אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת בריטניה תשכן צוותים רפואיים במלון של פפושדו

בלעדי לכלכליסט

ממשלת בריטניה תשכן צוותים רפואיים במלון של פפושדו

בצל משבר הקורונה שכרה הממשלה 500 חדרים מתוך 1,019 החדרים במלון פארק פלאזה ווסטמינסטר בלונדון תמורת 140 פאונד ללילה לחדר

30.03.2020, 08:00 | גולן חזני

לא רק מיכאל פדרמן, ולא רק בישראל: ממשלת בריטניה שכרה חצי מהחדרים של מלון פארק פלאזה ווסטמינסטר בלונדון - מלון הדגל של חברת פארק פלאזה של אלי פפושדו - לצורך הלנת צוותים רפואיים של משרד הבריאות הבריטי.

קראו עוד בכלכליסט

אלי פפושדו על רקע המלון בלונדון אלי פפושדו על רקע המלון בלונדון אלי פפושדו על רקע המלון בלונדון

המלון שוכן על גדות נהר התמזה, בסמוך לגלגל הענק, לונדון Eye. יש בו 1,019 חדרים, שמתוכם הממשלה הבריטית שוכרת כ־500 חדרים. ממשלת בריטניה משלמת 140 פאונד ללילה עבור כל חדר.

הממשלה הבריטית בחרה במלון פארק פלאזה משום שהוא נמצא במרחק הליכה קצר מבית חולים גדול בעיר. בשל משבר הקורונה ענף המלונות מושבת, והתפוסה במלונות בכל רחבי המדינה אפסית. זה המצב גם בפארק פלאזה ווסטמינסטר וביתר המלונות של החברה.

ההסכם מול ממשלת בריטניה, שאינו מוגבל בזמן וצפוי להימשך עד הקיץ, מניב לפארק פלאזה הכנסה של 70 אלף פאונד ביום ושל 2 מיליון פאונד בחודש. לרשת פארק פלאזה יש 50 בתי בלון, אתרי נופש, לינה וקמפינג בשווי כולל של 1.7 מיליארד פאונד. מספר החדרים הכולל של החברה בבתי המלון שלה הוא 8,800 ויש לה 6,000 יחידות לינה באתרי הקמפינג שבניהולה. הפעילות העיקרית של החברה היא בבריטניה, שבה שווי הנכסים שלה עומד על 970 מיליון פאונד.

לונדון היא מוקד הפעילות המרכזי של החברה בממלכה המאוחדת. בהולנד יש לחברה נכסים בשווי של 313 מיליון פאונד, ובקרואטיה יש לה נכסים בהיקף של 251 מיליון פאונד.

כמו כן, לפארק פלאזה יש בתי מלון בגרמניה, הונגריה ומדינות נוספות. מניית פארק פלאזה איבדה 60% מערכה מתחילת השנה, וכיום היא נסחרת בבורסת לונדון בשווי של 416 מיליון פאונד. בחודש ינואר האחרון הכתיר עיתון "הגרדיאן" הבריטי את המניה כאחת מבין המניות הטובות בשוק הבריטי בעשור האחרון, לאחר שבין 2010 ל־2019 היא השיאה למשקיעים תשואה של 1,680%.

תופעת השכרת המלונות לממשלה אינה ייחודית לבריטניה. בישראל החלה מלונות דן להשכיר למדינה שלושה בתי מלון - דן פנורמה בת"א, חיפה וירושלים - על מנת לשכן בהם חולי קורונה. בישראל, בדומה לבריטניה, ענף המלונות מושבת לחלוטין, והגם שהמדינה משלמת סכום של כ־80 שקל ללילה לחדר, מדובר ביצירת תזרים כלשהו עבור מלונות דן, שאיבדה 32.6% משווייה מתחילת השנה ונסחרת בשווי שוק של 2.2 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות