אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 קורנית דיגיטל מורידה תחזית ההכנסות; פלוריסטם מקצצת בשכר העובדים

קורנית דיגיטל מורידה תחזית ההכנסות; פלוריסטם מקצצת בשכר העובדים

פלוריסטם תקצץ 20%-50% בשכר העובדים וההנהלה; קורנית דיגיטל מורידה תחזית הכנסותיה לרבעון הראשון בעד 45%. רונן סמואל, המנכ"ל: "לקוחות ביקשו לעכב הזמנות ולהמשיכן לאחר המשבר. אתרי ייצור בארה"ב ואירופה נסגרים. אבל יש הזדמנות בהתחזקות הדיגיטל"

27.03.2020, 12:46 | צלי גרינברג

חברת הדפסות הטקסטיל קורנית דיגיטל, הנסחרת בבורסת נאסד"ק ארה"ב בשווי 1.21 מיליארד דולר, הורידה אתמול (ה') בלילה ב-35%-45% את תחזית ההכנסות שלה לרבעון הראשון של 2020 בעקבות משבר הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

תחזית הכנסותיה עמדה על 47-51 מיליון דולר לרבעון הראשון של השנה, כאשר ב-2019 קורנית דיגיטל עקפה את תחזית השוק להכנסותיה, שעמדו על 179.9 מיליון דולר.

רונן סמואל, מנכ"ל קורנית דיגיטל, אמר ל"כלכליסט": "רוב 1,200 לקוחות החברה מזמינים מאיתנו הדפסות טקסטיל לאירועי חברה, קונצרטים, אירועים ציבוריים שונים וריטליירס שונים, שכעת לא מתקיימים וסגורים. נכנסנו לרבעון הראשון עם צבר הזמנות גדול וממנה גם נגזרה התחזית שלנו אז, ובחודש האחרון לקוחות ביקשו לעכב ההזמנות ולהמשיכן לאחר המשבר. בנוסף, אתרי ייצור רבים בארה"ב ובאירופה נסגרים ולא ניתן לשלוח חלק מהסחורות ולכן גם אי אפשר להכיר בהכנסות. עם זאת, אנו רואים גם ההזדמנות עבורנו במשבר לאור התחזקות הקניות המקוונות והדיגיטל בכלל".

רונן סמואל, צילום: אדם קפלן רונן סמואל | צילום: אדם קפלן רונן סמואל, צילום: אדם קפלן

החברה סיימה את השנה עם מזומנים ושווי מזומנים בגובה 263.7 מיליון דולר. לדברי סמואל, "סיימנו את הרבעון הרביעי של 2019 ללא חוב, וננהל בזהירות ובאחריות את העלויות וההון החוזר שלנו עד לסיום המשבר".

פלוריסטם: שכר הכירים יקוצץ ב-50%

בתוך כך, חברת הביומד פלוריסטם תראפיוטיקס, הנסחרת בבורסות תל אביב ונאסד"ק ארה"ב בשווי 214.9 מיליון שקל, דיווחה גם היא אתמול בלילה על השפעת משבר הקורונה, וציינה כי תקצץ 50% בשכר ותגמולי ההנהלה והעובדים הבכירים ובין 20%-50% לשאר עובדי החברה.

במכתב ששלח יקי ינאי, מנכ"ל פלוריסטם, לבעלי המניות הוא ציין כי השינויים יהיו תקפים עד להתבהרות היקף המשבר ויכולתה של החברה לעמוד בו. קיצוצי השכר מגיעים כ-9 חודשים לאחר קיצוץ של 25% בשכר ההנהלה והדירקטוריון שעשה ינאי 3 חודשים לאחר שנכנס לתפקיד המנכ"ל באפריל 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות