אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר החינוך: תומך בחזרה ללימודים אחרי חופשת הפסח - וכך גם האוצר צילום: AP

משבר הקורונה

שר החינוך: תומך בחזרה ללימודים אחרי חופשת הפסח - וכך גם האוצר

לדברי רפי פרץ, קיימים שלושה תרחישים: חזרה מלאה לשגרה, חזרה הדרגתית והמשך הלימוד המקוון. אם לא יחזרו ללימודים תשקל הארכה נוספת של שנת הלימודים על חשבון החופש הגדול. בנוסף, עריכת הבגרויות במתכונת של עשרה תלמידים בכיתה תחייב 8,000 כיתות פנויות במקביל בחלק מהבחינות

31.03.2020, 13:23 | שחר אילן

שר החינוך רפי פרץ תומך בחזרה ללימודים לאחר חופשת הפסח, ולדבריו - גם משרד האוצר תומך בכך. בתדרוך עיתונאים שקיים היום (ג') בצהריים אמר פרץ כי "העמדה שלנו היא שאחרי פסח אנחנו לאט לאט חוזרים ללימודים. אנחנו רוצים לראות חזרה לשגרה. יש לנו אחריות לילדי ישראל". עם זאת ציין ש"נהיה מוכנים לכל האפשרויות, לאפשרות שיום אחרי פסח חוזרים לשגרה, לזה שיהיה מהלך הדרגתי, וגם ללמידה מקוונת במאה אחוז מבוקר עד ערב. אני מקווה שיהיו עד אז נתונים טובים לגבי עצירת המחלה".

קראו עוד בכלכליסט

  , צילום: תומר הדר צילום: תומר הדר   , צילום: תומר הדר

ההסכם בין המדינה להסתדרות המורים קובע שהלימודים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים יוארכו בתשעה ימים על חשבון החופש הגדול. פרץ אמר שאם תהיה חזרה לשגרה אחרי פסח לא יהיה צורך בהארכה נוספת. אם הלימודים לא יתחדשו, יהיה צורך לבחון הארכה כזו. על המשא ומתן הצפוי בין האוצר להסתדרות המורים לגבי המשך הלמידה המקוונת אחרי פסח אמר כי "ברור שיהיה צריך לתת מענה למורים".

לגבי הבגרויות אמר פרץ שמשרדו נערך לאפשרות של בחינות במתכונת של עשרה תלמידים לכיתה. זאת, לעומת 30 תלמידים לכיתה בדרך כלל. כיוון שבחלק מהבחינות נבחנים 80 אלף תלמידים, הדבר יחייב 8,000 כיתות - לעומת 2,300 בשגרה. "אלה מספרים דמיוניים של כיתות, אבל סימנו את זה כמטרה ונעמוד בזה".

פרץ ציין שכרגע כל תלמידי התיכון לומדים לבגרות בלמידה מקוונת, ואמר "לרוב הנוער טוב עם זה, יש כאלה שקשה להם ואנו שוברים הראש איך להגיע לכל אחד". הוא הבהיר שהוא מעדיף את הסידור הקים על פני פתרונות חלופיים כמו עבודות או ציון בית ספרי. פרץ הסביר ש"אנחנו רוצים שבוגרי תש"פ יגיעו לאוניברסיטה כשווים בין שווים. הכוונה שלנו שהתלמידים יתאמצו, אבל יהיה שכר".

המענה לתלמידי החינוך המיוחד, המונים 250 אלף תלמידים, יחולק לשלוש קבוצות: 50 אלף יקבלו ביקורי בית של מורים או מטפלים, 150 אלף יקבלו לימדו מקוון אישי ו-50 אלף לימוד טלפוני אישי לצד ערכות חינוכיות לבתים.

לפי שר החינוך, 85% מהתלמידים משתמשים בלימוד המקוון. בנוגע לתשלומי ההורים אמר שלא ייגבה תשלום עבור שרות שלא יסופק, כמו למשל יציאה לפעילויות מחוץ לבית הספר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות