אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוועדה בלתי תלויה במזרחי: נושאי המשרה והדירקט' לא אחראים על פרשת העלמות המס צילום: עמית שעל

הוועדה בלתי תלויה במזרחי: נושאי המשרה והדירקט' לא אחראים על פרשת העלמות המס

דיקטווריון הבנק אימץ את ההמלצות של הוועדה שקבעו בין היתר שנושאי המשרה והדירקטוריון לא ביצעו הפרות בפרשה שגררה תשלום קנס של 195 מיליון דולר לרשויות בארה"ב; בהתאם, הם לא יידרשו להשיב מענקים שקיבלו בתקופה הרלבנטית

31.03.2020, 18:56 | רחלי בינדמן

דירקטוריון מזרחי-טפחות אימץ היום את מסקנות והמלצות הוועדה הבלתי תלויה, שהוקמה בעקבות החתימה על ההסדר עם משרד המשפטים בארה"ב -  מזרחי נאלץ לשלם בדיוק לפני שנה במסגרת עם הסכם עם רשויות המס בארה"ב קנס בגובה 195 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

כתב העובדות עליו חתם מזרחי כסוג של מסמך הודאה במעשים, היה מרוכך מאד בהשוואה למסמך דומה שעליו חתם בנק לאומי במסגרת הסדר טיעון מול האמריקאים עם קנס בגובה של 400 מיליון דולר. בשבוע שעבר עדכן בנק הפועלים על הקנס שהוא ישלם לאחר ההסכם עם הרשויות בארה"ב (כ-3 מיליארד שקל) אך טרם פרסם את כתב העובדות. הבנק הקים בדומה למזרחי ועדה בלתי תלויה לדון באחריות נושאי המשרה בבנק.

החברים בוועדה הבלתי תלויה היו השופטת (בדימוס) הילה גרסטל, רוני בר-און, מר אברהם אשרי ואבי זלדמן (דירקטור בבנק); הוועדה המליצה לדירקטוריון הבנק שלא לנקוט הליכים משפטיים נגד הדירקטורים ונושאי המשרה האחרים במזרחי, לא בשל טענה להפרת חובת אמונים ולא בגין סוגיה של הפרת חובת זהירות.

הוועדה גם המליצה לדירקטוריון הבנק שלא לדרוש מהדירקטורים ונושאי המשרה האחרים השבה של תגמולים שקיבלו, במסגרת כהונתם בבנק, בתקופה הרלוונטית (ושלא לנקוט הליך משפטי בעניין זה). במקביל המליצה הוועדה  להתקשר עם המבטחות בהסכם פשרה בסכום של 23 מיליון דולר, בכפוף לאישורו של בית המשפט המחוזי בתל אביב, בבמסגרת ההליכים המתנהלים בנושא נגד  מזרחי טפחות ונושאי המשרה.

אלדד פרשר - מנכ"ל מזרחי טפחות בתקופה שבה התרחשו האירועים שבבסיס פרשת המס , צילום: עמית שעל אלדד פרשר - מנכ"ל מזרחי טפחות בתקופה שבה התרחשו האירועים שבבסיס פרשת המס | צילום: עמית שעל אלדד פרשר - מנכ"ל מזרחי טפחות בתקופה שבה התרחשו האירועים שבבסיס פרשת המס , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות