אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות מורידה את דירוג האשראי לשלוש חברות אמריקאיות שגייסו חוב בישראל צילום: NASDAQ

מעלות מורידה את דירוג האשראי לשלוש חברות אמריקאיות שגייסו חוב בישראל

מדובר בחברות מדלי פננטפארק וסטרווד - כשדירוגה של האחרונה יורד בשל צפי לאי יציבות במבנה החוב כתוצאה מהשפעת הקורונה; מדד תל בונד גלובל יורד ברגעים אלה ב-3.1% ורושם תשואת חסר ביחס למדד אג"ח קונצרני כללי שיורד ב-0.05% בלבד

26.03.2020, 14:18 | יניב רחימי

מעלות מורידה היום את דירוג האשראי לאגרות החוב של סטרווד מרמה של BBB- לרמה של CCC וזאת "בשל צפי להרעה משמעותית בביצועים התפעוליים ואי יציבות במבנה החוב כתוצאה מהשפעות שליליות של התפרצות נגיף הקורונה".

הורדת דירוג האשראי לסטרווד מתפרסמת שלושה ימים אחרי שהחברה החליטה לסגור את שבעת הקניונים שבבעלותה בעקבות הנחיות הרשויות בארצות הברית, ושבועיים אחרי שסטרווד דיווחה על כך שהיא החלה במגעים עם הנאמן למחזיקי אגרות החוב (סדרה א') לצורך גיבוש הסכמות עם מחזיקי האג"ח בנוגע לחוב של החברה כלפיהם. נכון להיום החוב של סטרווד כלפי מחזיקי האג"ח מסתכם ב-910 מיליון שקל ואגרות החוב של החברה נסחרות במחיר של 12 אגורות ובתשואה של 147%.

מייסד ומנכ"ל פננטפארק ארתור פן, צילום: NASDAQ מייסד ומנכ"ל פננטפארק ארתור פן | צילום: NASDAQ מייסד ומנכ"ל פננטפארק ארתור פן, צילום: NASDAQ

במעלות מצייניים שבצל ההשלכות הכלכליות של התפרצות נגיף הקורונה על הקניונים של סטרווד, הסבירות לכך שהחברה תצליח למחזר את עומס הפירעונות הגבוה הצפוי בשנת 2021 פחתה משמעותית, מה שעלול להשפיע לשלילה על נזילות החברה. תחזית הדירוג השלילית לדירוג של סטרווד משקפת את הסיכון שב-12 החודשים הקרובים החברה תגיע לחדלות פירעון או תבצע הסדר חוב.

חברה נוספת שסופגת היום הורדת דירוג ממעלות היא פננטפארק שעוסקת בתחום מתן האשראי בארצות הברית לעסקים בגודל בינוני. דירוג המנפיק לפננטפארק ירד מרמה של A+ לרמה של A- עם תחזית דירוג שלילית.

במעלות מעריכים שהתפרצות נגיף הקורונה והפגיעה הכלכלית בעקבותיה תוביל לגידול בהפסדי האשראי של פננטפארק, לעלייה בדרישות נזילות למימון התחייבויות ולהחמרה בתנאי המימון לחברות לפיתוח עסקים. יחד עם זאת, במעלות מגלים מידה של אופטימיות ביחס לפננטפארק ומציינים של שהם מעריכים בחיוב את ההשקעות של פננטפארק מכיוון שהיא מתמקדת בהלוואות המובטחות בשיעבוד ראשון שהסיכון בהם נמוך יחסית.

נכון להיום החוב של פננטפארק כלפי מחזיקי האג"ח מסתכם בכ-500 מיליון שקל ואגרות החוב של החברה נסחרות בתשואה של 15.4%.

מדלי, חברה אמריקאית נוספת שעוסקת במתן אשראי לחברות בגודל בינוני, סופגת היום גם היא הורדת דירוג ממעלות, אולם במקרה הזה הדירוג נמוך יותר, והוא יורד מרמה של BBB- לרמה של B.

במעלות מעריכים שמדלי צפויה להפר את ההתניה הפיננסית של שווי נכסים נטו כבר ברבעון הראשון של 2020.

תחזית הדירוג השלילית משקפת את ההערכה של מעלות לפיה "מדלי עשויה להתקשות לעמוד במלוא חלויות החוב שלה ב-12 החודשים הקרובים, מצב שעשוי אף להחמיר בשל ההשפעות הכלכליות של התפרצות נגיף הקורונה ואי הוודאות לגבי השלמת המיזוג הצפוי ועיתויה".

נכון להיום החוב של מדלי כלפי מחזיקי האג"ח מסתכם בכ-76 מיליון שקל ואגרות החוב של החברה נסחרות בתשואה של 45%.

המכנה המשותף לשלושת החברות שספגו היום הורדת דירוג אשראי הן היותן חברות אמריקאיות שגייסו חוב באמצעות הנפקות אג"ח בישראל. אף לא אחת מסדרות האג"ח שהונפקו על ידי סטרווד, פננטפארק ומדלי לא נסחרות במדד תל בונד גלובל, בשל אי עמידה בתנאי הסף של המדד. למרות זאת, מדד תל בונד גלובל רושם היום ירידה חדה יחסית של 3.2%, אחרי שאתמול הוא ירד ב-3.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות