אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד האוצר עומד מאחורי העיכוב באישור הטבות המס לקופות הגמל להשקעה צילום: אלכס קולומויסקי

משרד האוצר עומד מאחורי העיכוב באישור הטבות המס לקופות הגמל להשקעה

שנתיים וחצי מתעכבות התקנות שיאפשרו הטבות מס למוצר חיסכון שכבר גייס מיליארדים. משרד האוצר: "קידום העניין ייעשה בהתחשב במשבר הקורונה ובמועד תחילת כהונתה של הממשלה הבאה"

31.03.2020, 19:48 | רחלי בינדמן

משרד האוצר עומד מאחורי העיכוב באישור התקנות שיאפשרו את הטבות המס לקופות הגמל להשקעה.

קראו עוד בכלכליסט

בדיון בוועדת הכספים אתמול, נשאל הממונה על שוק ההון משה ברקת על ידי היועצת המשפטית של הוועדה עו"ד שגית אפק מדוע לא הביא התקנות שיאפשרו ניוד קופות הגמל להשקעה בין גופים מתחרים ללא אירוע מס וכן משיכת הכספים שנחסכו כקצבה פטורה ממס רווחי הון.

נזכיר כי המוצר קיים כבר שנתיים וחצי אך התקנות שיוצקות בו את היתרון למול מוצרי חיסכון מתחרים ומייצרות תמרוץ לחיסכון ארוך טווח תקועות.

משה כחלון, צילום: משה מילנר, לע"מ משה כחלון | צילום: משה מילנר, לע"מ משה כחלון, צילום: משה מילנר, לע"מ

ברקת הבהיר כי העביר את התקנות לחתימת שר האוצר אך מאז הן לא הושבו לידיו לצורך העברתן לאישור ועדת הכספים.

ואמנם כלכליסט פנה למשרד האוצר ונענה בתשובה מטרידה במיוחד שמעמידה בסימן שאלה אם בכלל התקנות יובאו לאישור. מדובר בהטבות מס על חשבון המדינה והתגובה מרמזת כי כלל לא בטוח שהדחייה של אישורן הוא טכני.

ממשרד האוצר נמסר כי "תיקון לתקנות הניוד נדון בוועדת כספים בסמוך לחקיקתו של החוק להתפזרות הכנסת עשרים ושתיים. לאור השינויים שהוצעו בוועדה דרשה וועדת הכספים פניה נוספת של שר האוצר לוועדה לצורך דיון בנוסח מתוקן. מאחר שמדובר בסוג העניינים שאינם מקודמים בתקופת בחירות, ואשר מצריכים אישורים מיוחדים של הממשלה ושל ועדת הסכמות בכנסת נדחה קידום התיקון לאחר כינונה של הכנסת העשרים ושלושה. בשלב הזה, קידום העניין, ייעשה בהתחשב במשבר הקורונה שמדינת ישראל נקלעה אליו ובמועד תחילת כהונתה של הממשלה הבאה".

מהתגובה למעשה עולה כי במשרד האוצר לא רואים לנכון לאשר את התקנות בתקופה הקרובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות