אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין פוצץ את הישיבה, ופרסום הדו"חות נדחה צילום: איתן שגב

אלשטיין פוצץ את הישיבה, ופרסום הדו"חות נדחה

בעל השליטה ויו"ר נכסים ובניין אדוארדו אלשטיין פוצץ ישיבת דירקטוריון לאישור דו"חות נכסים ובניין בשל סירוב הדח"צים לדון בדיבידנד שדרש לחלק

31.03.2020, 08:25 | גולן חזני

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה בנכסים ובניין(68.8% באמצעות דסק"ש), יו"ר החברה וממלא מקום מנכ"ל החברה, פוצץ ישיבת דירקטוריון ביום רביעי האחרון בשל הסירוב של הדירקטורים החיצוניים לדון בחלוקת דיבידנד של 200 מיליון שקל, שעליו אלשטיין לוחץ, כפי שפורסם ב"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

אלא שהישיבה נועדה על מנת לדון בנושא חשוב נוסף: אישור הדו"חות השנתיים של נכסים ובניין ל־2019. בעקבות פיצוץ הישיבה, פרסום הדו"חות נדחה.

אדוארדו אלשטיין, צילום: איתן שגב אדוארדו אלשטיין | צילום: איתן שגב אדוארדו אלשטיין, צילום: איתן שגב

בתחילת הישיבה ביקשו הדח"צים – יחזקאל דסקל, אירית הורביץ ויפתח בן־יעקב – לא לדון בדיבידנד, מה שהוביל לחילופי דברים קשים בינם לבין אלשטיין, שבמהלכם התקיים דיון בפועל בדיבידנד שבו הדח"צים הסכימו לסכום נמוך יותר בטענה שזה לא יהיה אחראי לחלק 200 מיליון שקל בשעת משבר בשווקים.

גם ההסכמה לסכום נמוך יותר כפופה לחוות דעת שהזמינו מפירמת רואי החשבון BDO, שאמורה הייתה לבצע מבחני רגישות לחברה. לנכסים ובניין יש אמנם 2 מיליארד שקל בקופה, אך היא נושאת על גבה חוב של 3.9 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח ו־1.3 מיליארד שקל לבנקים. בנוסף, קריסת העסקה למכירת ישפרו למגה אור וביג תמורת 855 מיליון שקל, הקשתה על הדח"צים להסכים לחלוקה. בתום חילופי הדברים הקשים, אלשטיין נעל את הישיבה.

היום אמור הדירקטוריון להתכנס שוב על מנת לאשר את הדו"חות, ולאחר מכן אמורה להתקיים ישיבה של דירקטוריון דסק"ש ושל דירקטוריון אי.די.בי פתוח לאישור הדו"חות שלהן. בדו"חות אי.די.בי פתוח תיכלל הערת עסק חי, שמשמעותה הטלת ספק ביכולת שלה לפרוע את חובותיה שעומדים על 2 מיליארד שקל.

אתמול זינקו איגרות החוב מסדרה ט' של אי.די.בי פתוח בכ־30%, ככל הנראה על רקע עלייה של מספר ימים ברציפות במניית הנכס העיקרי שלה – כלל ביטוח. אך גם לאחר זינוק זה, האג"ח נסחרות בתשואת זבל של 156%. גם התשואה של סדרה י"ד גבוהה ועומדת על 40% – חצי מהתשואה שאליה הגיעה הסדרה בשבוע שעבר. סדרה ט"ו נסחרת בתשואה של 66%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות