אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שי ג'ינפינג למנהיגי ה-G20: להוריד מכסים ולשפר את התיאום הבינלאומי צילום: אי.אף.פי

שי ג'ינפינג למנהיגי ה-G20: להוריד מכסים ולשפר את התיאום הבינלאומי

נשיא סין קרא לתיאום הרגולציה הפיננסית - במטרה לשמור על יציבות השווקים; מנהיגי ה-G20 הודיעו בהצהרה משותפת כי בכוונתם להקצות יותר מחמישה טריליון דולר לכלכלה העולמית

27.03.2020, 10:52 | שירות כלכליסט

נשיא סין שי ג'ינפינג קרא למנהיגי 20 המדינות המתועשות לתיאום בינלאומי הדוק יותר בכל הקשור למדיניות המקרו-כלכלית, על מנת לשקם את האמון בצמיחה הגלובלית לנוכח השפעת התפרצות הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

מנהיגים של כמה מהכלכלות הגדולות בעולם, כולל יפן, ארה"ב וגרמניה, ערכו ועידת וידאו נדירה במטרה לתאם תגובה למגפה העולמית. המחלה הופיעה לראשונה בעיר הסינית ווהאן בשלהי דצמבר, והרגה יותר מ-3,200 במדינה מאז.

מידע עדכני מהלילה מראה שמספר מקרי ההידבקות המאושרים בארה"ב כבר עבר את זה של סין ואיטליה. "מדינות חייבות למנף ולתאם את מדיניויות המקרו שלהן כדי לבלום את הנפילה למיתון", אמר שי אתמול.

 , צילום: אי.אף.פי צילום: אי.אף.פי  , צילום: אי.אף.פי

מנהיגי ה-G20 הודיעו בהצהרה משותפת, שבכוונתם להקצות יותר מחמישה טריליון דולר לכלכלה העולמית בגובה להשפעות החברתיות והכלכליות של הנגיף.

פקיד ממשרד החוץ הסיני אמר שכחלק מהמאמץ, סין תשקיע 344 מיליארד דולר, בעיקר בצעדים פיסקליים, כך דיווחה רויטרס.

בדבריו קרא שי למדינות החברות ב-G20 להוריד מכסים, להסיר חסמים ולתמוך בזרימה חלקה של הסחר. הוא קרא גם לתיאום טוב יותר של הרגולציה הפיננסית על מנת לשמור את השווקים הגלובליים יציבים, ולמאמצים לשמירת שרשראות האספקה העולמיות כסדרן.

"מה שסין תעשה בקשר לכך הוא להגדיל את אספקת רכיבי התרופות, המצרכים היום יומיים, והמוצרים למניעת התפשטות המחלה שלה, לשוק הבינלאומי", אמר שי. הוא הוסיף שיתמוך ב"מדיניות פיסקלית פרו-אקטיבית, ומדיניות מוניטרית זהירה", במקביל לקידום המאמצים לשיפור הסביבה העסקית ומתן גישה רבה יותר לחברות זרות.

טרם ברור האם סין מתכוונת לתרום אספקה, או האם בכוונתה להגדיל את מכירותיה. סין תרמה אספקה למדינות אחרות מאז החל המשבר, וגם קיבלה סיוע מבחוץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות