אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל עבודות תשתית: הרכבת תפסיק את הובלת המטענים בין חיפה לתל אביב צילום: זוהר שחר

פרסום ראשון

בשל עבודות תשתית: הרכבת תפסיק את הובלת המטענים בין חיפה לתל אביב

קו החוף ייסגר בתאריכים 5-21 באפריל, דבר שיחייב שימוש במשאיות; לשכת הספנות: "הסגירה שמה מקל בוטה במאמצי משרדי התחבורה והבריאות לקיים מערכות חיוניות ונורמליות יותר לתושבי המדינה"

31.03.2020, 18:00 | ליאור גוטמן
רכבת ישראל הודיעה היום (ג') שהחל ב-5 באפריל היא תסגור את קו החוף (חיפה-תל אביב) להובלת מטענים, זאת בשל ביצוע עבודות תשתית שעיקרן הפרדה מפלסית באזור נחשולים. הסגירה תימשך עד ל-21 באפריל, תוך ניצול הגבלות התנועה בשל התפרצות הקורונה והיכולת להתקדם בעבודות תשתית שונות בקצב יותר מהיר.

קראו עוד בכלכליסט

הסגירה של קו החוף תפסה בהפתעה את חברות הספנות: כזכור המדינה השביתה את הנסיעות ברכבת אבל הותירה את הובלת המטענים בעבודה חלקית, זאת כדי לשרת הסעות של סחורות רבות שמגיעות לרציפי נמלי חיפה ואשדוד בתקופה שלפני חג הפסח. סגירת המסילה בקו החוף תמנע למעשה הובלה של מטענים מהצפון לדרום, ואלו יצטרכו לעבור להובלה במשאיות. במילים אחרות, היקף ההובלה לכל מטען יהיה קטן יותר כמו גם המהירות של שליחת הסחורה ממקום למקום. במקביל, הסגירה תשבית מעבודה כ-130 עובדי רכבת שעד היום עוד החזיקו בעבודתם תחת ההחלטה ששירותי הובלת המטענים הם בגדר שירות חיוני למשק.

מי שמנסה להיאבק ברוע הגזרה היא לשכת הספנות, שמייצגת את משתמשי התובלה הימית. ראש הלשכה יורם זבה פנה לפני שעה קלה לרכבת ולמשרד התחבורה בבקשה לדחות את הסגירה. לתפיסתו "כל ענף הלוגיסטיקה עובד בתנאים מורכבים וקשים", ולכן הסגירה של הקו, "שמה מקל בוטה במאמצי משרדי התחבורה והבריאות לקיים מערכות חיוניות ונורמליות יותר לתושבי המדינה". בסביבת הרכבת מסבירים שמדובר בעבודות חשובות שניתן לבצעם בפרק זמן קצר ותקופת הסגר היא זו שמתאימה לכך.

עבודות ברכבת, צילום: זוהר שחר עבודות ברכבת | צילום: זוהר שחר עבודות ברכבת, צילום: זוהר שחר

מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי "מדובר בפעילות תשתית מורכבת של הקמת גשר הפרדה מפלסית בין תנועת רכבת לכביש חוצה. עבודה זו אמורה להתבצע בכל מקרה ולהפסיק את תנועת רכבות הנוסעים והמטענים בימים כתיקונם. בימים אלו, בהם הופסקה תנועת רכבות הנוסעים מכורח בגלל מגפת הקורונה, נוצרה הזדמנות לקדם את בניית התשתית הקריטית של ההפרדה, אשר תתרום מעתה ואילך, לבטיחות הנוסעים בכביש וברכבת בחציית מפגש דור המסוכן. בהזדמנות זו אנו גם מקדמים ומאפשרים הנפת גשר שמחבר בין שני צידי כביש 20 באיילון ומעל מסילות הרכבת דבר שיאפשר לתושבי הרצליה לחצות בבטחה באיזור זה. למרות שאורגן מערך אדיר של אמצעי ביצוע בשני האתרים ובוצעה הערכות משמעותית, נעתרנו לבקשת נשיא לשכת הספנות בישראל, יורם זבה, ועיכבנו את תחילת ביצוע העבודה ליום ראשון הקרוב בצהריים - להבנתנו, לשביעות רצונו המלאה. אנו נמשיך ונקדם את פעילות התשתיות תוך התחשבות מירבית בשלל גורמי המשק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות