אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזרחי טפחות מאיים לפרוע מיידית את האשראי שהעמיד לקבוצת הרכישה בפרויקט הדגל של חג'ג' צילום: אוראל כהן

מזרחי טפחות מאיים לפרוע מיידית את האשראי שהעמיד לקבוצת הרכישה בפרויקט הדגל של חג'ג'

במכתב ששיגר הבנק לחברי הקבוצה נטען כי טרם התקבל היתר בנייה להקמת הפרויקט במתחם סומייל בת"א, כמתחייב בהסכם ההלוואה. הסיבה לעיכובים: סכסוכים פנימיים בין חברי הקבווצה

31.03.2020, 13:42 | שלומית צור

קבוצת חג'ג' מדווחת הבוקר (ג') על צרות בפרויקט סומייל: הקבוצה שהתגבשה במטרה להקים מגדל מגורים יוקרתי ברחוב אבן גבירול פינת ז'בוטינסקי בתל אביב, קיבלה הבוקר מכתב התראה מהבנק המלווה, מזרחי טפחות, לפיו הבנק מסרב להאריך את מועד קבלת ההיתר לחפירת מרתפי הפרויקט שאמור היה להתקבל מחר.

קראו עוד בכלכליסט

בימים האחרונים הגישה הקבוצה בקשה לדחות את מועד קבלת ההיתר בשלושה חודשים בשל מחלוקות פנימיות בקבוצה. מלבד הסירוב לבקשה, הבנק מתריע כי יפעל לממש בטוחות שניתנו לו בשל הפרת ההסכם על ידי הקבוצה: "הבנק מוסר התראה אחרונה לפיה היה ולא תוסדרנה כלל ההפרות של הסכם ההלוואה שנחתם בינו לבין חברי הקבוצה לאלתר, בכוונת הבנק לפעול למיצוי זכויותיו על פי הסכם ההלוואה ומסמכי הבטוחות שניתנו לו בקשר עם כך", צוין בדיווח.

צחי חג צחי חג'ג' על רקע הדמיית הפרויקט | צילום: טל צ'יקורל, View Point צחי חג

עוד צוין בדיווח כי הבנק מעלה מספר טענות בנוגע למחלוקות והסכסוכים הפנימיים השוררים בין חברי קבוצת הרכישה בפרויקט שהובילו לאי סדר וחוסר בהירות בפרויקט ולעיכוב והפסקת הליכי תכנון, ובכך להפרת הסכם ההלוואה עם הבנק. הבנק מציין כי במהלך החודשים האחרונים שב והתריע בפני חברי הקבוצה כי התנהלות חברי הקבוצה גובלת בהפרת ההתחייבויות כלפי הבנק ואף עלולה להוביל להפרות נוספות שבעטיין ידרוש הבנק פירעון מיידי של האשראי שהועמד על ידו בפרויקט.

במכתב הבנק שחתום על ידי עו"ד דורון אריאל, נטען כי על אף שהסכם ההלוואה נוקב ביום ה-31 במרץ 2020 כמועד שעד אליו יש להמציא היתר בנייה לבניית המרתפים ולהתחיל בבנייתם אין עדיין באופק קבלת היתר וטרם נחתם הסכם עם קבלן מבצע.

למרות כל זאת, מציין הבנק כי אם הצדדים ישכילו בתוך זמן קצר ביותר למסור לבנק הסכמות ביניהם המניחות את דעתו בקשר לקידום המיידי של הפרויקט ישקול הבנק הארכת מועדים קצובה קצרה ואחרונה לעמידה בהוראות הסכם ההלוואה.

הסכסוך בקבוצת הרכישה להקמת פרויקט סומייל נסוב בעיקר סביב מספר הדירות בפרויקט. לטענת נציגות הקבוצה, הפרויקט שהוצג כלל התחייבות למקסימום 237 דירות, כאשר קבוצת חג'ג' פועלת מזה זמן להגדיל את מספר הדירות ל-273 דירות שיוותרו בבעלות המארגנים.

בשל המחלוקת מתעכבת גם הבקשה להיתר בנייה לעיריית תל אביב שאמורה לכלול את מספר הדירות הסופי. בדיווח לבורסה מציינת חג'ג' כי בימים האחרונים "נעשה ניסיון לכנס אסיפת כללית של חברי הקבוצה שתדון בסוגיית המשך ביצוע הפרויקט על בסיס 273 יחידות דיור בהתאם לבקשה להיתר שהוגשה לעירייה ואולם האסיפה לא כונסה בסופו של דבר עקב האיסור להתכנס בשל מגיפת הקורונה.

עו"ד צחי חג'ג', נאמן הקבוצה ובעל השליטה בקבוצת חג'ג', כינס אסיפה דיגיטלית כאשר בהתאם לעמדת הנאמן באסיפה זו התקבלה לאשר את המשך הפרויקט על בסיס היתר בנייה שהוגש לעירייה כך שהפרויקט יכלול 273 יחידות דיור ולא רק 237 יחידות דיור. יובהר כי חלק מחברי הנציגות מסתייגים מעמדה זו של הנאמן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות