אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבואני הרכב יוכלו לבטל רישום של מכוניות חדשות שחברות הליסינג לא יוכלו לקחת צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

יבואני הרכב יוכלו לבטל רישום של מכוניות חדשות שחברות הליסינג לא יוכלו לקחת

בהשפעת משבר הקורונה: משרד התחבורה יאפשר ליבואני הרכב להגיש עד ה-15 ביוני בקשה מיוחדת לביטול של רישום רכב חדש, כל עוד טרם עברו 30 ימים ממועד הרישום

01.04.2020, 21:12 | תומר הדר ואודי עציון

משרד התחבורה יאפשר ליבואני הרכב לבטל את רישומן של מכוניות חדשות שכבר נרשמו על שמן של חברות ליסינג - כך עולה מתוכנו של מכתב ששלח היום מנהל אגף הרישוי במשרד התחבורה אפי רוזן אל יבואני הרכב.

כיום, כאשר יבואן רכב מוכר מכונית חדשה הוא רושם את המכונית על שם הרוכש - בין אם מדובר באדם פרטי או בחברת ליסינג - ואולם בעת האחרונה הביעו יבואני הרכב בפני משרד התחבורה חשש מביטולי עסקאות, במיוחד בחברות הליסינג.

כפי שפורסם בכלכליסט, חברות הליסינג צריכות להתמודד בימים אלה עם חוסר ודאות הנובע בין היתר מחשש מפני חזרתן של מכוניות של מפוטרים - מה שגרם לחברות הליסינג להאט את קצב רכישות הרכב החדש. במהלך הימים האחרונים פרסמו מספר חברות ליסינג הודעות לבורסה שכללו שלל התיחסויות להשפעתו הקשה של משבר הקורונה על הענף.

מגרש של חברת ליסינג בת"א (ארכיון), צילום:  עמית שעל מגרש של חברת ליסינג בת"א (ארכיון) | צילום: עמית שעל מגרש של חברת ליסינג בת"א (ארכיון), צילום:  עמית שעל

יתרה מזאת, רק במהלך השבועות האחרונים בוטלו רישומי מאות מכוניות חדשות שהיו מיועדות להגיע לציי השכרת הרכב - אך עם ביטולי הגעות התיירים - בוטל גם הצורך במכוניות השכרה לתיירים.

על פי תוכן המסמך שנשלח ליבואני הרכב, עד ה-15 ביוני יוכלו יבואני הרכב להגיש בקשה מיוחדת לביטול של רישום רכב חדש, כל עוד טרם עברו 30 ימים ממועד הרישום. כלומר - אם חברת ליסינג נקלעה לקשיים ואינה מסוגלת לקחת את המכוניות שקנתה - ושכבר נרשמו על שמה ברישיון - כעת יוכל יבואן הרכב לבטל את הרישום ולמכור את המכוניות למישהו אחר מבלי שהדבר יצוין ברישיון הרכב.

מדובר בצעד יוצא דופן של משרד התחבורה המיועד להקל על יבואני הרכב. כפי שנחשף בכלכליסט, בשבוע שעבר הודיע משרד התחבורה כי ישנה תקנה נוספת - זו שקובעת שיבואני הרכב חייבים למכור מכונית כאשר חלפה שנה ממועד הגעת הרכב לישראל - והוסיף לתקנה זו "זמן חסד" של שלושה חודשים נוספים.

לפי תוכן מכתבו של משרד התחבורה: "כאשר חברת ליסינג מבטלת עסקה, הדבר כורך בתוכו עשרות כלי רכב ואף יותר מכך. הפסקת הפעילות המשקית, צמצום המרחב הציבורי ועצירה מוחלטת של תיירות נכנסת ומקומית הביאו לירידה חדה בביקושי רכבי השכרה והחכר, דבר המשפיע על עסקאות לרכישת רכב חדש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות