אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקורונה גמרה את מצב הרוח? גם את הקונדומים צילום: shutterstock

הקורונה גמרה את מצב הרוח? גם את הקונדומים

מנכ"ל חברת Karex Bhd המלזית, יצרנית הקונדומים הגדולה בעולם, מספר כי בעקבות התפשטות המגפה ההיצע נפל ב-50% וברשותה מלאי לחודשיים בלבד; לדבריו, הביקושים בעולם גדלים בעשרות אחוזים בעקבות הוראות הסגר וחששם של רבים להביא ילדים בשל העתיד שאינו בטוח

28.03.2020, 17:06 | שירות כלכליסט

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

בעקבות התפשטות הקורונה: יצרנית הקונדומים הגדולה בעולם מזהירה מפני מחסור עולמי, מכיוון שההיצע נפל בכמעט 50% והמלאי שברשותה אמור להספיק לעוד חודשיים נוספים בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

Karex Bhd, שבסיסה במלזיה, שמייצרת אחד מכל חמישה קונדומים ברחבי העולם, הפעילה מחדש את המפעלים שלה רק אתמול (ו') לאחר סגירה כפויה בת שבוע תוך שהיא עובדת עם מחצית מכוח העבודה שלה. זאת בכדי לעמוד בתנאים שהטילה המדינה בניסיון למנוע את התפשטות הנגיף.

קונדומים של דורקס קונדומים של דורקס קונדומים של דורקס

המנכ"ל גוה מיה קיאט הסביר כי הביקושים לקונדומים גדלים בשיעורים של עשרות אחוזים מאחר שממשלות ברחבי העולם מפרסמות הנחיות להישאר בבתים בעקבות התפשטות הנגיף ובמקביל אנשים רבים חוששים מלהביא ילדים בגלל העתיד שאינו בטוח.

החברה מייצרת קונדומים עבור מותגים כמו דורקס, כמו גם מותג משלה של קונדומים מיוחדים, למשל בטעם פרי הדוריאן. התפוקה של Karex Bhd עומדת על יותר מחמישה מיליארד קונדומים בשנה, אותם היא מייצאת ליותר מ-140 מדינות. דבר זה הופך מאתגר יותר כאשר ממשלות סוגרות גבולות וחברות תעופה מבטלות טיסות. "מעולם לא ראינו שיבוש בסדר גודל כזה", אמר המנכ"ל.

הוא גם הזהיר שהקונדומים עלולים להתייקר בחדות. לדבריו, "אנחנו עדיין משלמים לכל העובדים משכורות מלאות, אך הם מגיעים רק מחצית מהזמן, כך שבאופן כללי תהיה עלייה בעלות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות