אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיוטת ההסכם בין כחול לבן לליכוד: "מעון רשמי גם לממלא מקום רה"מ" צילום: גיא אסיאג

טיוטת ההסכם בין כחול לבן לליכוד: "מעון רשמי גם לממלא מקום רה"מ"

לפי טיוטת ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן, גנץ יהיה זכאי למעון הרשמי של ממלא מקום ראש הממשלה בשנה וחצי הראשונה לכהונה, ובשנה השניה יתגורר במקום נתניהו. בליכוד טענו כי מדובר בדרישה של כחול לבן וגנץ. כחול לבן: גנץ מתכוון להמשיך להתגורר בביתו בראש העין עד לכניסתו לתפקיד ראש הממשלה בפועל"

01.04.2020, 21:05 | צבי זרחיה

ראש הממשלה וגם ממלא מקומו ייהנו ממעון רשמי לכל תקופת כהונתה של הממשלה החדשה - כך עולה מטיוטת ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן. כיום זכאים רק ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני משפחתו להתגורר במעון הרישמי ברחוב בלפור בירושלים, ולממלא מקום ראש הממשלה אין מעון רשמי.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההצעה, ממלא מקום ראש הממשלה גנץ יהיה זכאי למעון ראש ממשלה בירושלים בשנה וחצי הראשונה לכהונה, ובשנה השניה נתניהו יתגורר במעונו של ממלא מקום ראש הממשלה. בליכוד טענו כי מדובר בדרישה של כחול לבן, ובכחול לבן טענו את ההיפך.  בליכוד אמרו כי " מדובר בפייק ניוז. הליכוד לא מבקש מעון נוסף לראש הממשלה או לממלא מקומו". בכחול לבן סירבו להתייחס למשא ומתן הקואליציוני המתנהל בין הצדדים. 

רה"מ בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ, צילום: רויטרס רה"מ בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ | צילום: רויטרס רה"מ בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ, צילום: רויטרס

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד צייץ בתגובה לפרסומים על הקמת מעון נוסף לממלא מקום ראש הממשלה: "הקמת ממשלת החירום, קווים לדמותה: אף מילה על מעונות יום, בלי סוף דיבורים על מעון ראש הממשלה וממלא מקומו".

לפי הערכות, אם בסופו של דבר המדינה תעמיד מעון לממלא מקום ראש הממשלה בירושלים המדובר בעלות של לפחות 4-5 מיליון שקלים לשנה. מדובר בתקציב לצורך שכירת וילה רחבת ידיים למעון מ"מ ראש הממשלה, עלויות אחזקה, ארנונה, חשמל, מים, תקשורת, מזון, ריהוט, כלי בית ועוד. לכך יש להוסיף הוצאות אבטחה שיחייבו התקנת אמצעי אבטחה במעון מ"מ רה"מ, שכירת מאבטחים למשך 24 שעות ועוד.

יצויין שלנתניהו יש פנטהאוז ברחוב עזה בירושלים העומד סגור מאז שעבר להתגורר במעון ראש הממשלה ב-2009. לנתניהו מחצית בבעלות על דירת הוריו ומחציתה נרכשה מהאח עידו נתניהו בסיוע המיליונר ספנסר פרטרידג' - מקורבו של נתניהו . גנץ מתגורר בבית פרטי בראש העין.

מכחול לבן נמסר בתגובה: "גנץ מתכוון להמשיך להתגורר בביתו בראש העין עד לכניסתו לתפקיד ראש הממשלה בפועל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות