אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק מתקרבת להסדר חוב? מחזיקי האג"ח הצביעו בעד מינוי נציגות משותפת צילום: עמית שעל

דלק מתקרבת להסדר חוב? מחזיקי האג"ח הצביעו בעד מינוי נציגות משותפת

מינוי הנציגות אושר על ידי 94% מהמחזיקים ותפקידה יהיה לבדוק את המצב הכספי של קבוצת דלק ולפתוח במגעים עם החברה ובעל השליטה יצחק תשובה; בהודעת המחזיקים לא מופיעות המילים 'הסדר חוב' - הקבוצה טוענת שתוכל לעמוד בפירעון החובות אולם המשמעות בפועל של פתיחת המגעים היא מהלך להסדר ופריסה מחדש של התשלומים

26.03.2020, 14:41 | גולן חזני

מחזיקי האג"ח של שבע הסדרות בקבוצת דלק החליטו למנות נציגות משותפת לכל שבע הסדרות. תפקידה של הנציגות תהיה לבדוק את המצב הכספי של החברה לבדוק את האפשרויות העומדות בפני המחזיקים ולהתחיל במגעים עם החברה או בעל השליטה בה יצחק תשובה.

קראו עוד בכלכליסט

המילים הסדר חוב לא מופיעים עדיין בהודעה שנמסרה על ההצבעה שבה תמכו 94.4% ממחזיקי האג"ח בשבע הסדרות בהחלטה. הסיבה היא שדלק טוענת שהחברה היא סולוונטית ותוכל לעמוד בפרעון החובות שלה. אולם מגעים עם החברה פירושם הפרקטי הוא להתחיל מו"מ על הסדר חוב ופריסת תשלומים.

השאלה המרכזית כרגע היא תשלום של 126 מיליון שקל לסידרה י"ג. כדי לעצור תשלום זה יש לפנות לבית המשפט ולבקש צו פתיחת הליכים. המחזיקים סבורים שלא יספיקו לעצור את התשלום אבל הם צפויים להזהיר את הדירקטורים בחברה כי יבואו בחשבון עם הדירקטורים בעתיד אם התשלום יעמיק את חדלות הפרעון של החברה.

הבחירה של נציגות משותפת היא חיובית מבחינת דלק, שתתנהל מול גורם אחד ולא שבעה גורמים שונים שדי באחד מהם ופניה שלו לבית המשפט כדי לגרום לסחרור החברה. הנציגות שתיבחר תבחר גם יועץ כלכלי וגם יועץ משפטי כשעל התפקידים מתנהל קרב בין שורה של גורמים.

מועמדות מעניינת לתפקיד היועצים המשפטיים היא של רענן קליר ואלון בנימיני -השניים מייצגים את מוטי בן משה בתביעה של 400 מיליון שקל נגד חברת הנאמנויות הרמטיק, שהיא הגדולה מבין שלוש חברות הנאמנויות של שבע סדרות האג"ח, ובין גופים מוסדיים ישנה הערכה כי יהיה קושי לבחור בהם ברגע שתביעה כזו עדיין נידונה בבית המשפט.

 

בינתיים, קבוצת דלק הודיעה הבוקר כי השלימה את רכישת 20% ממניות IDE הנדסת התפלה, תמורת 164 מיליון שקל לקבוצת אלפא 2 בראשותם של אבשלום פלבר ואמיר לנג 

בעלת השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה, צילום: קבוצת דלק בעלת השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה | צילום: קבוצת דלק בעלת השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה, צילום: קבוצת דלק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות