אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שנה חזקה ב-2019: הראל צפויה להציג את ההפסד הגבוה בענף הביטוח - בתיק הנוסטרו צילום: מיה כרמי-דרור

אחרי שנה חזקה ב-2019: הראל צפויה להציג את ההפסד הגבוה בענף הביטוח - בתיק הנוסטרו

בצל דוחות חזקים ב-2019 עם רווח כולל של 760 מיליון שקל, הראל כבר נערכת למכה של הרבעון הראשון עם הפסד של 870 מיליון שקל לפני מס בנוסטרו; זאת, לצד ירידה של 11% בנכסים המנוהלים ובור של 320 מיליון שקל בביטוחי המנהלים

31.03.2020, 14:54 | רחלי בינדמן

כצפוי, חברת הביטוח הראל מדווחת על ההפסד הגבוה ביותר בתיק הנוסטרו שלה, כתוצאה מהירידות החדות בשווקים בעקבות משבר הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

הראל מעריכה את ההפסד הצפוי בתיק הנוסטרו בכ-870 מיליון שקל לפני מס (על תיק של 33 מיליארד שקלים), כאשר לשם השוואה, תיק הנוסטרו של מגדל שהוא גדול יותר (42 מיליארד שקלים), נחתך ב-800 מיליון שקל. אצל כלל, שתיק הנוסטרו שלה דומה בגודלו לזה של הראל, ירד ב-600 מיליון שקל (כשהנתון של מגדל וכלל היה מעודכן כבר לפני כמה ימים כאשר מאז נרשמו עליות בשווקים שצמצמו את ההפסד עוד יותר).

יו"ר הראל, יאיר המבורגר, צילום: מיה כרמי-דרור יו"ר הראל, יאיר המבורגר | צילום: מיה כרמי-דרור יו"ר הראל, יאיר המבורגר, צילום: מיה כרמי-דרור

זאת, על רקע חשיפה גבוהה יותר של הראל לשוק ההון, לעומת תיקי הנוסטרו של המתחרים, שמחזיקים בתיק ביטוח חיים הנשען יותר על אג"ח מיועדות, משל הראל, שהעדיפה כבר מזמן להקטין חשיפה לאג"ח מיועדות לטובת השקעה בשוק החופשי.

בהיקף הנכסים המנוהל על ידי הקבוצה חלה ירידה של 11% ל-250 מיליארד שקלים. הבור שנוצר בתיק ביטוחי המנהלים המשתתף ברווחים, שבו עיקר דמי הניהול, הם הנגזרת של התשואה המושגת בתיק החוסכים (15% מהתשואה הריאלית) והוא עומד על 320 מיליון שקלים לפני מס.

בהראל מעדכנים כי קיימות בקשות לפדיון כספים פנסיונים מקרנות הפנסיה ומקופות הגמל, וכן בקשות להעברות בין מסלולי ההשקעה השונים, אולם מדגישה כי "ניתן לומר כי באופן כללי ציבור החוסכים מגלה איפוק ביחס לאמור והיקף הבקשות כאמור אינו משמעותי".

בתחום קרנות ההשתלמות, המאופיין בטווח יעד קצר משמעותית לחסכון, ניכרת עלייה של פדיון החסכונות הנזילים. בתחום קרנות הנאמנות, המאופיין אף הוא בטווח יעד קצר משמעותית לחסכון, ניכרת עלייה משמעותית מאוד של פדיונות. כמו כן, מדווחת הראל כי המשבר עלול להביא לעלייה בחשיפה לכשלי אשראי במסגרת פעילות ביטוח אשראי של הקבוצה.

את 2019 סיימה הראל ברווח כולל של 760 מיליון שקלים, לאחר הפרשה של 1.5 מיליארד שקלים בגין ירידת סביבת הריבית. הרווח הכולל ב-2018 הסתכם ב-542 מיליון שקלים. ברבעון הרביעי הסתכם הרווח ב-309 מיליון שקלים לעומת 5 מיליון ברבעון המקביל אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות