אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית ההשקעות מור: היקף הנכסים נחתך ב-25% בעקבות משבר הקורונה צילומים: בועז צרפתי

בית ההשקעות מור: היקף הנכסים נחתך ב-25% בעקבות משבר הקורונה

הפדיונות בקרנות הנאמנות בשל המשבר צפויים לפגוע בהכנסות בית ההשקעות, שדיווח על קיצוץ של 20% בשכר המנהלים הבכירים. תיק הנוסטרו שמנוהל סולידית כמעט ולא נפגע

31.03.2020, 12:47 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות מור פירסם את הדוחות הכספיים ל-2019, וניצל את ההזדמנות לדיווח בנוגע להשפעת נגיף הקורונה על עסקיו. היקף הנכסים המנוהל של מור ירד במהלך הרבעון הראשון של 2020 ב-6.5 מיליארד שקל, לעומת כ-25 מיליארד שקל שניהל נכון לסוף 2019. מדובר בירידה של כ-25%, הן בשל ירידת ערך ובעיקר בשל פדיונות בקרנות הנאמנות שנתח השוק של מור בהן מגיע כמעט ל-11%. 

קראו עוד בכלכליסט

המנכ"לים המשותפים של בית ההשקעות יוסי לוי ואלי לוי וכן יו"ר החברה מאיר גרדיש, דיווחו על הפחתה וולנטרית של 20% משכרם לתקופה בת שלושה חודשים כדי לבצע התאמות גם ברמת ההוצאות של הקבוצה, לרבות ביצוע התאמות שכר בתיאום ובהסכמת העובדים הבכירים של הקבוצה. להערכת מור מתחילת השנה ועד לפרסום הדו"חות הכספיים ההפסד מתיק הנוסטרו של החברה הוא זניח ועומד על 1.5 מיליון שקל בלבד.

מימין: יוסי לוי ואלי לוי, מנכ"לים משותפים ומבעלי השליטה במור השקעות, צילומים: בועז צרפתי מימין: יוסי לוי ואלי לוי, מנכ"לים משותפים ומבעלי השליטה במור השקעות | צילומים: בועז צרפתי מימין: יוסי לוי ואלי לוי, מנכ"לים משותפים ומבעלי השליטה במור השקעות, צילומים: בועז צרפתי

במקביל, דיווח בית ההשקעות על סיום שנה חזקה. הרווח הנקי ב-2019 עמד על 28.7 מיליון שקל, ההכנסות הסתכמו ב-182 מיליון שקל - עלייה של 8.2% לעומת 2018. בית ההשקעות דיווח כי נכון לסוף מרץ היקף הנכסים בפעילות החדשה של הגמל אליה נכנס לפני שנה כבר מנהלת 973 מיליון שקל, לעומת 623 מיליון שקל בסוף 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות