו מיליוני שקלים לסיוע במאבק בנגיף על ידי מתן מכונות הנשמה, מימון מכונות לבדיקות הקורונה ואף סיוע לארגונים חברתיים.

קראו עוד בכלכליסט

חברת מובילאיי הודיעה כי תעמיד סכום של 10 מיליון שקל למענקים לארגונים חברתיים ועמותות הזקוקים למענק כספי: "ארגונים ועמותות יוכלו להגיש בקשה למענקים ובלבד שפעילותם ממוקדת בתמיכה במשק הישראלי או בציבור הישראלי עד לסוף החודש. ארגונים ללא כוונת רווח שפעילותם ממוקדת בתמיכה במשק או בציבור הישראלי יוכלו להגיש בקשה למענק בתנאי שהם עומדים במספר תנאים אותם הגדירה מובילאיי". ועדה שמונה שלושה בכירים בחברה תנהל את הקרן תחליט מי יקבלו את המענקים.

פרופ פרופ' אמנון שעשוע. מייסד מובילאיי | צילום: יונתן הפנר פרופ

ממובילאיי נמסר: "המשק הישראלי נכנס לתקופה קשה שבה סולידריות ועזרה הדדית, מכל מי שידו משגת לעזור, הוא כורח מציאות. מובילאיי באמצעות הקרן תרתם לערבות הדדית ולחיזוק המשק והציבור בתקופה קשה זו".

 

יניב גרטי, מנכ"ל אינטל, צילום: סטודיו שייקה איתן יניב גרטי, מנכ"ל אינטל | צילום: סטודיו שייקה איתן יניב גרטי, מנכ"ל אינטל, צילום: סטודיו שייקה איתן

 

במקביל, אינטל הודיעה כי היא תורמת מימון של כמיליון שקל לרכישת מכונה לבדיקת ערכות קורונה לבית חולים רמב"ם שבחיפה. "המכונה של החברה הקוריאנית SEEGEN צפויה להגיע לארץ בימים הקרובים", אמרה. "רמב״ם מבצעים היום 300 בדיקות קורונה ביום והמכונה תכפיל את המספר הזה ותטפל באלפי בדיקות לשבוע. מדובר במערכת אוטומטית להפקה ומיצוי של החומר הגנטי (רנ"א) מתוך דגימות נשימתית הנלקחות מאנשים החשודים כחולים בקורונה, ובנוסף, שתי מערכות של Real time PCR שמסוגלות לזהות ברמת רגישות ודיוק גבוהים ביותר את הוירוס. שלושת המכשירים הללו יגדילו בצורה ניכרת את כמות הדגימות המבוצעות במעבדה של בית החולים".

 

איתן ורטהיימר מבעלי ישקר, צילום: שאול גולן איתן ורטהיימר מבעלי ישקר | צילום: שאול גולן איתן ורטהיימר מבעלי ישקר, צילום: שאול גולן

בנוסף לכך, חברת 'ישקר' הודיעה גם כן כי היא תורמת 20 מכונות הנשמה לבתי החולים בצפון - רמב"ם בחיפה ולגליל בנהריה. עלות כל מכונת הנשמה כ- 15 אלף דולר. בהנהלת החברה מסרו: "החברה נמצאת בקשר עם בתי החולים בצפון וכעת בתקופה מאתגרת זו, הדורשת אחריות קולקטיבית מכלל החברה, נרתמה חברת 'ישקר' לרכישת מכונות הנשמה, בהן קיים מחסור בבתי חולים בישראל".

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות