אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמחקה תביעת אלוביץ' לפיצוי על ירידת ערך תיק המניות ב-IBI שהוקפא צילום: מוטי קמחי

נמחקה תביעת אלוביץ' לפיצוי על ירידת ערך תיק המניות ב-IBI שהוקפא

במסגרת חקירת תיק 4,000 בו הוא נאשם במתן שוחד, נתפסו נכסים שונים שלו בשווי עשרות מיליוני שקלים לצורך חילוט עתידי, במידה ויורשע, ביניהם - תיק ניירות ערך שנוהל בחברת IBI; בביהמ"ש טוענים כי אלוביץ' פעל, בהגשת התביעה, בניגוד להסכם עליו חתם, בו הוא התחייב "שלא לנקוט במהלך תקופת ההסכמה הליך משפטי כלשהו ביחס לרכוש התפוס"

31.03.2020, 14:31 | תומר גנון

בית המשפט המחוזי מחק על הסף את תביעתו של שאול אלוביץ' לקבלת פיצוי של 10 מיליון שקל מהמדינה בגין ירידת ערך של תיק ניירות הערך שלו, שנתפס במסגרת חקירת תיק 4000.

קראו עוד בכלכליסט

אלוביץ' נאשם בפרשת 4000 בעבירות של מתן שוחד לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתמורה להקלות וסיוע רגולטורי במשרד התקשורת. במסגרת החקירה נתפסו נכסים שונים שלו בשווי עשרות מיליוני שקלים לצורך חילוט עתידי – במידה ויורשע. בין היתר, נתפס תיק ניירות ערך שנוהל בחברת IBI, ונמצא בבעלות משותפת של אלוביץ' ואחיו, יוסי אלוביץ', שלא היה חשוד בפרשה.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: מוטי קמחי שאול אלוביץ

במסגרת ההליך הפלילי, גובשה בין שאול אלוביץ' לבין המדינה הסכמה לפיה ההחזקה ברכוש התפוס שלו תוארך לתקופה, אשר בסיומה, ככל ולא יסתיימו ההליכים, יוכל שאול אלוביץ' לבקש שחרור של הרכוש התפוס. כחלק מההסכם, שאול אלוביץ' התחייב "שלא לנקוט במהלך תקופת ההסכמה הליך משפטי כלשהו ביחס לרכוש התפוס ובכלל זה הליכים שעניינם טענות לזכות ברכוש התפוס". יוסי אלוביץ' לא היה צד להסכם זה.

למרות ההסכמה, הגישו שאול ויוסי אלוביץ' תביעה נזיקית בסך של 20 מיליון שקל בגין ירידת ערך של התיק ממועד התפיסה.

בהחלטה שמחקה על הסף את תביעתו של שאול אלוביץ', קבע סגן הנשיאה יעקב שפסר כי קיים אינטרס ציבורי בכיבוד הסכמים. עוד קבע ביהמ"ש כי בעוד שהמדינה ביצעה את חלקה בהסכם, כיבדה את ההבנות שהושגו ואף שינתה את מצבה לרעה כאשר שחררה לידי שאול אלוביץ' חשבונות בנק ורכב שנתפס – שאול אלוביץ' פעל, בהגשת התביעה, בניגוד להסכם עליו חתם.

עוד הוסיף בית המשפט כי בשלב זה, בו משפטו של שאול אלוביץ' עוד לא החל, טרם התגבש הנזק הנטען שלו. כלומר ייתכן שתביעתו תתברר בסופו של יום כתיאורטית. 

מחיקת התביעה על הסף אינה מונעת משאול אלוביץ' לפנות בעתיד לערכאות, אולם הוא יוכל לעשות כן לאחר תקופת ההסכמה. תביעתו של יוסי אלוביץ' תמשך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות