אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר בממשלה: 700 חיילי צה״ל ייסייעו למשטרה צילום: דוברות המשטרה

דיווח שוטף

אושר בממשלה: 700 חיילי צה״ל ייסייעו למשטרה

בדיקות הקורונה של נתניהו ומקורביו - שליליות; עוד 348 אובחנו עם קורונה, 79 במצב קשה; שירות התעסוקה: שיעור האבטלה על ל-23.1%; ליצמן ודרעי סיכמו: הרשויות המקומיות יקבלו את פרטי חולי הקורונה והמבודדים; אושרו פעוטונים עד גיל 3 לעובדים חיוניים; הבגרויות ייערכו בקבוצות של עשרה תלמידים

30.03.2020, 22:12 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

מניין הנדבקים בקורונה בישראל עלה ל-4,695, מהם 79 במצב קשה

22:00 - אושר בממשלה: ממחר 700 חיילי צה״ל ייסייעו למשטרה

הממשלה אישרה כעת את בקשתו של השר לבטחון הפנים גלעד ארדן לתגבור המשטרה במאות חיילי צה״ל שיסייעו למערך הסיור של המשטרה להרחיב את הנוכחות והאכיפה. החל ממחר יצטרפו 700 חיילי צה"ל לשוטרי משטרת ישראל בהתאם לסיכום בין ארדן ושר הבטחון נפתלי בנט.

החיילים, שלא ישאו נשק (למעט מפקדים ולמעט בתחומי יו"ש), יסיירו עם אנשי המשטרה במרחב הציבורי ויוודאו יחד איתם שההוראות החדשות נשמרות. מטעמו של ארדן נמסר כי בהתאם להחמרת הגבלות התנועה יוגדל בהמשך מספר החיילים שיסייעו לפעילות המשטרה. (עמיר קורץ)

20:25 - בדיקות הקורונה של נתניהו שליליות

ראש הממשלה בנימין נתניהו ומקורביו נמצאו שליליים לנגיף הקורונה. נתניהו עבר את הבדיקה היום (שני) לאחר שיועצת ראש הממשלה למגזר החרדי ולכנסת, רבקה פאלוך, נדבקה בנגיף. בלשכת נתניהו ציינו כי הוא יישאר בבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

משרד הבריאות עדכן הערב (יום ב') כי מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עלה ל-4,695 בני אדם. לפי העדכון האחרון, 16 מתו מהנגיף, בהם אדם שאושפז עוד קודם לכן עם מחלות שונות. חמישה בני אדם נוספו למניין החולים שבמצב קשה, ובסך הכל ישנם 66 חולים מונשמים בבתי החולים השונים.

בתוך כך, מגן דוד אדום הודיע הערב כי על מנת לזרז ולעודד את תושבי בני ברק להיבדק, הערב יוקם מתחם מיוחד של "היבדק וסע" לתושבי בני ברק. "הבדיקה מיועדת לכל מי שחש תסמינים ולאחר שחייג 101 למוקד הקורונה של מד"א וקיבל זימון", הדגישו במד"א. "אנשים ומשפחות שאין ברשותם רכב יוכלו להיעזר באמבולנסים המיוחדים של מד"א הבנויים עם קיר הפרדה מיוחד ויסיעו אותם למתחם. הם יבדקו ומיד לאחר מכן יוסעו חזרה לביתם".

 

נתניהו, הערב,   צילום: לע"מ נתניהו, הערב | צילום: לע"מ נתניהו, הערב,   צילום: לע"מ

20:00 - נתניהו וכחלון הציגו התוכנית הכלכלית - והגבלות חדשות

"תיאסר התקהלות של מעל שני אנשים שאינם מאותה משפחה, ותיאסר תפילה גם במרחב הפתוח" - כך הודיע הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו. הממשלה צפויה לקיים דיון בהמשך הערב. נתניהו, שנכנס היום לבידוד לאחר שאחת היועצות שלו אובחנה כחולה קורונה, אמר בשידור ממעונו בירושלים: "למרות שהבדיקות הרפואיות בענייני עוד לא הסתיימו החלטתי להיכנס לבידוד מרצון כדי לתת דוגמה אישית". ראש הממשלה הוסיף: "אני חייב להגיד שרובכם נשמעים להוראות של משרד הבריאות, אני מודה לכם על כך אבל עדיין לא הגענו למגבלה הרצויה. יש יחידים וקבוצות מסוימות במדינה שמתעלמים במופגן, ואפילו מזלזלים בהנחיות הברורות שפורסמו. לא כולם, הרוב הגדול ממושמע. גם בציבור החרדי, החילוני והלא יהודי. אבל המיעוט שלא נשמע מסכן את עצמו ואת הרוב". לדברי נתניהו, "בהנחיות לציבור שנותנים הערב נצמצם עוד יותר את ההתקהלויות הציבוריות. לא תהיה התקהלות של יותר מ-2 אנשים שאינם מאותה משפחה גרעינית. לאחר שאסרנו תפילות בבתי כנסת, כעת נאסרות תפילות גם במרחב הפתוח. מעכשיו התפילות מותרות רק ביחידים. חופה וקידושין בחוג המשפחה הגרעינית, בלי אורחים ומוזמנים. אני יודע כמה זה קשה וגם מבקש שתפעלו בדיוק בהתאם להוראה הזאת. המקרה היוצא דופן הלוויות נאפשר עד 20 איש ובריתות עד 10 אנשים וכל זה בשטח הפתוח, תוך שמירה על המרחק הדרוש של 2 מטר".

שר האוצר משה כחלון ציין כי התוכנית הכלכלית - בהיקף של 80 מיליארד שקל - היא "התוכנית הגדולה והרחבה שידעה הכלכלה הישראלית אי פעם". הוא הוסיף שהתוכנית כוללת ארבעה רבדים: 10 מיליארד שקלים למערכת הבריאות; רשת ביטחון סוציאלית לשכירים, לעצמאים ולאוכלוסיות הגיל השלישי בסדר גודל של כ-20 מיליארד; סיוע לעסקים קטנים בסכום של כ-32 מיליארד; ותוכנית האצה למשק "ליום שאחרי". לדבריו, "הקצנו כשלושה מיליארד שקל מענקים לעצמאים שפרנסתם נפגעה עקב משבר הקורונה. בחודש הקרוב הם יקבלו עד 6,000 שקל. בחודש הבא עד 8,000 שקלים - כך שהממוצע יהיה כ-7,000 שקלים לכל בעל עסק שפרנסתו נפגעה מהקורונה". כחלון הוסיף שמשרדו הקצה שמונה מיליארד שקלים להקמת קרן הלוואה בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים.

כחלון, צילום מסך: Ynet כחלון | צילום מסך: Ynet כחלון, צילום מסך: Ynet

18:45 - מספר הנרשמים החודש בשירות התעסוקה עבר את ה-800 אלף

עדכון משירות התעסוקה: שיעור האבטלה מתקרב לרבע מהמועסקים במשק ועומד הערב על 23.1%;  היום, עד השעה (17:00), נרשמו 20,413 דורשי עבודה – דומה למספר הנרשמים הכולל אתמול (23,946) וביום שישי האחרון (21,932). מתחילת מרץ: 804,712 נרשמים חדשים – 89.9% מהם בחל"ת

המספר הכולל של דורשי העבודה הפעילים בישראל הוא 962,563 (יחד עם חלק מהמתייצבים הפעילים מהתקופה שקדמה למשבר הקורונה – כ-160 אלף).

שירות התעסוקה, צילום: יריב כץ שירות התעסוקה | צילום: יריב כץ שירות התעסוקה, צילום: יריב כץ

18:30 - שב״א מפחיתה ב-50% את תעריף החיבור והשירות למסופי ה-Pinpad

דירקטוריון שב״א (שירותי בנק אוטומטיים) החליט היום, בתיאום עם בנק ישראל, להפחית ב-50% את העמלה שהחברה גובה בגין החיבור והשירות השוטף הניתן לכלל מסופי ה-Pinpad המחוברים למערכות התשלומים הלאומיות בכרטיסי אשראי.

הפחתת תעריף העמלה תיכנס לתוקף החל מחודש אפריל ועד לסיום שנת 2020. ההחלטה התקבלה על רקע משבר הקורונה והצורך להמשיך ולעודד את כניסת מערכת ה-EMV לשוק התשלומים בישראל וכן האפשרות להרחיב את כמות עסקאות Contactless המבוצעות בישראל (פחות הדבקה כשהכרטיס לא עובר מיד ליד ולא מקישים קוד).

על פי מתווה בנק ישראל, כניסת מערכת ה-EMV לרוב המשק הישראלי צפויה להתרחש בחודש נובמבר 2020.

משב״א נמסר: "אנו רואים חשיבות גדולה במעבר שוק התשלומים בישראל בכרטיסי אשראי למערכות ה-EMV ולכן החלטנו להיענות לפעול בתיאום עם בנק ישראל ולהפחית את העמלה בשיעור של 50%. מסופי ה-Pinpad מאפשרים לבצע דרכם עסקאות Contactless שיכולות לסייע בהקטנת ההידבקות". (רחלי בינדמן)

17:55 - ליצמן ודרעי סיכמו: הרשויות המקומיות יקבלו את פרטי חולי הקורונה והמבודדים

ממשרד הבריאות נמסר כי השר יעקב ליצמן סיכם עם שר הפנים אריה דרעי שפרטיהם של חולי הקורונה והמבודדים יועברו למשרד הפנים ומשם לכלל הרשויות, תוך חיסיון מידע ושמירה על צנעת הפרט. המהלך נעשה על מנת לעקוב אחר יישום הנחיות משרד הבריאות.

בתוך כך,  עיריית בני ברק תקים באופן עצמאי מתחם לבדיקות קורונה, באישור משרד הבריאות. מהעירייה נמסר כי הם מתכוונים לעבור למהלך של בדיקות קורונה המוניות, בין היתר במרכולים. לפי העירייה, הבדיקות במרכולים ייעשו באופן נקודתי וללא הודעה מראש, כדי למנוע התקהלויות. מתחם "דרייב אין" צפוי להיות מוקם באזור המסחרי שמול קניון איילון. ראש העיר, הרב אברהם רובינשטיין, השוהה בבידוד, תקף את שר הבריאות יעקב ליצמן. "בזמן ששר הבריאות מבקש סגר על העיר בני ברק, אנשי משרדו ממשיכים בנתק מול קברניטי העיר ולא מוסרים את מלוא פרטי חולי הקורונה כדי שניתן יהיה לטפל בהם", מסר ראש העיר.

17:45 - הבגרויות ייערכו בקבוצות של עשרה

משרד החינוך נערך לקיום בחינות הבגרות בקבוצות קטנות של עשרה תלמידים. כך מסר מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב לוועדה המיוחדת לחינוך של הכנסת בראשות ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ. לדבריו, "מאוד קשה לייצר את זה אבל אני מעריך שנצליח לתת מענה". משרד החינוך כבר הודיע על דחיית הבחינות, שיחלו במהלך מאי, וצמצום חומר הבחינה (המיקוד). אבואב ציין שהצבא הסכים לדחות את גיוס תלמידי כיתה יב' למהלך אוגוסט.

מבחן בגרות, צילום: יובל חן מבחן בגרות | צילום: יובל חן מבחן בגרות, צילום: יובל חן

16:30 -  משרד הבריאות צפוי להמליץ: מסכה  לכולם

שינוי דרמטי במדיניות משרד הבריאות: הנחיות חדשות שנמצאות כעת בדיון במשרד הבריאות קובעות כי יש לחייב כל אדם שיוצא מהבית בחבישת מסכת פנים על-מנת למנוע את הפצת נגיף הקורונה.

עד היום המשרד נקט במדיניות שגרסה כי אין תועלת במסכות - אך במדינות האסיאתיות שבהן התחלואה נמוכה יחסית, יוחסה להן הצלחה גדולה במניעת ההדבקה. היתרונות שבחבישת מסכות כירורגיות פשוטות ("נשמיות") נמצאת בדיונים בכל העולם המערבי, אך עד כה טענו אנשי משרד הבריאות כי אין בכך תועלת אלא אם כן מי שחובש אותן הוא החולה בעצמו.

14:30 - לשכת רה"מ: נתניהו וצוותו הקרוב ישהו בבידוד עד לסיום החקירה האפידמיולוגית

לשכת רה"מ הודיעה בצהריים כי עוד בטרם הסתיימה החקירה האפידמיולוגית ולמען הסר ספק, החליט ראש הממשלה כי הוא וצוותו הקרוב ישהו בבידוד עד לסיום החקירה האפידמיולוגית, ובהתאם לממצאים, משרד הבריאות ורופאו האישי של רה"מ ייקבעו יום לסיום הבידוד.

 

בתוך כך, קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, ערך לאורך היום בדיקה במצלמות המשכן, נוכח תוצאות בדיקותיה של עוזרת רה״מ לעניני הכנסת - רבקה פאלוך. מהבדיקה עולה כי עוזרת רה״מ ביקרה בכנסת בשלושה תאריכים רלוונטיים - 16/3, 23/3 ו- 26/3.

מנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ, פנה במכתב לחברי הכנסת ועובדיה וביקש שכל מי ששהה בסביבת העוזרת בתאריכים אלו, יפעל בהתאם להנחיות המופיעות באתר משרד הבריאות. על מנת להשלים את החקירה האפידמיולוגית פנו בכנסת לגורמי המקצוע במשרד הבריאות, על מנת שיצפו אף הם במצלמות המשכן ויבחנו את המשך הצעדים והנחיות בהתאם. (צבי זרחיה)

  

12:25 - חולה קורונה נפטר באסף הרופא: בבית החולים טוענים כי סיבת המוות היא מחלת רקע

 

גבר בן 58 שאובחן כחולה קורונה, נפטר בבית החולים אסף הרופא. מהמוסד הרפואי נמסר כי סיבת המוות היא מחלת רקע ממנה סבל, ולא הנגיף עצמו.

 

11:55 - לשכת רה"מ: אין צורך שנתניהו ייכנס לבידוד

 

בלשכת ראש הממשלה הודיעו כי לפי שעה אין צורך שראש הממשלה בנימין נתניהו ישהה בבידוד, מכיוון שלא היה נתון במגע קרוב בשבועיים האחרונים עם היועצת שאובחנה כחולת קורונה. מהלשכה נמסר כי נתניהו וסביבתו יפעלו על פי הנחיות משרד הבריאות.

(איתמר אייכנר)

 

11:51 - ישראלים עם אזרחות אמריקאית ייהנו מהמענקים של ארה"ב

 

תוכנית הסיוע של הממשל האמריקאי להתמודדות המשק האמריקאי עם המשבר הקורונה תאפשר גם לישראלים עם אזרחות אמריקאית להנות מהמענקים. המענקים עומדים על 1,200 דולר לאדם בוגר ו-500 דולר לכל ילד שעומד בתנאים. הסכומים המדוברים הם התקרה של הסיוע, כאשר סכום המענק מתחיל לקטון כאשר ההכנסה של זוג נשוי המגיש בקשה משותפת עולה על 150 אלף דולר ו-112.5 אלף דולר לראש משק בית, ו-75 אלף דולר עבור יחיד/נשוי המגיש בהגשה נפרדת. (עמרי מילמן)

 

 , צילום: homesecurity.press צילום: homesecurity.press  , צילום: homesecurity.press

11:30 - אושרו פעוטונים עד גיל 3 לעובדים חיוניים

משרד הבריאות אישר הפעלה של מסגרות לגיל הרך עבור ילדים להורים המוגדרים כעובדים חיוניים, תחת מגבלות מסוימות, כך שיוכלו להמשיך ללכת לעבודה גם בתקופה זו. על פי התיקון לצו שהוצא בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, תתאפשר פתיחת מסגרות עבור ילדי העובדים החיוניים עד גיל 3, בתנאי שיהיו בהן עד שישה ילדים. אם מספר הפעוטות הוא שישה יידרשו להיות במקום שתי מטפלות, ואם הוא קטן משישה נדרשת רק מטפלת אחת.

ההורה יוכל לשלוח את ילדיו למסגרות הללו בתנאי שהוא ובן זוגו הם עובדים חיוניים שאינם יכולים לבצע את עבודתם מהבית, או שמדובר בעובד חיוני חד-הורי, או שהילד נמצא בטיפולו הבלעדי של העובד החיוני בשל נכות או מחלה של בן זוגו, או שמדובר בעובד חיוני שבן זוגו נמצא בבידוד על פי הוראות משרד הבריאות. ההורה יידרש להציג בפני מפעיל המסגרת אישור על היותו עובד חיוני.

11:15 - בסביבת נתניהו מעריכים: ראש הממשלה ייכנס לבידוד של שבוע

בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מעריכים הבוקר (ב') כי הוא ייכנס לבידוד של שבוע ימים - לאחר ששהה ליד היועצת שלו למגזר החרדי ולכנסת רבקה פאלוך, שנדבקה בנגיף הקורונה. עם זאת, טרם התקבלה החלטה. נתניהו יעבור היום בדיקת קורונה נוספת שלפי תוצאותיה יוחלט אם הוא ייכנס לבידוד.

מלשכת רה"מ נמסר כי "בשעות אלה מתבצעת על ידי גורמי המקצוע במשרד הבריאות חקירה אפידמיולוגית לעובד בסביבת ראש הממשלה ולאחר מכן יועברו הנחיות מסודרות. ההערכה הראשונית היא כי אין צורך שרה"מ ישהה בבידוד כיוון שלא היה במגע קרוב עם החולה ולא קיים עמו פגישה. כמו כן, מבדיקה ראשונית השניים לא שהו יחד בחדר אחד בשבועיים האחרונים. החקירה האפידמיולוגית נמשכת.

"נדגיש כי בשבועות האחרונים מקפידים רה"מ וסביבתו על הקפדה יתרה של הנחיות משרד הבריאות, בליווי רופאו האישי, ומקיים את רוב הדיונים בשיחות וידאו ממעונו. ראש הממשלה וסביבתו יפעלו על פי הנחיות משרד הבריאות".

ראש הממשלה נתניהו, צילום: יונתן זינדל/פלאש90 ראש הממשלה נתניהו | צילום: יונתן זינדל/פלאש90 ראש הממשלה נתניהו, צילום: יונתן זינדל/פלאש90

10:45 - נהג של קוקה קולה נדבק בקורונה - עובדים שהיו בסביבתו נכנסו לבידוד

הקורונה פוגעת גם בחברות המזון. נהג תובלה של החברה המרכזית לייצור משקאות קלים (קוקה קולה ישראל) התגלה במהלך הלילה כחולה בקורונה ושוהה בבית החולים. כל העובדים שהיו עימו במגע נשלחו לבידוד, והאזורים שבהם שהה חוטאו. החברה ציינה כי מדובר בעובד שנמצא בחופשה ב-11 ימים האחרונים. החברה דיווחה למשרד הבריאות וציינה כי נערכה מבעוד מועד לתרחיש שכזה ונקטה בצעדים משמעותיים על מנת לשמור על בטיחות עובדיה ומוצריה. 

מפעל קוקה קולה ישראל, צילום: עמית שעל מפעל קוקה קולה ישראל | צילום: עמית שעל מפעל קוקה קולה ישראל, צילום: עמית שעל

בשבוע שעבר נמצא כי עובד במחלקת האריזה במחלבת תנובה אלון תבור התגלה כחולה מאומת בקורונה לאחר שנדבק מקרוב משפחה והוא הוכנס לבידוד. לאותו עובד נחשפו 15 עובדים והם נכנסו מיידית לבידוד. תנובה עידכנה את משרד הבריאות, חיטאה באופן מלא את האזור הרלוונטי ועדכנה את כלל עובדי המחלבה. גם ברשת שופרסל אובחנו מספר עובדים כחולי קורונה. מדובר בעובדי שטח ובשופרסל מסרו כי "החברה פועלת בדיוק לפי הנהלים לגבי בידוד כל מי שבא איתם במגע".

קודם לכן, מנכ"ל יינות ביתן מיכאל לובושיץ, בעלי הקבוצה נחום ביתן ובכירים נוספים בה נכנסו לבידוד; זאת לאחר שנחשפו לבכיר בקבוצה שנדבק בקורונה. בעקבות כך, יינות ביתן, מנוהלת מרחוק. (נורית קדוש)

10:00 - עלה ל-4,347 מספר החולים בישראל, 80 במצב קשה

משרד הבריאות מעדכן הבוקר (ב') כי מניין חולי הקורונה בישראל עלה ל-4,347 בני אדם. מצבם של 80 מהחולים מוגדר קשה, 134 החלימו ושוחרו לביתם.

9:20 - מעל 5,000 דורשי עבודה נרשמו בשירות התעסוקה מאז אתמול בערב

• מאז השעה 17:00 אתמול ועד השעה 05:00 הבוקר נרשמו 5,373 דורשי עבודה.

• אתמול, 29.3.2020, נרשמו בסה"כ 23,946 (לעומת 21,932 ביום שישי האחרון 27.3.2020, ו-42,860 ביום חמישי האחרון, 26.3.2020)

• מתחילת מרץ: 786,991 נרשמים חדשים - 90% מהם בחל"ת

• שיעור האבטלה עומד היום על 22.7%.

09:07 - ניוסי בשאטלים אוטונומיים בשיבא

 

מרכז ערים חכמות של אוניברסיטת בר אילן יתחיל בימים הקרובים ניסויים בשטח הקמפוס בשאטל אוטונומי, מתוצרת חברת NAVYA בצרפת, שיובא לארץ ומופעל במיזם משותף של חברה בת ישראלית של קבוצת ST אינג'ינירינג הסינגפורית, וחברת BWR הישראלית. המיניבוס מסוגל להסיע עד 15 איש, ומצויד במצלמות ובחיישני לייזר שמאפשרים לו להתמצא בסביבתו. הוא מורשה לנוע רק במתחמים סגורים, ומוגבל לפי הוראות משרד התחבורה למהירות מרבית של 25 קמ"ש. (אודי עציון) 

 

הרכב האוטונומי, צילום: יח"צ הרכב האוטונומי | צילום: יח"צ הרכב האוטונומי, צילום: יח"צ

 

 

07:00 - יועצת נתניהו למגזר החרדי נדבקה בקורונה, ראש הממשלה ייבדק פעם נוספת

יועצת ראש הממשלה בנימין נתניהו למגזר החרדי ולכנסת, רבקה פאלוך, נדבקה בנגיף הקורונה. כך נמסר הלילה (בין ראשון לשני) מלשכת ראש הממשלה. פאלוך שהתה בימים האחרונים בסביבתו של ראש הממשלה, יועציו וכמה מהשרים. גורמים במשרד ראש הממשלה מסרו כי יפעלו על פי הנחיות משרד הבריאות.

רבקה פאלוך , צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה, יוטיוב רבקה פאלוך | צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה, יוטיוב רבקה פאלוך , צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה, יוטיוב

פאלוך עברה בדיקת קורונה לאחר שבעלה אובחן כחולה ואושפזה בסוף השבוע במצב קל. בעקבות קרבתה של היועצת בימים האחרונים לנתניהו ולשרים, המתינו אתמול בלשכת ראש הממשלה במתח לתוצאות בדיקתה. 

מלשכת ראש הממשלה נמסר אתמול, עוד בטרם נודע כי פאלוך נדבקה, כי נתניהו וסביבתו שמרו על כללי המרחק עוד בטרם נמצא בעלה חיובי לנגיף. עוד נודע, כי ראש הממשלה צפוי לעבור בדיקת קורונה נוספת, לאחר שהבדיקה שעבר לפני כשבועיים יצאה שלילית.

הממשלה אמורה הייתה לדון הלילה בהחמרת הגבלות התנועה על האזרחים ובצמצום הפעילות במשק בשיחת ועידה טלפונית, אך הישיבה נדחתה ברגע האחרון על-ידי נתניהו. בלשכתו ציינו כי "טרם הושלמה העבודה על התקנות להחמרת הגבלות התנועה". הישיבה צפויה להתקיים היום, אולם לא ברור באיזו שעה.

לדחייה זו מצטרפת הבטחתו של נתניהו בשבוע שעבר, ולפיה תוצג תוכנית כלכלית לסיוע למשק תוך 48 שעות, אולם היא עדיין לא הוצגה. לפי לשכתו, היא תוצג היום אחר הצהריים. הצעות נוספות שהונחו על סדר יום הישיבה היו הקצאת חיילים לסיוע למשטרה באכיפת התקנות לשעת חירום וכן היערכות המגזר הציבורי לעבודה במתכונת חירום.

אף שבדיון שהתקיים ביום שישי האחרון אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מתכוון להטיל סגר של שלושה שבועות עד אחרי פסח, הממשלה לא צפויה להטיל סגר מלא אלא להסתפק בצעדים שיהדקו את ההנחיות ויגבירו את האכיפה באזורים שבהם נרשמו הפרות של ההנחיות – בדגש על מוקדי המגזר החרדי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות