אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה מתגאה בסיוע חסר תקדים לעמותות, שטוענות: "זה חמישית ממה שדרוש" צילום: שאטרסטוק

הממשלה מתגאה בסיוע חסר תקדים לעמותות, שטוענות: "זה חמישית ממה שדרוש"

הממשלה הודיעה אתמול על הקמת קרן בסך 200 מיליון שקל לעמותות - במסגרת תוכנית הסיוע הכלכלית בעקבות התפרצות הקורונה; לפי העמותות, "המגזר השלישי קורס. נדרשת קרן חירום של מיליארד שקל שתהיה אוויר לנשימה למגזר"

31.03.2020, 21:57 | שחר אילן
משרד ראש הממשלה ומשרד האוצר סיכמו כי במסגרת התוכנית הכלכלית לסיוע למשק בעקבות התפרצות הקורונה, תוקם קרן מענקים לעמותות בהיקף אותו הם מגדירים "חסר תקדים" של 200 מיליון שקל. כן הוחלט כי יינתנו הטבות בתשלומי ארנונה. ההודעה מנוסחת כאילו ההחלטה מתואמת עם ארגון הגג של המגזר השלישי "מנהיגות אזרחית". אבל במנהיגות אזרחית טוענים שמדובר לכל היותר בחמישית מהסכום הדרוש וכי זה לא ימנע קריסה של העמותות אחת אחרי השנייה.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעת הממשלה נאמר כי "במסגרת השולחן העגול הבין-מגזרי של משרד ראש הממשלה, הוקם צוות משנה בהובלה משותפת של משרד ראש הממשלה וארגון 'מנהיגות אזרחית' במטרה לתת מענה לצרכי ארגוני המגזר השלישי בעת במשבר הקורונה. הצוות מספק כתובת אחת ברורה לריכוז צרכי ארגוני המגזר השלישי ולעדכון על מענים הניתנים לצרכים אלה, תוך שיתוף פעולה הדוק עם החשב הכללי של משרד האוצר".

אנשים מבוגרים (ארכיון), צילום: שאטרסטוק אנשים מבוגרים (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק אנשים מבוגרים (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

מנכ"לית מנהיגות אזרחית ליאור פינקל פרל ממנהיגות אזרחית מסרה לעומת זאת בתגובה כי "המגזר השלישי בישראל קורס. נדרשת קרן חירום של מיליארד שקל שתהיה אוויר לנשימה למגזר. התוכנית המוצעת היא התחלה, אבל רק התחלה. זהו מענה ראשוני, שאיננו מספיק למצב החירום שאנחנו נמצאים בו".

עוד אמרה פינקל פרל כי "לאחר שהעמותות יקרסו אחת אחרי השנייה, לא ניתן יהיה לשקם את מדינת ישראל ביום שאחרי הקורונה. הפגיעה בחלשים תהיה עצומה ובלתי הפיכה - מדובר על האוכלוסיות הפגיעות ביותר בארץ, וכבר היום אין להם מענה כי רבע מהעמותות כבר הפסיקו פעילות. מה נגיד להם? יש חמישית פתרון עבורכם"? עוד אמרה ש"עד עתה לא בורר איך תתנהל הקרן של 200 מיליון השקל ומי יהיה זכאי לסיוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות