אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: לכו עם מסיכות, משפחה תקבל 500 שקל על כל ילד צילום: לע"מ

נתניהו: לכו עם מסיכות, משפחה תקבל 500 שקל על כל ילד

בהצהרה לתקשורת שמסר רה"מ הוא אמר הערב כי משפחות עם ילדים יקבלו מענקים לפסח שיועברו ישירות לחשבונותיהם. על פי הצהרתו, כל משפחה תקבל 500 שקל על כל ילד עד גיל 18 - ו-2,000 שקל לכל היותר. במקביל הצהיר נתניהו על הגבלת התנועה מבני ברק ואליה כדי למנוע הדבקות. הוא גם אימץ את המלצת משרד הבריאות, שנחשפה לראשונה ב-ynet, ללכת עם מסיכות מחוץ לבית

01.04.2020, 21:25 | צבי זרחיה ו-ynet

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר כי על רקע משבר הקורונה משפחות עם ילדים יקבלו מענקים לפסח, שיועברו ישירות לחשבונותיהם. על פי הצהרת נתניהו, "כל משפחה תקבל 500 שקל על כל ילד".  

קראו עוד בכלכליסט

יצוין, כי המענק יינתן על כל ילד עד גיל 18, כאשר המענק החד-פעמי יינתן עבור עד ארבעה ילדים. כלומר, כל משפחה תוכל לקבל עד 2,000 שקל. במקביל יקבל כל קשיש מענק של 500 שקלים. המענקים ייכנסו ישירות לבנק, בלי טפסים ובירוקרטיה, והממשלה תגיש הצעת חוק לכנסת.

במקביל הכריז נתניהו על הגבלת התנועה מבני ברק ואליה כדי למנוע הדבקות. לדבריו, "החלטנו לצמצם עד למינימום ההכרחי את הכניסות והיציאות מהעיר. בתוך בני ברק אפשר לנוע בהתאם להנחיות בכל רחבי הארץ. אני יודע שזה קשה אבל זה לטובת התושבים, לא רק בריאותם, אלא לטובת חייהם של כל אזרחי ישראל".

 

ראש הממשלה אימץ את המלצת משרד הבריאות, כפי שנחשפה השבוע ב-ynet, וביקש מאזרחי ישראל לחבוש מסכות בכל יציאה מהבית למרחב הציבורי, או לכסות את הפנים בבד. ביחס למענק לעצמאים הודיע נתניהו כי הוא יינתן החל מגיל 20, ולא רק מגיל 28.

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב התייחס בהצהרה מטעמו להנחייה החדשה לחבוש מסכות במרחב הציבורי ואמר: "אתם לא חייבים לקנות מסכות. אתם יכולים לאלתר מסכות בבית. לקחת חתיכת בד, שתי גומיות, ופשוט לכסות את הפנים והאוזניים. זה עובד".

  

הצהרותיהם של נתניהו ובר סימן טוב נמסרו על רקע יממה קשה נוספת, שבה נרשמו 734 נדבקים - מה שהקפיץ את מניין חולי הקורונה בישראל ליותר מ-6,000. מתוך סך החולים 95 במצב קשה, ו-81 מונשמים – עלייה של ארבעה מהעדכון האחרון בבוקר.

היום נפטרו בבתי החולים חמישה חולי קורונה, המספר הגבוה ביותר ביממה אחת, ומניין המתים מהנגיף עלה ל-25.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות