אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד החינוך ביקש לחלק פיצות בחינם לעובדיו שיצאו לחל"ת, החשכ"ל סירב צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

משרד החינוך ביקש לחלק פיצות בחינם לעובדיו שיצאו לחל"ת, החשכ"ל סירב

משרד החינוך רצה לקבל פטור ממכרז לרכישת 2,420 פיצות עבור עובדיו, בסכום של כ-133 אלף שקל, כדי לעודד אותם על רקע משבר הקורונה. עם זאת, החשכ"ל סירב לבקשה, לאחר שנמצא כי היא בלתי מוצדקת

30.03.2020, 16:46 | אדריאן פילוט

משרד החינוך פנה בשבוע שעבר לוועדת החריגים של החשב הכללי באוצר (החשכ"ל) לקבלת פטור ממכרז כדי לרכוש פיצות לעובדיו שהוצאו מחל"ת - כך נודע ל"כלכליסט". סכום ההתקשרות הוא יותר מ-133 אלף שקל עבור 2,420 פיצות. בסופו של דבר, נציג החשכ"ל סירב לאשר את ההוצאה. 

קראו עוד בכלכליסט

יצוין כי החשכ"ל החל לדרוש אישורים מיוחדים עבור כל התקשרות לצרכי רווחה, עוד לפני התפרצות מגיפת הקורונה; זאת, על רקע הגירעון הממשלתי הגדול שהותיר אחריו שר האוצר משה כחלון. בין השאר, דרש החשב הכללי, רוני חזקיהו, ביטול מלא של הטבות, אירועים, נסיעות לחו"ל, השתלמויות ועוד.

החשב הכללי רוני חזקיהו, צילום: אוראל כהן החשב הכללי רוני חזקיהו | צילום: אוראל כהן החשב הכללי רוני חזקיהו, צילום: אוראל כהן

"מינהל ההון האנושי מבקש לסבסד עבור העובדים המצויים במהלך משבר הקורונה בביתם רכישה עצמאית של פיצה משפחתית...העובד יוכל לממש זאת בכל עת שיחפוץ", נכתב בבקשה. "התמודדות עם המשבר והשלכותיו (לרבות יציאה כפויה לחופשה של רוב עובדי המשרד המסוגרים בביתם) דורשת ליווי ותמיכה של המשרד בעת הזו ומכאן החשיבות, זאת כחלק ממכלול שלם של פעולות (ללא עלות) שמבצע מינהל ההון האנושי בימים אלו".

עובדי המגזר הציבורי לא נפגעו ממשבר הקורונה, למעט חובת ניצול חלקי מימי חופשה. במגזר הציבורי נהנים ממספר ימי חופשה הגבוה ב-70% מהמגזר הפרטי שבימים אלה נאלץ לפטר או להוציא לחל"ת מאות אלפי עובדים. במקביל, עשרות אלפי עצמאים ועסקים קטנים ובינוניים נאלצו לסגור את שערם.

"אין הפנמה של משבר במגזר הציבורי", אמר בכיר בממשלה שנחשף לבקשה למכרז.

עמוס שקדי, חשב משרד החינוך מטעמו של החשב הכללי חזקיהו, חתם על הבקשה שאכן הוגשה - כלומר, משרד החינוך אכן דרש את הכספים, אך לבסוף החשב הכללי סירב לה אחרי שנמצאה כבלתי מוצדקת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות