אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה בקצב הגידול של החולים בישראל, החיסון של J&J והמדבקה שתגן מקורונה צילום: גטי אימג'ס

האופטימיסט

ירידה בקצב הגידול של החולים בישראל, החיסון של J&J והמדבקה שתגן מקורונה

דיווח שוטף על ההתפתחויות האחרונות הקשורות להתפשטות הקורונה בארץ ובעולם - אבל עם שינוי קל: רק חדשות טובות

30.03.2020, 14:58 | כלכליסט
אופטימיות זהירה: קורונה, אבל רק דברים טובים.

דיווח שוטף על ההתפתחויות האחרונות הקשורות להתפשטות הקורונה בארץ ובעולם, אבל עם שינוי קל: רק חדשות טובות.

14:45 - בג'ונסון אנד ג'ונסון מעריכים: משלוח ראשון של חיסונים נגד קורונה - בתחילת 2021

הדרך לחיסון: ענקית הפארמה ומוצרי הבריאות ג'ונסון אנד ג'ונסון מודיעה כי יש בידיה את המועמד הפוטנציאלי המוביל לחיסון למחלת הקורונה. לוח הזמנים? החברה צפויה לפתוח בניסוי שלב 1 בבני אדם בחודש ספטמבר 2020 ושהיא צופה שהמשלוח הראשון של החיסונים יועבר למקרי חירום כבר בתחילת 2021.

הענקית האמריקאית מציינת כי פיתחה את החומר בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות והשירותים החברתיים של ארה"ב. עוד מעדכנת החברה כי במסגרת שיתוף הפעולה התחייבה לספק מיליארד חיסונים למחלה בכל רחבי העולם.

14:30 - ירידה בקצב הגידול של החולים בישראל

לפי נתונים שפורסמו הבוקר, קצב הכפלת מספר הנשאים המאומתים, גם בממוצע של 7 ימים, הוא הנמוך ביותר מאז עברה ישראל את רף 100 הנדבקים.

מספר הנשאים המאומתים בישראל בממוצע נע של 7 ימים - את הגרף הכינו עודד קרמר ואסף אגוזי, במסגרת התוכנית "מהצד השני" של גיא זוהר; הגרף לקוח מחשבון הטוויטר של גיא זוהר:

 , קרדיט:  גיא זוהר, עודד קרמר, אסף אגוזי קרדיט: גיא זוהר, עודד קרמר, אסף אגוזי  , קרדיט:  גיא זוהר, עודד קרמר, אסף אגוזי

13:30 - מדבקה חדשה עשויה להפחית את סיכויי ההידבקות

המרכז הטכנולוגי הלאומי למלחמה בקורונה, בראשות ראש מפא"ת במשרד הביטחון ד"ר דני גולד, החליט לאמץ את הפיתוח של פרופ' איל זוסמן מהפקולטה להנדסת מכונות בטכניון - מדבקה המוצמדת למסכת הפנים והופכת אותה ליעילה יותר. הסבת הפיתוח נעשתה בליווי המרכז הרפואי לגליל בנהריה. המסכה החדשה תפחית את מקרי ההידבקות ותאפשר רציפות תפקודית של הצוותים הרפואיים.

 , צילום: משרד הביטחון צילום: משרד הביטחון  , צילום: משרד הביטחון

פרופ' איל זוסמן, ראש מעבדת הננו-הנדסה בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון, פיתח עם צוות המעבדה מדבקה , המוצמדת למסכה הכירורגית הסטנדרטית ומשפרת את יעילותה. מדבקת ״מאיה״, המיוצרת בהדפסת תלת-ממד, מורכבת מסיבים ננומטריים המצופים בחומרי חיטוי – הרכב המשפר את הלכידה של חלקיקים ננומטריים ומנטרל ביעילות גבוהה את הנגיפים מטיפות הרסס המגיעות למסכה. המדבקה פותחה בשיתוף עם מדעני המחלקה לתשתיות כימיה וביולוגיה במפא״ת, בהובלת ראש המחלקה ד"ר דן גרינשטיין, ובליווי פרופ' סאמר סרוג'י, מנהל המכון לכירורגיית פה ולסת במרכז הרפואי לגליל בנהריה.

(מאיר אורבך)

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות