אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טריפאקשנס מפטרת מאות עובדים בארצות הברית צילום: יחצ

טריפאקשנס מפטרת מאות עובדים בארצות הברית

עם תחילת המשבר הקפיאה החברה את כל גיוסי העובדים. כעת אישרה פיטורים של 300 עובדים לא קריטיים לפעילות. מהחברה נמסר: "משבר הבריאות העולמי הזה אינו דומה לשום דבר שאי פעם ראינו"

26.03.2020, 10:35 | מאיר אורבך

חברת התיירות העסקית טריפאקשנס, שנוסדה על ידי ישראלים, מפטרת מאות מעובדיה בעקבות משבר הקורונה. עם תחילת המשבר הקפיאה החברה את כל גיוסי העובדים וכעת אישרה פיטורים של 300 עובדים לא קריטיים לפעילות החברה.  

קראו עוד בכלכליסט

בשיחה עם כלכליסט לפני מספר שבועות אמר מייסד החברה אריאל כהן: "זה משבר בריאותי, לא משבר עסקי. לפני שבוע לא היה לי משבר ועכשיו אני צריך לנהל אותו. יש לנו 300 מיליון דולר בבנק למעט כל האשראי שלקחנו. אני יכול לגדול ולהמשיך בתוכנית הישנה של הצמיחה, אבל זה יהיה חסר אחריות מצידי". 

אריאל כהן. מנכ"ל טריפאקשנס, צילום: יחצ אריאל כהן. מנכ"ל טריפאקשנס | צילום: יחצ אריאל כהן. מנכ"ל טריפאקשנס, צילום: יחצ

בתגובה לפניה כלכליסט נמסר מהחברה: "משבר הבריאות העולמי הזה אינו דומה לשום דבר שאי פעם ראינו בתקופת חיינו, וליבנו יוצא לכל מי שהושפע ברחבי העולם, כולל הלקוחות, השותפים, הספקים והעובדים שלנו. לנגיף השפעה רחבה על הכלכלה העולמית. כל עסק הושפע כולל TripActions. למרות שגייסנו לאחרונה מימון והבטחת מימון חובות, אנו נוקטים בצעדים המתאימים בכדי להבטיח שאנו כאן עבור הלקוחות שלנו והמטיילים שלהם גם בעתיד. קיצצנו את כל ההוצאות הלא חיוניות וקיבלנו את ההחלטה הקשה מאוד לצמצם את כוח העבודה הגלובלי שלנו בהתאם לאקלים הנוכחי. אנו מצפים לחזרת הכלכלה הגלובלית והנסיעות העסקיות ונוכל לשכור את עמיתינו שוב".

טריפאקשנס הוקמה ב־2015 על ידי שני יזמים ישראלים – אריאל כהן המנכ"ל ואילן טוויג סמנכ"ל הטכנולוגיות. ביוני 2019 גייסה החברה 250 מיליון דולר לפי שווי של 4 מיליארד דולר. את הסבב הובילה הקרן הנחשבת אנדריסן הורוביץ, והשתתפו בו הקרנות לייטספיד, זאב ונצ'רס של אורן זאב ו־Group 11 של דובי פרנסס. בסך הכל גייסה טריפאקשנס 480 מיליון דולר מאז הקמתה. כמו כן גייסה החברה סכום לא ידוע מענקית התעופה הגרמנית לופטהנזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות