אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הערר דחתה ללא דיון את ההתנגדויות לתוכנית מובילאיי בקמפוס הר חוצבים בירושלים הדמיה: משרד וקסמן גבע

בלעדי לכלכליסט

ועדת הערר דחתה ללא דיון את ההתנגדויות לתוכנית מובילאיי בקמפוס הר חוצבים בירושלים

פרוטוקולים של הוועדה המקומית חושפים שההחלטה להיענות לחברה התקבלה על בסיס לחץ של היועצים המשפטיים ומתוך חשש שמובילאיי תעזוב את ירושלים, כפי שעשתה אינטל

31.03.2020, 16:32 | דותן לוי

מחטף בחסות הקורונה? ללא דיון ותוך התעלמות מהפגמים, תוכנית הבנייה של מובילאיי בקמפוס הר חוצבים בירושלים, שפורסמה ב”כלכליסט”, קיבלה אור ירוק מוועדת הערר. הוועדה דחתה על הסף וללא דיון את ההתנגדות לתוכנית.

מובילאיי ביקשה לוותר על המגדל ולבנות את הקמפוס לרוחב תוך ניצול מלוא זכויות הבנייה, אלא שהפרוטוקולים של הוועדה המקומית חושפים שההחלטה להיענות לחברה התקבלה על בסיס לחץ של היועצים המשפטיים ומתוך חשש שמובילאיי תעזוב את ירושלים, כפי שעשתה אינטל.

הדמיית קמפוס מובילאיי בהר החוצבים, הדמיה: משרד וקסמן גבע הדמיית קמפוס מובילאיי בהר החוצבים | הדמיה: משרד וקסמן גבע הדמיית קמפוס מובילאיי בהר החוצבים, הדמיה: משרד וקסמן גבע

החלטת יו"ר ועדת הערר שרית אריאלי בן שמחון התקבלה ללא דיון ובלי שעורבו בה אנשי תכנון ובנייה. בכתב הערר טענו המתנגדים כי הוועדה המקומית אישרה את התוכנית בניגוד להוראות הבינוי בתוכנית, ללא פרסום כדין, והבינוי שאושר חורג במידה ניכרת מהתוכנית ונעשה חישוב שגוי של זכויות הבנייה. בן שמחון כתבה בהחלטתה כי התוכנית החדשה אינה שונה מהותית מהוראות הבינוי, ועם זאת ציינה: "אף אם נפלו פגמים מסוימים בהתנהלות הוועדה המקומית, בפרסום נספח הבינוי המנחה, אני סבורה כי אין המדובר בפגם חמור בחוקיות".

לטענת המתנגדים, החברה יכולה כעת להוציא היתר בנייה מיד, כך שגם אם התיק יגיע לבית המשפט השלד כבר יהיה בשלבים מתקדמים ולמעשה ייקבעו עובדות בשטח.

פרוטוקול של הוועדה המקומית מוצא כי לא היתה תמימות דעים בנוגע להליך שנבחר. בדיון התלבטו בין היתר אם לזמן לדיון מתנגד מעמותת ירושלים שקופה או להקריא את ההתנגדות שלו בכתב. יו"ר הוועדה אליעזר רוכווארגר טען כי מדובר בהתנגדות קנטרנית שאין צורך להטריח את הוועדה עבורה, אך היועצת המשפטית של הוועדה המקומית אילנית מיכאלי סברה כי מדובר בהליך משמעותי יותר שמחייב בקשת הקלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות