אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הום סנטר עצרה את התשלומים לספקים צילום: דנה קופל

בלעדי לכלכליסט

הום סנטר עצרה את התשלומים לספקים

הרשת הודיעה לספקים כי "נוכח העובדה שפדיון החברה נעצר, לא נוכל לשלם את הצ'קים שנועדו למרץ ואפריל 2020 ונאלצנו לתת עליהם הוראת ביטול"

29.03.2020, 16:33 | אורנה יפת
הום סנטר, מקבוצת פישמן רשתות, עצרה הבוקר את התשלומים לספקים. כך נודע ל"כלכליסט". 

קראו עוד בכלכליסט

במכתב שנשלח לספקים על ידי סמנכ"לית הסחר רויטל כהן ציינה הום סנטר כי ביום שישי נסגרו רוב החנויות שלה בהוראת משרד הבריאות. "נוכח זאת ונוכח העובדה שפדיון החברה נעצר, לא נוכל לשלם את הצ'קים שנועדו למרץ ואפריל 2020 ונאלצנו לתת עליהם הוראת ביטול. בימים הקרובים, ולאחר שנדע אם וכמה חנויות ימשיכו לפעול, נוכל לצאת עם פריסת צ'קים חדשה התואמת את המציאות ואת האספקות העתידיות על פי מציאות זאת".

 על פי הנחיות הממשלה, חנויות מסוג הום סנטר ויתר רשתות הקמעונאות - בהן חנויות חשמל, צעצועים, אופנה והנעלה - אינן יכולות לפתוח את החנות לקהל הרחב. חנויות אלה מורשות לבצע שירותי משלוחים בלבד. חלק מהרשתות, בעיקר בענף החשמל, הפכו את החנויות למחסן ממנו הן משלחות חבילות לבית הלקוח.

בשבוע שעבר, רשת המשביר לצרכן עצרה תשלומים לספקים בעקבות סגירת רשת בתי הכלבו. הרשת הוציאה לחל"ת את כל 1,872 העובדים עד ל-19 באפריל הודיעה על "הקפאת כלל התשלומים שהגיעו ושעתידים להגיע מועד פירעונם בתקופת השהיית הפעילות".

קבוצת קסטרו פנתה לכלל הספקים שלה וביקשה הנחה של 30% בתשלום. הקבוצה הודיעה לספקים כי אם לא תינתן הנחה, היא לא מבטיחה שהתשלום המגיע להם ישולם בזמן, ושעם החזרה לשגרה תבצע החברה שיקולי עדיפות.

קבוצת הקמעונאות פוקס היתה הראשונה להודיע לקניונים כי היא מקפיאה את תשלום שכר הדירה לחודש אפריל לכל הקניונים בהם היא מפעילה חנויות. פוקס ממשיכה לשלם תשלומים לכל הספקים שלה, אך בנוגע לקניונים אמר הראל ויזל הבעלים, כי "אם הקניון סגור הוא לא יכול לקבל שכר דירה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות