אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"גיים צ'יינג'ר": ה-FDA אישר בדיקת קורונה שמספקת תוצאות תוך 5 דקות צילום: חברת אבוט

"גיים צ'יינג'ר": ה-FDA אישר בדיקת קורונה שמספקת תוצאות תוך 5 דקות

מינהל המזון והתרופות האמריקאי אישר לשימוש חירום בדיקה לגילוי קורונה שפיתחה חברת התרופות אבוט שמסוגלת לספק תוצאות בתוך דקות. החברה: נוכל לספק 50 אלף בדיקות עד יום רביעי ומיליון בדיקות בחודש

28.03.2020, 19:20 | שירות כלכליסט

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

חברת התרופות האמריקאית אבוט קיבלה אישור ממנהל התרופות האמריקאי (FDA) לשימוש חירום בבדיקה החדישה שלה לגילוי קורונה. לפי פרסומי החברה הבדיקה היא המהירה ביותר הקיימת כיום לגילוי נגיף הקורונה. היא מסוגלת לתת תוצאות חיוביות לקורונה בתוך חמש דקות ולהחזיר תוצאות שליליות בתוך 13 דקות. 

קראו עוד בכלכליסט

מלבד מהירות הבדיקה, פן נוסף שייחודי לה הוא הניידות והיכולת להשתמש בה מחוץ לכותלי בית החולים. כך, הבדיקה מבוצעת על פלטפורמת ID NOW של החברה, קופסא מרובעת בערך בגודל של טוסטר ובמשקל של שלושה קילוגרמים בלבד. במסגרת הבדיקה נלקחת דגימה מהגרון או האף של הנבדק באמצעות מקלון צמר גפן, ומוכנסת למחסנית מיוחדת של החברה. 

בדיקה לגילוי קורונה תוך 5 דקות של אבוט, צילום: חברת אבוט בדיקה לגילוי קורונה תוך 5 דקות של אבוט | צילום: חברת אבוט בדיקה לגילוי קורונה תוך 5 דקות של אבוט, צילום: חברת אבוט

הפלטפורמה כבר נמצאת בשימוש ב-18 אלף מקומות ברחבי ארה"ב ומשמשת לביצוע בדיקות לשפעת וסטרפטוקוקוס A (דלקת גרון). היא למעשה הפלטפורמה השכיחה ביותר לביצוע אבחונים רפואיים בארה"ב מחוץ לבתי חולים. לפי גורמים בחברה הפלטפורמה יכולה גם לשמש במבחנים של דרייב ת'רו.

נורמן מור, מנהל לענייני מחלות זיהומיות באבוט מסר בראיון ליאהו פייננס כי החברה תוכל לספק כ-50 אלף בדיקות עד הראשון באפריל וכמיליון בדיקות בחודש. "ככל שנוכל לבדוק יותר אנשים, כך נוכל לבודד את אלו שצריכים בידוד", הוא אמר.

עם זאת, יש לשים לב כי הבדיקה לא קיבלה אישור תחת הנוהל הרשמי של ה-FDA אלא קיבלה אישור לשימוש חירום שמשמעותו אישור לשימוש למטרה נקודתית, לפרק זמן מוגבל עד שמצב החירום יבוא על סיומו.

מוקדם יותר היום הביע יו"ר ה-FDA לשעבר סקוט גוטליב התלהבות מהבדיקה: "זה 'גיים צ'יינג'ר", קבע גוטליב בציוץ בטוויטר. "תשואות לאבוט ולג'ף שורן מ-FDA על מאבקם בקורונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות