אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר הבריאות ליצמן ורעייתו אובחנו כחולים בקורונה צילום: אבי מועלם

שר הבריאות ליצמן ורעייתו אובחנו כחולים בקורונה

השר ורעייתו מרגישים טוב וישהו בבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות. נתניהו עודכן בפרטים. בסביבת השר מעריכים כי גם מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב צפוי להיכנס לבידוד. 6,092 כבר נדבקו בנגיף בישראל, 26 נפטרו

02.04.2020, 07:06 | ynet

שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו אובחנו הלילה (בין רביעי לחמישי) כחולים בנגיף הקורונה. כך נמסר מלשכתו של השר. השניים מרגישים טוב וישהו בבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות. לפי שעה לא ברור ממי נדבקו השר ורעייתו או היכן.

מלשכתו של ליצמן בן ה-71 נמסר עוד כי בהתאם לחקירה האפידמיולוגית שתתבצע, יימסרו הודעות לכניסה לבידוד לאלו שנחשפו לקרבתו ולקרבת רעייתו בשבועיים האחרונים. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו עודכן בפרטים. השר ליצמן צפוי להמשיך משיך לנהל מביתו סדר יום רגיל, בהתאם להמלצות הרפואיות.

שר הבריאות יעקב ליצמן, צילום: יואב דודקביץ שר הבריאות יעקב ליצמן | צילום: יואב דודקביץ שר הבריאות יעקב ליצמן, צילום: יואב דודקביץ

בתוך כך, חברי הצוות האישי של ליצמן נכנסו אף הם לבידוד. בסביבת השר מעריכים כי גם מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב צפוי להיכנס לבידוד. במהלך היום תתקבל החלטה לאחר סיום החקירה האפידמיולוגית.

על-פי נתוני משרד הבריאות, 6,092 ישראלים נדבקו בנגיף הקורונה, מהם 95 שמאושפזים במצב קשה. 26 בני אדם נפטרו עד כה מהנגיף, שישה מהם נפטרו ביממה האחרונה - המספר הגבוה ביותר של מתים ביום בישראל. 241 ישראלים החלימו מהנגיף.

נזכיר כי אתמול יצא ראש הממשלה בנימין נתניהו מהבידוד הביתי שאליו נכנס לאחר ששהה בסביבת היועצת שלו למגזר החרדי ולכנסת רבקה פאלוך, שאובחנה כחולה בנגיף הקורונה. נתניהו הונחה להישאר בבידוד עד אמש, ובכך להשלים שבועיים מאז הפעם האחרונה שפגש את היועצת.

בלילה שבין ראשון לשני נמסר מלשכת ראש הממשלה כי פאלוך, ששהתה באחרונה בסביבתו של נתניהו, יועציו וכמה מהשרים, נדבקה בקורונה. פאלוך עברה בדיקת קורונה לאחר שבעלה אובחן כחולה ואושפז בסוף השבוע במצב קל. בעקבות קרבתה של היועצת לנתניהו ולשרים, המתינו בלשכת ראש הממשלה במתח לתוצאות בדיקתה. כמה שעות לאחר שהגיעו תוצאות הבדיקה של פאלוך, עברו גם ראש הממשלה ומקורביו בדיקה שנמצאה שלילית. עם זאת, בלשכת נתניהו הבהירו כי נתניהו ייכנס לבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

ביום שני נשא נתניהו הצהרה מביתו ואמר כי נכנס לבידוד כדי לתת דוגמה אישית. "למרות שהבדיקות הרפואיות בענייני עוד לא הסתיימו החלטתי להיכנס לבידוד מרצון כדי לתת דוגמה אישית", אמר נתניהו.

הגבלות תנועה בבני ברק ומסכות: ההנחיות החדשות

אמש הודיע נתניהו על ארבעה צעדים חדשים במסגרת המאבק בקורונה ובניסיון להקל על התושבים במדינה. בין היתר ביקש נתניהו לחבוש מסכות או צעיף ביציאה מהבית והודיע על מענקים מיוחדים לפסח עבור משפחות עם ילדים ולקשישים. "אם אין ברשותכם מסכה השתמשו בצעיף או בכל כיסוי פנים אחר שיצמצם את הפצת הנגיף לאחרים", אמר נתניהו.

ראש הממשלה הודיע במקביל גם על הגבלת התנועה אל בני ברק וממנה כדי למנוע הדבקות. הגבלות תנועה נוספות צפויות גם לשכונות בדרום תל אביב שבהן גרים מסתננים ושוהים בלתי חוקיים. נתניהו הבטיח כי "לכל מקום שנהדק את מגבלות התנועה אליו נדאג למחסור. הנחתי את כל המשרדים להגיש סיוע מיוחד לבני ברק".

סוגיית הסגר על בני ברק נדונה בשיחת ועידה שקיים נתניהו עם שר הפנים אריה דרעי ושר הבריאות יעקב ליצמן וגורמים נוספים. בשיחה התברר שהמשטרה לא יכולה למנוע כניסה לעיר בהיעדר תקנות לשעת חירום. עם זאת, הכוונה היא להעניק למשטרה יכולת להחליט מי ייכנס ומי לא. משאיות לחלוקת מזון יוכלו להיכנס, אבל השוטרים יגבילו למינימום את הכניסות של אזרחים לעיר. פקיד בכיר בממשלה אמר: "נאפשר רק למי שחייב להיכנס ולצאת מבני ברק".

נתניהו הבהיר בהצהרה המיוחדת כי "התנועה בתוך בני ברק תתאפשר בהתאם להנחיות", אך המשטרה צפויה לאכוף באופן הדוק את הגבלת המרחק של יציאה מהבית לעד 100 מטרים.

לצד זאת, ראש הממשלה ציין כי מענקים מיוחדים יחולקו למשפחות בעלות ילדים לרגל חג הפסח. כל משפחה צפויה לקבל 500 שקל על כל ילד עד הילד הרביעי, כולל. גם קשישים צפויים לקבל תוספת של 500 שקל לקצבה החודשית. המענקים צפויים להיכנס ישירות לבנק, בלי טפסים או בירוקרטיה.

שווי המענקים המיוחדים עומד על מיליארד שקלים. בכירי משרד האוצר התכנסו אתמול אחרי הצהריים כדי לגבש את חבילת המענקים. ראש הממשלה אמר שהמענקים צריכים לקבל את אישור הכנסת, וכי הממשלה תגיש הצעת חוק בנושא. הוא קרא לכל חברי הכנסת לתמוך בהצעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות