אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרנית הכפפות הגדולה בעולם צופה מחסור באספקה בקרוב   צילום: רויטרס

יצרנית הכפפות הגדולה בעולם צופה מחסור באספקה בקרוב

חברת Top Glove Corp המלזית הודיעה כי ההזמנות שהתקבלו בשבועות האחרונים, בעיקר מאירופה וארה"ב, שוות כמעט לכפול מיכולת הייצור שלה - 200 מיליון כפפות גומי ביום

29.03.2020, 11:01 | שירות כלכליסט

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

חברת Top Glove Corp המלזית, המייצרת אחת מכל חמש כפפות חד פעמיות שמיוצרות בעולם, צופה מחסור באספקה בשל הביקוש הגבוה מאירופה וארה"ב שמגיע לשיאים חדשים עקב התרחבות התפרצות נגיף הקורונה. החברה האריכה את זמני מסירת המשלוחים שלה בניסיון להתמודד עם הביקוש, כך אמר יו"ר החברה לים צ'אי לרויטרס. לדברי לים הזמנות שהתקבלו בשבועות האחרונים, בעיקר מאירופה וארה"ב, שוות לכמעט כפול יכולת הייצור של החברה. טופ גלאב יכולה לייצר 200 מיליון כפפות גומי טבעיות וסינתטיות ביום.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

ישנם נכון להיום יותר מ-600,000 חולים בנגיף הקורונה ב-202 מדינות ואזורים ברחבי העולם, כאשר ארה"ב כבר ניצבת מעל סין בתור המדינה עם הכי הרבה מקרי הידבקות, בעוד אירופה מובילה במקרי המוות. "חלק מהלקוחות מזמינים מתוך פניקה; בד"כ הם מזמינים 10 מכולות בחודש אבל עכשיו הם עלו ל-20 מכולות", אמר לים.

כפפות חד פעמיות של המפעל, צילום: רויטרס כפפות חד פעמיות של המפעל | צילום: רויטרס כפפות חד פעמיות של המפעל, צילום: רויטרס

ארגון הבריאות העולמי הזהיר ביום שישי ש"המחסור העולמי הכרוני בציוד מגן אישי" הוא אחד האיומים המיידיים ביותר במאמצים להילחם בנגיף. "אין ספק שיש מחסור. הם מזמינים 200% מהכמות הרגילה, ואנחנו יכולים להעלות את הייצור רק ב-20%", לדברי לים.

תנופת הקנייה יוצאת הדופן עשויה להימשך עוד שלושה חודשים אך מספר ההזמנות צפוי להישאר גבוה במשך עד תשעה חודשים, אפילו לאחר שהביקוש ממדינות אסיה הואט. כדי להתמודד עם המצב, החברה שינתה את זמני המסירה שלה מ-30 יום לפחות ועד 150 יום. "אנחנו מנהלים את נפח ההזמנות, מגבילים אותן לכמות מסוימת פר לקוח", לים אמר גם שהחברה מוסיפה מכונות לקווי הייצור שלה, ובמקרה הטוב ביותר תוכל להעלות את ההספק ב-30%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות