אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרפת: חברות שיקבלו סיוע פיננסי לא יוכלו לחלק דיבידנדים צילום: גטי אימג'ס

צרפת: חברות שיקבלו סיוע פיננסי לא יוכלו לחלק דיבידנדים

הממשלה הצרפתית מקפיאה תשלומי מסים וביטוח לאומי ומציעה לחברות הלוואות וערבויות בהיקף כולל של 300 מיליארד יורו כדי להתמודד עם משבר הקורונה. שר האוצר: חברות שישלמו דיבידנדים יחויבו להחזיר את כספי הסיוע, בתוספת קנס

29.03.2020, 08:49 | שירות כלכליסט

 חברות צרפתיות שישתמשו בסיוע הפיננסי הממשלתי שנועד לשמר אותן מפני קריסה בעקבות הקורונה, לא יוכלו לחלק דיבידנדים לבעלי המניות – כך בהוראת ממשלת צרפת, שפורסמה ביום שישי.

קראו עוד בכלכליסט

"אם אין לכם את המזומנים לשלם מסים או ביטוח לאומי, אז גם אין לכם את המזומנים לשלם לבעלי המניות, אז אל תשלמו דיבידנד", כך אמר שר האוצר הצרפתי ברונו לה מר בראיון לרשת  BFM הצרפתית.

לקריאתו קדמה פנייה של איגודי העובדים, כי על חברות לשמר את המזומנים שלהן ולא לשלם דיבידנדים לבעלי המניות.

שוטרים צרפתיים מונעים כניסת מכוניות למדינה. 300 מיליארד יורו לעסקים , צילום: רויטרס שוטרים צרפתיים מונעים כניסת מכוניות למדינה. 300 מיליארד יורו לעסקים | צילום: רויטרס שוטרים צרפתיים מונעים כניסת מכוניות למדינה. 300 מיליארד יורו לעסקים , צילום: רויטרס

על מנת למנוע קריסה של חברות בצל מגפת הקורונה, הממשלה הצרפתית מקפיאה תשלומי מסים וביטוח לאומי ומציעה לחברות הלוואות וערבויות בהיקף כולל של 300 מיליארד יורו.

עוד הוסיף לה מר, כי חברות שקיבלו הקלות מסים מיוחדות ונמצא כי שילמו דיבידנדים, יחויבו להחזיר את כספי הסיוע, בתוספת קנס. לה מר הדגיש עוד, כי הוא לא יאשר ערבות ממשלתית להלוואה לחברה שלא מוותרת על חלוקת דיבידנדים.

באשר לחברות שבהן קיימת אחזקה ממשלתית, נציגי הממשל יצביעו נגד חלוקת דיבידנדים אם החברה זכתה לסיוע מכספי ציבור בימי המשבר.

"הממשלה לא מאוד מכבדת את איגודי העובדים", אמר דובר מטעם איגוד עובדים המייצג חברה שקיבלה תמיכה ממשלתית. "אבל כעת, גם אם לא מדובר כאן בכבוד כלפי האיגודים, הם יצטרכו להיות קצת יותר זהירים במה שהם אומרים, ואולי להקשיב לנו יותר".

אם הדיבידנדים יוקפאו, המהלך עשוי לסייע לאיגודים לשכנע עובדים לעבוד בשיתוף פעולה נרחב יותר בהמשך הדרך, אחרי המשבר, הוסיף המקור.

חברות אלה מונות, בין השאר את חברת האנרגיה EDF שבה הממשלה מחזיקה יותר מ-80%, ויצרנית כלי הרכב רנו, שבה יש לממשלה נתח של 15%.

בה בעת, ויתור מוחלט על דיבידנדים גם יגרע מהכנסות ממשלת צרפת. כך, למשל, ההכנסה על דיבידנדים מחברת האנרגיה אנג'י אמורה היתה להגיע ל-461 מיליון יורו עבור 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות