אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלונה ברקת הודיעה על עזיבת הפועל באר שבע צילום: עוז מועלם

אלונה ברקת הודיעה על עזיבת הפועל באר שבע

לפי ההודעה, ההחלטה התקבלה לאחר שהשחקנים סירבו לקצץ בשכרם. המועדון צופה ירידה של 20 מיליון שקל בהכנסות. ברקת: "זהו יום עצוב עבורי. עשיתי כמיטב יכולתי לגבש תוכנית חירום מוסכמת להצלת המועדון"

29.03.2020, 15:40 | שירות כלכליסט

אלונה ברקת הודיעה להנהלת מועדון הפועל באר שבע, בראשותו של אסי רחמים, כי היא מעבירה את כל זכויות הניהול של המועדון לנאמנות בידיו של עו״ד יצחק יונגר. "ההחלטה התקבלה לאחר שהשחקנים סירבו לקצץ בשכרם, בכך דחו למעשה את תכנית החירום שגיבש המועדון להתמודדות עם משבר הקורונה", נכתב בהודעה.

לא מן הנמנע שמדובר בהודעה לצרכי משא ומתן עם השחקן לגבי הקיצוץ.

הפועל באר שבע. השחקנים סירבו לקיצוץ בשכר, צילום: עוז מועלם הפועל באר שבע. השחקנים סירבו לקיצוץ בשכר | צילום: עוז מועלם הפועל באר שבע. השחקנים סירבו לקיצוץ בשכר, צילום: עוז מועלם

לפי ההודעה: "ברקת תעמוד בכל התחייבויותיה הכספיות עד גמר העונה הנוכחית. תוכנית החירום נועדה לתת מענה לקריסה הצפויה בהכנסות המועדון בעונה הבאה בשיעור של כ-50% ובהיקף כספי של מעל 20 מיליון שקלים. זאת בנוסף להפסדים כבדים שנגרמו כבר בעונה הנוכחית, כתוצאה משיתוק הפעילות בישראל."

במסגרת התכנית, אלונה ברקת התחייבה לספק רשת ביטחון בהיקף של 20 מיליון שקלים מכיסה לעונה הבאה. במקביל, להסכמה לקיצוץ של 30% בשכר השחקנים וביצוע קיצוץ רוחבי לכל עובדי המועדון מעתה ועד סוף העונה הבאה. כמו-כן נקבע, כי שכרם של עובדים ושחקנים המשתכרים מתחת לשכר הממוצע, לא ייפגע.

"בתוכנית החירום יש סעיף המאפשר את הקטנת הקיצוץ בשכר העובדים והשחקנים, במסגרתו 30% מההכנסות העודפות יוחזרו לעובדי ושחקני המועדון. כך שמדובר בתכנית הוגנת ומאוזנת", נכתב בהודעה.

אלונה ברקת מסרה: "זהו יום עצוב עבורי. עשיתי כמיטב יכולתי לגבש תוכנית חירום מוסכמת להצלת המועדון, אך חוסר הסכמתם של השחקנים להצטרף לתכנית איננה מותירה לי אופציה אחרת. אני מודה מכל הלב למועדון, לאוהדים, למאמנים ולשחקנים על 14 שנים מופלאות ומאחלת למועדון הצלחה בהמשך הדרך״.

תייחסותו של ראש העיר רוביק דנילוביץ',להחלטה של אלונה ברקת,לעזוב את הפועל באר שבע.

ראש עיריית באר שבע רובי דנילוביץ' אמר בתגובה: "הופתעתי מאוד לקבל טלפון מאלונה ברקת, שהודיעה לי על העברת הקבוצה לאחריותו של נאמן, זאת לאחר שלדבריה עשתה כל מאמץ לקדם תוכנית הבראה למועדון בעקבות המשבר הכלכלי העולמי הקשה. לטענתה, לא זכתה לשיתוף פעולה מצד השחקנים. הצעתי את עזרתי בגישור בין הצדדים, אך לצערי נמסר לי שההחלטה שהתקבלה היא סופית ולא ניתנת לשינוי. צר לי מאוד על כך ועצוב לי".

יו"ר המנהלת ארז כלפון : "הצטערתי מאוד לשמוע את ההודעה של אלונה ברקת. זו אבידה גדולה לכדורגל הישראלי ולהפועל באר שבע, במיוחד לאחר שהצעידה את המועדון להישגים ספורטיביים גדולים. אני מתכוון לעשות כל שביכולתי על מנת שתחזור בה מהחלטתה".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות