אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הנדל"ן האמריקאית קופרליין מבקשת לדחות בחצי שנה תשלום של 132 מיליון שקל למחזיקי האג"ח צילום: שאטרסטוק

חברת הנדל"ן האמריקאית קופרליין מבקשת לדחות בחצי שנה תשלום של 132 מיליון שקל למחזיקי האג"ח

קופרליין מציעה למחזיקים, תמורת הדחייה, שהתשלום המעוכב יישא ריבית של 10.8 מיליון שקל, ושכל תקבול שינבע ממימון מחדש או מכירת נכסים יועבר לטובת פרעון מוקדם של הסכום. החברה ציינה כי מחזיקי האג"ח הביעו הסכמה עקרונית למתווה המוצע

29.03.2020, 09:16 | יניב רחימי

חברת הנדל"ן האמריקאית קופרליין שעוסקת בעיקר בתחום הנדל"ן המניב למגורים פנתה לנאמן מחזיקי אגרות החוב על מנת שיכנס אסיפת מחזיקים שעל סדר יומה הסכמה לדחיית תשלום יתרת קרן של 132.5 מיליון שקל - מועד התשלום של הקרן הוא ב-20 באפריל 2020  והחברה מבקשת לדחות את התשלום בשישה חודשים.

.

קראו עוד בכלכליסט

מהדיווח של החברה הבוקר (א') לבורסה עולה שהחלטת הדירקטוריון לדחות את התשלום נובעת לאור שינוי שנעשה בחלק מהעסקאות שהיוו מקורות לתזרים מזומנים שמשרת את תשלומי אגרות החוב ולאור הצורך של קופרליין בשמירת כרית מזומנים לתשלומים שונים לששת החודשים הקרובים, להגנה אפשרית על נכסי החברה, כתוצאה ממשבר הקורונה.

קופרליין הנפיקה בבורסה בתל אביב שתי סדרות אג"ח. מועד הפירעון הסופי של סדרה א' נקבע ל-20 באפריל 2020, אולם כאמור לחברה אין את המקורות הנדרשים על מנת לעמוד בהתחייבויותיה במועד. לפיכך, בקופרליין מבקשים לשלם למחזיקי האג"ח (סדרה א') את הריבית שנצברה בסכום של 4.2 מיליון שקל ו-7.3 מיליון שקל נוספים על חשבון תשלום הקרן שהיקפה המלא הוא 139.8 מיליון שקל. קופרליין מבקשת את הסכמת המחזיקים לדחות את תשלום יתרת הקרן, 132.5 מיליון שקל עד למועד שלא יאוחר מ-20 באוקטובר 2020.

קופרליין מציעה למחזיקי אגרות החוב שדחיית התשלום תעשה בתנאים הבאים: התשלום הנדחה ישא ריבית של 10.8 מיליון שקל שתועבר מראש יחד עם התשלום הקרוב. בנוסף לכך, קופרליין מתחייבת שכל תקבול שינבע לחברה ממימון מחדש של נכסים, מכירת נכסים, או הכנסת שותף יועבד לנאמן לטובת ביצוע פירעון מוקדם של התשלום הנדחה. כמו כן, עד לפירעון המלא של החוב הנדחה, קופרליין תמנע מביצוע חלוקת דיבידנד ובעלי המניות לא ימשכו דמי ניהול מטה מהחברה.

קופרליין מציינת בדיווח שלה לבורסה שמשיחות שהחברה קיימה בסוף השבוע עם מחזיקי אג"ח (סדרה א') שמחזיקים ביחד בכ-90% מיתרת הסדרה, הם הודיעו לה בכתב שבכפוף לאישורים שיתקבלו בועדות הרלוונטיות, הם יתמכו בהצעת החברה באסיפה שתתקיים לצורך כך.

קופרליין לא מבקשת להכניס שינויים בלוח הסילוקין של סדרה ב', ובכוונתה להעביר לנאמן מחזיקי האג"ח את מלוא הסכום לצורך תשלום של 23.1 מיליון שקל שיחול בעוד שלושה ימים, ב-1 באפריל 2020. החוב של קופרליין כלפי מחזיקי אגרות החוב של שתי הסדרות מסתכם ב-474 והוא נהנה מדיוג גבוה של A על ידי מעלות.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות