אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תושב ראשל"צ חשוד ששלח הודעות "פייק ניוז" על חובת אזרחים להימצא בבידוד צילום: אבי מועלם

תושב ראשל"צ חשוד ששלח הודעות "פייק ניוז" על חובת אזרחים להימצא בבידוד

לטענת המשטרה, החשוד עשה שימוש במספר לא מזוהה ושלח את ההודעות תוך שהוא מתחזה לנציג שירות משרד הבריאות ובכך גרם לבהלה בקרב מקבלי ההודעות. המשטרה חקרה בימים האחרונים מספר חשודים נוספים בהפצת הודעות כזב

26.03.2020, 11:42 | עמיר קורץ
יחידת הסייבר בלהב 433 במשטרה עיכבה צעיר תושב ראשון לציון בחשד ששלח בימים האחרונים הודעות "פייק ניוז" אודות חובת אזרחים להימצא בבידוד.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי המשטרה, החשוד עשה שימוש במספר לא מזוהה ושלח את ההודעות תוך שהוא מתחזה לנציג שירות משרד הבריאות ובכך גרם לבהלה בקרב מקבלי ההודעות, קרוביהם והסובבים אותם.

בימים הקרובים יועבר התיק לעיון במחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, המרכזת במשרד המשפטים את כל הטיפול בפרסומי כזב בנוגע למאבק בנגיף הקורונה, וזאת לצורך החלטה על המשך ההליך הפלילי.

 זו הודעת הפייק ניוז שקיבלה השבוע צעירה שיצאה מהבית למרות הבידוד זו הודעת הפייק ניוז שקיבלה השבוע צעירה שיצאה מהבית למרות הבידוד  זו הודעת הפייק ניוז שקיבלה השבוע צעירה שיצאה מהבית למרות הבידוד

האירוע נחקר בעקבות פרסומים בתקשורת השבוע לגבי אשה המחוייבת בבידוד ואשר יצאה מביתה, ולדבריה קיבלה הודעת טקסט מהשב"כ על הפרת חובת הבידוד. אולם לאחר מכן הסתבר כי מדובר היה בהודעה כוזבת.

בנוסף, חקרה המשטרה בימים האחרונים מספר חשודים נוספים בהפצת הודעות כזב.

מהמשטרה נמסר: "אנו עדים בימים האחרונים להפצת הודעות כזב הנשלחות על ידי אזרחים לקרובי משפחתם, מכרים נוספים ואזרחים שונים, הודעות הנחזות להודעות רשמיות מטעם הגורמים הרלוונטיים. מדובר במעשה שגורם ללחץ, בלבול וחרדה בקרב מקבלי ההודעות עד שאלה פונים לרשויות לבירור, דבר המכביד גם כך על הרשויות השונות בפעילות השוטפת בתקופה כה רגישה. הגופים השונים נאלצים לתת מענה לעשרות פניות של אזרחים מודאגים שלא לצורך. נבהיר כי הפצת הודעות שווא עשויות להעלות לכדי עבירה פלילית ואף משום ביצוע עוולה אזרחית כלפי נשוא הידיעה הכוזבת. משטרת ישראל תפעל במקצועיות ובנחישות מתוך כוונה למצות את החקירה כלפי כל מי שיבחר להפיץ הודעות שקריות שיש בהן להונות ולזרוע בהלה בקרב הציבור הרחב או לבצע עבירות פליליות אחרות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות