אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בבתי המרקחת מתלוננים: יש מחסור במודדי חום צילום: גטי

בבתי המרקחת מתלוננים: יש מחסור במודדי חום

בשל התקנה שקובעת כי יש לבצע מדידות חום בכניסה למקום עבודה, העלייה בביקוש גרמה למחסור במדי חום אינפרא אדומים. יו"ר הסתדרות הרוקחים: "מאז התפרצות הקורונה יש דרישה עצומה למודדי חום"

26.03.2020, 12:16 | אורנה יפת
אתמול (ד') נכנסה לתוקף החובה המוטלת על מעסיקים למדוד חום לכל אחד מהעובדים או המבקרים, והדרישה למודדי חום ללא מגע זינקה. אלא שהעלייה בביקוש גרמה למחסור במדי חום אינפרא אדומים. "מאז התפרצות הקורונה יש דרישה עצומה למודדי חום, אבל מאתמול יש גם דרישה גדולה למודדי חום אינפרא אדומים, שמודדים חום במצח בלי מגע יד. הבעיה רק שלא ניתן להשיג כאלה מודדים בישראל. קיבלתי הבוקר 20 פניות מעסקים ומוסדות, שמחפשים מודד חום ללא מגע, ואין במלאי. עסקים דיווחו כי כבר הגיעו שוטרים והזהירו אותם מפני סגירת העסק. "אין בנמצא במדינת ישראל", אמר בשיחה ל"כלכליסט" דוד פפו, יו"ר הסתדרות הרוקחים.

עוד לפני העיגון בתקנות, רבים מהמעסיקים ביצעו מדידות חום לעובדים, אך בתקנות החדשות שנכנסו לתוקף אתמול אחר הצהריים, נקבע כי על המעסיק מוטלת חובה למדוד חום בכניסה למקום העבודה, וכי לא תותר כניסה של אדם עם חום גוף העולה על 38 מעלות צלזיוס.

בדיקת חום בכניסה לסניף של רמי לוי בדיקת חום בכניסה לסניף של רמי לוי בדיקת חום בכניסה לסניף של רמי לוי

"תמיד שווקו מודדי חום כאלה אבל הם לא היו פופולרים בגלל המחיר הגבוה שלהם, כ-250 שקל בממוצע", מסביר פפו. "היו בישראל כמה אלפים בודדים של מודד חום ללא מגע, אז כל בית מרקחת פרטי החזיק שתיים או שלוש יחידות, אז הם נחטפו ועכשיו יש מחסור. יש גם עליה של כמעט 100% בדרישה למדחומים רגילים".

גם באתר סופר פארם, המשווקת מד חום ללא מגע, של המותג הפרטי Life, אזל המלאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות