אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוכנים אמריקאים איתרו סמים בשווי 30 מיליון דולר במנהרה בין טיחואנה לסן דייגו צילום: U.S. IMMIGRATION AND CUSTOMS ENFORCEMENT

סוכנים אמריקאים איתרו סמים בשווי 30 מיליון דולר במנהרה בין טיחואנה לסן דייגו

כוח מנהרות מיוחד של רשות ההגירה איתר את המנהרה, שחצתה את הגבול בעומק של 10 מטר ולאורך 600 מטר; במנהרה אותרו כמעט 600 ק"ג הרואין, 40 קילו מת' ומעל טונה מריחואנה; התובע הכללי בקליפורניה: "הקרטלים יוציאו מיליוני דולרים על מנהרות - אנחנו נמשיך למצוא ולחסום אותן"

01.04.2020, 19:25 | שירות כלכליסט

ניצחון קטן במלחמה גדולה ואינסופית: סוכנים פדראלים בארה"ב איתרו מעל 1,800 ק"ג של סמים שהוטמנו במנהרה "מורכבת" בין טיחואנה שבמקסיקו לסן דייגו שבקליפורניה ארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

רשות ההגירה והמכס הודיעה היום (ד') שכוח המשימה המיוחד שלה לתחום המנהרות חשף בחודש שעבר את המנהרה, ועמה את כמות הסמים הגדולה, ששוייה מוערך ב-30 מיליון דולר. הכוח הפדרלי המיוחד של הרשות פועל מסן דייגו עצמה.

המנהרה שבה נתפסו הסמים, צילום: U.S. IMMIGRATION AND CUSTOMS ENFORCEMENT המנהרה שבה נתפסו הסמים | צילום: U.S. IMMIGRATION AND CUSTOMS ENFORCEMENT המנהרה שבה נתפסו הסמים, צילום: U.S. IMMIGRATION AND CUSTOMS ENFORCEMENT

לפי גורמים ברשות, הסוכנים מצאו במנהרה כ-590 ק"ג קוקאין, 8 ק"ג הרואין, 39 ק"ג מת' ומעל 1,000 ק"ג מריחואנה ומעט פחות מקילו אחד של פנטניל (משכך כאבים בעל השפעה חריגה, לפי ויקיפדיה פי 100 ממורפיום).

 , צילום: U.S. IMMIGRATION AND CUSTOMS ENFORCEMENT צילום: U.S. IMMIGRATION AND CUSTOMS ENFORCEMENT  , צילום: U.S. IMMIGRATION AND CUSTOMS ENFORCEMENT

התפיסה של הסמים התרחשה ב-19 במרץ לאחר שסוכנים פדראלים איתרו מנהרה באורך של 610 מטר, שיצאה מתחת למחסן בטיחואנה והגיעה עד לסן דייגו (מרחב Otay Mesa). העומק הממוצע של המנהרה היה 9.5 מטרים וכמעט לכל אורכה רוחב המנהרה עמד על סביב מטר אחד.

הסמים שנתפסו במנהרה, צילום: U.S. IMMIGRATION AND CUSTOMS ENFORCEMENT הסמים שנתפסו במנהרה | צילום: U.S. IMMIGRATION AND CUSTOMS ENFORCEMENT הסמים שנתפסו במנהרה, צילום: U.S. IMMIGRATION AND CUSTOMS ENFORCEMENT

"אם הקרטלים ימשיכו להוציא מיליוני דולרים על מנהרות, אנחנו נמשיך למצוא ולחסום אותן", אמר התובע הכללי בקליפורניה רוברט ברוור (Robert Brewer) בעקבות ההודעה על גילוי הסמים.

"התפיסה הזו היא מיוחדת במיוחד, בימים של מגיפה עולמית, כאשר תפיסת התנועה של אנשים בלתי מורשים וחבילות בין הגבולות הבינלאומיים היא בעלת חשיבות ממדרגה ראשונה", אמר עוד התובע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות