אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלה ל-36 מניין הנספים מקורונה; מספר החולים - 6,857 צילום: גדי קבלו

דיווח שוטף

עלה ל-36 מניין הנספים מקורונה; מספר החולים - 6,857

880 אלף מבקשי עבודה נרשמו מאז תחילת המשבר והמספר הכולל של דורשי העבודה הפעילים בישראל עומד הערב על למעלה ממיליון בני אדם; שיעור האבטלה הנוכחי - 24.9%: רה"מ נתניהו ומנכ"ל משרד הבריאות נכנסו לבידוד בעקבות ליצמן; ראש המוסד יצא שלילי בבדיקה; אסירים יחלו בייצור המוני של מסכות מגן לפנים; הממשלה תאשר הערב תקנות חדשות לשעת חירום שיאפשרו להכריז על אזורים מוגבלים. הראשון - בני ברק

02.04.2020, 22:22 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

  
 
 

22:25 - המאבק בקורונה: בני ברק הוכרזה כאזור מוגבל

 

הממשלה הכריזה על בני ברק "אזור מוגבל" בהתאם לתקנות לשעת חירום למאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. הצעד יאפשר להגביל את תנועת הציבור בכניסה לאזור וביציאה ממנו. בנוסף נשקל להטיל הגבלות תנועה גם על היישובים בית שמש, אלעד, מודיעין עילית ובית"ר עילית, אך טרם התקבלה החלטה בעניינם.

(בני ברק)

 

22:20 - שני חולים נוספים נפטרו מקורונה - עלה ל-36 מניין הנספים

 

שערי צדק: "במרכז הרפואי שערי צדק נפטר הערב מטופל בן 84 שהיה מאושפז במחלקה לחולי קורונה. המטופל אושפז לפני מספר ימים במחלקה המבודדת בשערי צדק במצב בינוני, עם מחלות רקע רבות. ביומיים האחרונים מצבו הדרדר במהירות והוא הונשם. צוות המחלקה העניק למטופל טיפול רפואי צמוד ומקיף. לצערנו הערב חלה הידרדרות במצבו והוא נפטר". בילינסון: "לצערנו בביח השרון נפטר הערב גבר בן 91 שסבל ממחלות רקע קשות".

 

22:10 - אושרו התקנות המאפשרות להכריז על יישובים או שכונות כאזור מוגבל

 

הממשלה אישרה הערב (חמישי) תקנות נוספות לשעת חירום וכעת היא רשאית להכריז על הגבלת כניסה ויציאה מאזור מסוים, במקרה של התפשטות קורונה. במסגרת התקנות החדשות, נקבע כי במקרים בהם התפשט הנגיף בהיקף נרחב באזור מסוים בישראל, האזור יוכרז כמוגבל - ובלבד שתתקיים אספקה נאותה של מצרכים ושירותים חיוניים בתוכו.

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הציע שבני ברק תהיה המוקד הראשון. לעיון בתקנות הנוגעות לאזורים מוגבלים - לחצו כאן . בינתיים, עלה מספר החולים בקורונה בארץ ל-6,857. 108 חולים מאושפזים במצב קשה, מהם 87 מונשמים. מספר המחלימים זינק היום ב-75 והוא עומד על 338. לכתבה המלאה.

(ynet)

בני ברק, צילום:  יריב כץ בני ברק | צילום: יריב כץ בני ברק, צילום:  יריב כץ

 

21:25 - עלה ל-6,857 מספר חולי הקורונה שאובחנו בישראל, 34 נפטרו עד כה

 

משרד הבריאות עדכן כי מספר הנדבקים בקורונה עלה ל-6,857 חולים, בהם 87 מונשמים. עוד נמסר כי 6,252 חולים במצב קל ו-338 בני אדם החלימו ושוחררו. מוקדם יותר עלה מניין המתים ל-34.

(אדיר ינקו, ynet) 

 

20:40 - אסירים יחלו בייצור המוני של מסכות מגן לפנים
 
אסירים בחמישה בתי סוהר בארץ יחלו לייצר ביום ראשון מסכות מגן לפנים. בצבע תכלת – לסוהרים, בצבע כתום – לאסירים פליליים, ובצבע חום – לאסירים ביטחוניים. קצב הייצור מוערך ב-3,000 עד 5,000 ביום. בהמשך מקווים בשרות בתי הסוהר לייצר מסכות גם לשאר גופי הביטחון וההצלה
 
אחרי המלצת משרד הבריאות להסתובב עם מסכות פנים: אסירים פליליים הכלואים בבתי הסוהר בישראל יחלו מיום ראשון הקרוב בייצור המוני של מסיכות מגן מבד שישמשו בשלב הראשון את האסירים והסגל של שרות בתי הסוהר ובהמשך, מקווים בשרות בתי הסוהר, אף עבור שאר כוחות הביטחון וההצלה.
 
 

מדובר ביוזמה של מערך התעסוקה בשב"ס ובפיתוח שלהם, כאשר הייצור יתבצע בחמש מתפרות בבתי הכלא צלמון, שטה, דקל, רימונים ונוה תרצה. בשב"ס מעריכים שיוכלו להגיע לקצב ייצור של 3,000 עד 5,000 מסיכות ביום.  

 

מדובר במסכות אגרונומיות, מותאמות לפנים, רב-פעמיות מבד שניתן לכבס ולחטא. המסכות שייוצרו עבור האסירים והסוהרים יתנו להם רמת הגנה אחידה וזהה, וההבדל היחידי יהיה בצבע – מסכות בצבע תכלת לסוהרים ואנשי הסגל, מסכות כתומות לאסירים פליליים ומסכות בצבע חום לאסירים בטחוניים.

 

 , צילום: שירות שב"ס צילום: שירות שב"ס  , צילום: שירות שב"ס

 

ראש מערך התעסוקה בשב"ס, גנ"מ נסים קאשי אמר כי "אנחנו מתחילים בייצור ונערכים להפעלת משמרות כפולות ככל שנדרש. האסירים בבתי הסוהר מועסקים ופועלים למען אותה מטרה משותפת: הצלת חיים בימי המאבק בנגיף הקורונה".

 

ייצור המסכות בבתי הסוהר מגיע בהמשך לייצור של כחצי מיליון משקפי מגן בשבועיים האחרונים עבור צוותי הרפואה וההצלה בישראל. בשב"ס אמרו הערב כי הם "ממשיכים בכל העת לפתח דרכים חדשות לשמירה על בריאותם ושלמותם של האסירים ואנשי הסגל תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות ובתיאום מלא איתם ועם יתר גורמי הממשלה הרלוונטיים".

(עמיר קורץ)

 

19:40 - התקנות החדשות שתאשר הממשלה: הגבלות על אזורים בארץ

 

הממשלה תאשר הערב תקנות חדשות לשעת חירום, שיאפשרו להכריז על אזורים מוגבלים. בהמלצת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, האזור הראשון יהיה בני ברק. סגר גם על קריית יערים. תושבים יורשו לצאת רק לטיפול רפואי ולהלוויה של קרוב מדרגה ראשונה

 

המאבק בקורונה - הגבלות נוספות בדרך: הערב (חמישי) צפויה הממשלה לאשר תקנות לשעת חירום שלפיהן תהיה רשאית להכריז על הגבלת כניסה ויציאה מאזור מסוים, במקרה של התפשטות קורונה. במסגרת התקנות החדשות, ייקבע כי במקרים בהם התפשט נגיף הקורונה בהיקף נרחב באזור מסוים בישראל, הממשלה תהיה רשאית להכריז על אזור זה כאזור מוגבל - ובלבד שתתקיים אספקה נאותה של מצרכים ושירותים חיוניים בתוך האזור. השר לביטחון פנים גלעד ארדן הציע שבני ברק תהיה המוקד הראשון. בינתיים, עלה מספר החולים בקורונה בארץ ל-6,808. מספר המתים - עלה ל-33.

בני ברק, צילום: יריב כץ בני ברק | צילום: יריב כץ בני ברק, צילום: יריב כץ

 

מדובר בהכרזה שתהיה תקפה לשבוע אך ניתן יהיה להאריכה בחמישה ימים בכל פעם עד ל-21 יום בסך הכול. מעבר לכך יידרש אישור הוועדה לענייני קורונה בכנסת. כמו כן, מוצע כי אם יחדלו להתקיים הנסיבות המצדיקות את ההכרזה על אזור מוגבל - תודיע הממשלה על כך מיידית.

 

בתוך כך, המועצה המקומית בקריית יערים (טלזסטון) הודיעה הערב על סגר חלקי שיחל בבוקר: מ-06:00 תותר הכניסה ליישוב רק לתושבים בהצגת תעודת זהות ולספקים מורשים.

 

כמו כן תאשר הממשלה אזרח שיחזור מחו"ל ישהה במקום לבידוד מטעם המדינה. עם הגעתו של אזרח מחו"ל לישראל יידרש כל אדם לעבור לבידוד מטעם המדינה אלא אם הצליח להוכיח כי הוא יכול לקיים את תנאי הבידוד בביתו או במקום אחר העומד לרשותו - העומד בקריטריונים שנקבעו. כמו כן, אזרח שיחזור מחו"ל ישהה במקום לבידוד מטעם המדינה למשך עשרה ימים עד להשלמת 14 ימים. עם זאת, תקנה זו לא תחול אם יתברר שאין מקומות פנויים במקום לבידוד מטעם המדינה.

 

בנוסף, רופא מחוזי או רופא ראשי של קופת חולים רשאי להורות לאדם המצוי בבידוד שאינו חוזר כי ישהה במקום לבידוד מטעם המדינה אם מצא כי לא ניתן לקיים תנאי הבידוד בבית מגוריו של אותו אדם - או במקום אחר העומד לרשותו. ניתן להגיש ערר על ההחלטה תוך שני ימי עבודה בעתירה מנהלית לבית המשפט לעניינים מנהליים.

 

כמו כן, המדינה תספק למי שמצוי בבידוד במקום לבידוד מטעמה מזון ומוצרי ניקיון. חוזר אשר הפר את ההוראה לשהות במקום בידוד מטעם המדינה, או אדם המצוי בבידוד שאינו חוזר והפר את הוראת הרופא המוסמך לשהות בבידוד במקום בידוד מטעם המדינה - דינו 6 חודשי מאסר או קנס כספי בסך 5,000 שקל.

 

לשם אכיפת התקנות יהיו נתונות לנציגי הרשויות הסמכויות הנדרשות. כלומר, אם סירב אדם למלא אחר ההוראות, רשאי שוטר - לאחר שהסביר לאדם את הצורך בשהייה במקום בידוד מטעם המדינה לשם מניעת התפשטות המחלה ואת משמעות סירובו - לעשות שימוש בכוח סביר לשם העברתו למקום בידוד מטעם המדינה. מי שסירב לדרישת הזדהות ייחשב כמי שסירב למלא אחר הוראותיהם. תוקפן של תקנות אלה לעשרה ימים.

 

"מספר החולים הקשים בעלייה, ייתכן שלא נוכל לתת מענה רפואי"

 

בדברי ההסבר לתקנות שיאושרו ביחס להכנסת אנשים לבידוד בכפייה, כי אם קצב התחלואה ימשיך לעלות, הדבר יעמיס באופן משמעותי על מערכת הבריאות, לרבות עומס הנובע מהגדלת מספר הבדיקות הנערכות לנדבקים, בטיפול במרפאות ובקהילה, באשפוז (לרבות אשפוז בטיפול נמרץ), וכל זאת עד כדי חוסר יכולת לתת מענה לחולים בעתיד הקרוב מאוד".

 

נציין כי כבר בימים האחרונים מספר החולים בישראל במצב קשה הדורשים הנשמה מלאכותית (כ-80) ממשיך לעלות, דבר שמעמיס כבר עתה על מערכת האשפוז בבתי חולים ויכול להביא עד לחוסר יכולת לתת מענה רפואי", נאמר.

 

עוד נכתב, כי "מהנתונים הקיימים ברשותנו עולה כי לנוכח ההתפשטות המהירה של הנגיף בעולם, רבים מהחוזרים מחו"ל (כעשרות אחוזים מבין החוזרים) נשאים של הנגיף. מהנתונים שהצטברו עד כה עולה כי רבים שחזרו מחו"ל בשבועות האחרונים הפרו את תנאי הבידוד, או שלא הקפידו עליהם באופן מיטבי, על אף הוראות משרד הבריאות".

 

בנוסף, רבים מנשאי הנגיף לא יפתחו תסמינים קליניים כלל ועלולים להדביק אנשים רבים בקהילה. כדי למנוע הדבקות אלו חייבים להתקיים תנאי בידוד הולמים שיבוצעו בקפדנות רבה. על מנת לעצור את המשך שרשראות ההדבקה ולמנוע קריסה של מערכת הבריאות בישראל, יש להקפיד על תנאי הבידוד באופן הדוק. על כן, מוצע כי המדינה תעמיד מתקני בידוד מרוכזים (מלונות ואכסניות) בהם ישהו חוזרים מחו"ל שאין להם תנאים אופטימליים לבידוד בקהילה.

 
19:20 - רבע מהמשק מובטל: 880 אלף מבקשי עבודה נרשמו מאז תחילת המשבר
 
המספר הכולל של דורשי העבודה הפעילים בישראל עומד הערב על למעלה ממיליון בני אדם, כולל אלה שנרשמו עוד לפני חודש מרץ; שיעור האבטלה הנוכחי - 24.9%. מאז החל המשבר בתחילת מרץ ועד היום: 879,372 נרשמים חדשים – 89.2% מהם בחל"ת, 6.6% פוטרו.
 

עוד לפני סוף היום השני של אפריל, כבר נרשמו בחודש זה 38,321 דורשי עבודה (12,941 מתוכם היום, עד השעה 17:00) - יותר מאשר בחודשים שלמים - ינואר ובפברואר 2020 (23,063 ו-25,456 בהתאמה). עד אתמול הועברו לביטוח הלאומי כל הנרשמים של חודש מרץ.  

 
מספר המתים עומד על 31 בני אדם. מספר הנדבקים עומד כעת על 6,443 בני אדם - 107 חולים נמצאים במצב קשה.
 
 
16:42 - ראש המל"ל נכנס לבידוד, ראש המוסד נמצא שלילי לקורונה
 
ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת נכנס גם הוא לבידוד, לאחר שהשתתף בדיונים עם שר הבריאות יעקב ליצמן שנדבק בקורונה. לפני כן נכנסו לבידוד גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב.
 
בנוסף נבדק היום לקורונה ראש המוסד יוסי כהן, ונמצא כי הוא לא נושא את הנגיף. עם זאת הוא יישאר בבידוד עד יום ראשון, אז יחלפו 14 יום מאז פגש את ליצמן.
 
18:50 - 4,500 קשישים מבני ברק הוצאו מהעיר, לוחמי קומנדו וצנחנים הוקפצו לסייע

 

לנוכח התפשטות הקורונה בעיר, החליטו השרים בנט ודרעי, באישור ראש הממשלה בנימין נתניהו, להוציא מבני ברק 4,500 קשישים ולהעבירם למלוניות של פיקוד העורף. 15 אלף חיילים ו-3,000 כלי רכב צבאיים מסייעים ברחבי הארץ נגד הנגיף

 

שרי הפנים והביטחון אריה דרעי ונפתלי בנט סיכמו היום (ה') כי 4,500 קשישים בני 80 ויותר יועברו מבני ברק וישוכנו במלוניות מחוץ לעיר כדי להגן עליהם מנגיף הקורונה. צה"ל מרחיב את הסיוע של פיקוד העורף לאוכלוסייה בדגש על בני ברק. האוגדה המובחרת 98 תפעל כמפקדה משימתית עם שני גדודים סדירים מהאוגדה שיסופחו לפיקוד העורף בבני ברק.

 

תווה לטיפול באוכלוסייה הקשישה בבני ברק גובש לנוכח המשך התפשטות נגיף הקורונה בעיר מתוך הבנה כי האוכלוסייה הקשישה בבני ברק מצויה בסיכון הגבוה ביותר, ולכן יש להוציאה בהקדם מהעיר, המאופיינת בצפיפות רבה. במקביל, יצביעו שרי הממשלה בישיבת הממשלה הטלפונית באשר להטלת מגבלות נוספות על העיר בני ברק במסגרת תקנות לשעת חירום.

 

בשיחה בין דרעי לבנט השתתפו גם שר האוצר משה כחלון, ראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין, נציגי האוצר והמל"ל. הנושא אושר על-ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

18:46 - בעקבות ליצמן: ח"כ ישראל אייכלר נכנס לבידוד

ח"כ ישראל אייכלר נכנס לבידוד, בעקבות חבר סיעתו מיהדות התורה יעקב ליצמן, שחולה בקורונה. מבדיקת סרטוני מצלמות האבטחה של הכנסת מתאריך ה-26/3 ע״י גורמי המקצוע של משרד הבריאות, עלה כי ח״כ אייכלר וכן מאבטח ממשמר הכנסת נדרשים להיכנס לבידוד.

 

הודעה על כך  נמסרה היום לשניים ע״י אנשי משרד הבריאות. בכנסת מבהירים כי בדיקת סרטוני המצלמות כללה את כל המקומות בהם ביקר השר ליצמן בכנסת מלבד לשכתו - לגביה ימשיכו אנשי משרד הבריאות את בדיקתם.

 

בכנסת מדגישים כי הכניסה ללשכותיהם של ח״כ אייכלר וכן של השר ליצמן נאסרה וכי לשכותיהם עברו הליך ניקוי וחיטוי.

(צבי זרחיה) 

17:55 - לא רק על ארבעה גלגלים: גם שוק האופנועים נפגע מהקורונה

 

השפעת הקורונה אינה פוסחת גם על שוק האופנועים והקטנועים, כך עולה מנתוני המסירות הדו גלגליות לחודש מרץ. כפי שנחשף ב"כלכליסט",מסירות רכבים חדשים צנחו בחודש מרץ. זאת בין היתר בשל העובדה שחברות ההשכרה אשר היו אמורות להצטייד במכוניות חדשות לקראת הגעת תיירות הפסח, ויתרו עליהן.

 

יתרה מזאת, כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", משרד התחבורה יאפשר ליבואני הרכב שכבר מסרו מכוניות לחברות הליסינג, לשנות את הרישום ברישיון כך שהרכב יוכל להירשם מחדש על שם קונים אחרים. משמע גם המכוניות שנמסרו בחודש שעבר, חלק גדול מהן לחברות הליסינג, לא היו מסירות "אמיתיות", כי המכוניות ישובו אל יבואני הרכב ויירשמו מחדש.

 

מניתוח הנתונים עולה כי בינואר -חודש חזק באופן מסורתי, בגלל רצונם של לקוחות לקבל אופנוע משנת מודל חדשה- נמסרו 2,200 אופנועים. בפברואר ירד המספר ל-1,295, ואילו במרץ צנחו המסירות ל-994 יחידות בלבד. לפי הערכות, באפריל צפויות מסירות האופנועים והקטנועים להתכווץ לעשרות בודדות.

(תומר הדר)

 

17:40 - היבואנית שסטוביץ השיקה אתר מכירות

 

בצל משבר הקורונה, החלו יבואניות ויצרניות מוצרי הצריכה להקים אתרי סחר משלהן, ולעקוף את רשתות השיווק, במכירה ישירה לצרכנים. שסטוביץ, יבואנית בין היתר של המותגים קולגייט, פלמוליב ופסטה ברילה, העלתה לאוויר אתר ומבטיחה לשלח מוצרים עד הבית בתוך שלושה ימים.

 

שסטוביץ השיקה את האתר תחת השם "theonlinestore", ותשווק בו בין היתר, את מוצרי הניקיון פלמוליב, מוצרי טואטליקה ודאודורנטים של ספיד סטיק, משחות שיניים של קולגייט ומרידול, מוצרי בישום של הוגו בוס, קלווין קליין ומותגי בישום נוספים, עזרי בישול של המותג קוקי וכן את מותגי המזון שהיא משווקת פסטה ברילה, טונה ריו, מוצרי מאסטר שף, ואחרים.

 

בשבועות האחרונים החלו גם יצרניות המזון שטראוס ותנובה למכור ישירות לצרכן. תנובה השיקה אתר למכירת מארזי מוצרים ושטראוס נעזרת בפלטפורמת שילוח חיצונית.

(אורנה יפת)

 

17:00 - המכביה ה-21 נדחית בשנה ותעבור לקיץ 2022

 

הנהלת מכבי תנועה עולמית הודיעה כי המכביה נדחית בשנה ותעבור מחודש יולי 2021 לחודש יולי 2022. הסיבה העיקרית לכך, לפי ההנהלה בראשותו של אמיר פלד והוועד המארגן של המכביה בראשות אילן פרנקו, הינה דחיית האולימפיאדה לקיץ 2021, במקביל לתאריכים של המכביה. על כן לא יתאפשר להביא באותו מועד שחקנים יהודים מובילים, שייתחרו לצד שחקנים ישראליים.

טקס נעילת המכביה ה-19 באצטדיון טדי בירושלים, צילום: חיים צח טקס נעילת המכביה ה-19 באצטדיון טדי בירושלים | צילום: חיים צח טקס נעילת המכביה ה-19 באצטדיון טדי בירושלים, צילום: חיים צח

 

לפי ההודעה, המכביה ה-21 תתקיים בין התאריכים 12 ביולי-26 ביולי, 2022. המכביה הראשונה התקיימה בשנת 1932 באצטדיון המכביה בתל אביב ומעולם לא בוטלה, למעט בתקופת מלחמת העולם השניה ותמיד התקיימה כשנה לאחר האולימפיאדה.

  

רואי הסינג, מנכ"ל המכביה: "אנו שלמים עם ההחלטה שהתקבלה ביחד עם ראשי קהילות מכבי בעולם, לדחות את המכביה בשנה, על אף שזה לא קרה בעבר. אנו נמשיך בהכנות ביחד עם השותפים הרבים שלנו, בארץ ובעולם, על מנת לקיים את המכביה ה-21 בקיץ 2022 בצורה הטובה ביותר".

 

 
15:35 - נתניהו ממשיך לחלק מזומן: 500 שקל גם לנכים
 
אחרי שהודיע אתמול ראש הממשלה כי כל המשפחות יקבלו מענק של 500 שקל עבור כל ילד עד גיל 18 (עד 2,000 שקל) וכי כל קשיש יקבל מענק בגובה זהה, הודיע היום ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הנחה את האוצר לתת מענק של 500 שקל גם לאוכלוסיית הנכים. המהלך, שאליו נחשפו פקידי האוצר רק אתמול בצהריים לווה בביקורת רבה על כך שהוא לא מבדיל בין משקי בית שנפגעו מהמגבלות שהטילה הממשלה בעקבות התפרצות הקורונה לבין אלו שלא ובכך לא מהווה סיוע יעיל למי שזקוק לו באמת. כך הדבר גם לגבי אוכלוסית הנכים, שכן זו לא הושפעה באופן גורף מהקורונה. נתניהו ניסה אמנם להציג חבילת סיוע מוגדלת ודומה יחסית לזו שהציג טראמפ, אולם אפילו טראמפ הגביל את המענק בהתאם לגובה ההכנסות של משקי הבית.

(עמרי מילמן)

 
14:00 - חולה קורונה בן 90 מת באיכילוב - מניין המתים מהנגיף עלה ל-33

חולה קורונה בן 90, שסבל ממחלות רקע רבות, נפטר מנגיף הקורונה בבית החולים איכילוב בתל אביב. בכך עולה מניין המתים מהנגיף ל-33.

13:40 -  מנכ"ל קופ"ח מכבי: "מעריך שכ-38% מתושבי בני ברק חולים בקורונה"

מנכ"ל קופת חולים מכבי, פרופ' רן סער, אמר כי "מכבי מטפלת במחצית מתושבי בני ברק ולפי אינדיקציות שונות כ-38% מתושבי בני ברק חולים, שזה 75 אלף איש". סער, שדיבר בוועדת הקורונה שהוקמה בכנסת, הוסיף: "אני קורא מפה לכל הגורמים האחראיים להציב משטרה שם לקראת ערב הפסח. אחרת המצב שם יילך ויורע. נמצא את עצמנו עם הרבה מאוד מתים בבני ברק אם לא ניערך".

 

13:45 - הממשלה מאשרת את המענק לעצמאים

הממשלה מאשרת כעת במשאל טלפוני את תקנות שעת החירום, הנוגעות לתשלום מענק סיוע לעצמאים. המענק יועבר לעצמאים באמצעות רשות המיסים. לנוסח המלא של התקנות לחצו כאן .
(שירות כלכליסט) 
 
13:00 חולה קורונה בן 77 נפטר - מניין הקורבנות מהנגיף עלה ל-32

חולה קורונה בן 77 מאשקלון נפטר בבית החולים ברזילי בעיר. מבית החולים נמסר כי הוא טופל במחלקה המיוחדת לחולי קורונה, מצבו הידרדר והוא הועבר לפני מספר ימים ליחידה לטיפול נמרץ. בכך עלה ל-32 מניין המתים מהנגיף בישראל.
 
12:55 - כספי פיקדון ישוחררו
 

ח"כ עפר שלח, יו"ר ועדת הקורונה הגיש הצעת חוק לשחרור כספי פיקדון כהוראת שעה. לפי ההצעה חייל משוחרר יהיה זכאי על פי בקשתו לקבל לידיו מכספי הפיקדון סכום שלא יעלה על 10,000 שקל לשם התמודדות עם משבר נגיף הקורונה. תוקפו של חוק זה עד סוף השנה הנוכחית. כזכור, חיילים משוחררים בשל גילם הצעיר, בחלקם לא כלולים בתכנית הכלכלית שהציג השבוע משרד האוצר. (צבי זרחיה)

12:23 - האדמו"ר מגור לא ייכנס לבידוד למרות שנפגש על ליצמן
 
משרד הבריאות: מנתוני חקירה אפידמיולוגית עולה כי על פי הנחיות המשרד, האדמו"ר מגור הרב יעקב אריה אלתר,  אינו נדרש להיכנס לבידוד בעקבות האיבחון החיובי לקורונה של שר הבריאות יעקב ליצמן.  השניים נפגשו לפני 12 יום במרחק שמעל 2 מטר וכי הוראות המשרד נשמרו בקפידה.
 
 
11:22 - נתניהו  נכנס לבידוד בעקבות אבחונו של ליצמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו נכנס לבידוד עד יום רביעי הבא, בעקבות אבחונו של שר הבריאות יעקב ליצמן כחולה קורונה. זאת, בהמשך להמלצת רופאו האישי של נתניהו ד"ר ברקוביץ ולפי הנחיית משרד הבריאות. 

 

 

יעקב ליצמן ובנימין נתניהו, צילום: עמית שאבי יעקב ליצמן ובנימין נתניהו | צילום: עמית שאבי יעקב ליצמן ובנימין נתניהו, צילום: עמית שאבי

10:39 - שיעור האבטלה עלה ל-24.6%

 

שיעור האבטלה עומד על 24.6% - כך עולה מנתוני שירות התעסוקה. מאז אתמול בשעה 17:00 ועד הבוקר נרשמו בשירות התעסוקה 7,290 דורשי עבודה חדשים. אתמול נרשמו בסך הכל 25,380 דורשי עבודה. זאת לעומת 32,137 דורשי עבודה שלשום וכ-24 אלף בימים שני וראשון. 

מאז החל המשבר בתחילת חודש מרץ ועד היום נרשמו 866,907 מובטלים חדשים – 89.3% מהם בחל"ת, 6.6% פוטרו. על פי שירות התעסוקה, נמשכת המגמה של עלייה בפיטורים: שלשום ואתמול עמד שיעור החל"ת בתמהיל היומי של סיבת ההתייצבות על 83.7% בלבד, ואילו פיטורין היוו 9.1% ו-10.4% בהתאמה.

09:47 - ראש המוסד ייכנס לבידוד בגלל פגישה עם ליצמן

ראש המוסד יוסי כהן ייכנס לבידוד בלשכתו למשך שלושה ימים לאחר שהתברר כי נפגש עם שר הבריאות יעקב ליצמן, שאובחן כחולה קורונה. גם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ייכנס לבידוד מאותה סיבה.

 

יוסי כהן ראש המוסד, צילום: אלכס קולומויסקי יוסי כהן ראש המוסד | צילום: אלכס קולומויסקי יוסי כהן ראש המוסד, צילום: אלכס קולומויסקי

 

09:45 - הקורבן ה-31: חולה קורונה בן 72 נפטר בבית החולים איכילוב

חולה קורונה בן 72 נפטר בבית החולים איכילוב בתל אביב. מבית החולים נמסר כי לחולה היו מחלות רקע רבות. בכך עולה ל-31 מניין המתים מהנגיף בישראל.

 

9:20 - מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב נכנס לבידוד

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ייכנס לבידוד בעקבות ההודעה על כך שהשר ליצמן אובחן כחולה בנגיף יחד עם אשתו. בר סימן טוב ימשיך לנהל את המשבר ממתקן בידוד בשיבא. בר סימן טוב ישהה בבידוד במתקן ייעודי הכולל חדר עבודה ואמצעי תקשורת מתאימים. ״התכוננו לאפשרות כזאת ונערכנו בהתאם", אמר הבוקר בר סימן טוב. " אמשיך לנהל את האירוע יחד עם חברי להנהלה באמצעים דיגיטליים. רצף השליטה על האירוע יימשך. הצורך להיכנס לבידוד יכול לקרות לכולנו וחובה עלינו להישמע להוראות".

(שירות כלכליסט)  

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, צילום: יואב דודקביץ מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב | צילום: יואב דודקביץ מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, צילום: יואב דודקביץ

 

9:00 - מספר המתים מהקורונה עלה הבוקר ל-29

 

מניין המתים מנגיף הקורונה בישראל עלה הבוקר (חמישי) ל-29, לאחר שבתי החולים הודיעו על שלושה נפטרים נוספים. מבית החולים העמק בעפולה נמסר על חולה סיעודי בן 77 שסבל ממחלות רקע מורכבות, ונפטר כתוצאה מסיבוכי הנגיף. במקביל, הודיע בית החולים שיבא בתל השומר על חולה קורונה בן 95 שנפטר. בית החולים ברזילי דיווח על חולה בן 78 עם מחלות רקע שנפטר לפנות בוקר, לאחר שאושפז בשבוע שעבר במחלקת הקורונה ומצבו הידרדר.

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי מניין הנדבקים בקורונה עומד כעת על 6,211 בני אדם - עלייה של 119 לעומת המספר שנמסר אתמול. כמות הנדבקים שאובחנה אתמול נחשבת לגבוהה ביותר שאובחנה עד כה ביום אחד בישראל. לפי נתוני המשרד, 107 חולים נמצאים במצב קשה, ומהם מונשמים 83. 

(ynet) 

בית חולים ברזילי באשקלון, צילום: גדי קבלו בית חולים ברזילי באשקלון | צילום: גדי קבלו בית חולים ברזילי באשקלון, צילום: גדי קבלו

08:39 - הקורבן ה-29: חולה קורונה בן 78 נפטר בביה"ח ברזילי

חולה קורונה בן 78 שסבל ממחלות רקע נפטר לפנות בוקר בבית החולים ברזילי שבאשקלון. מבית החולים נמסר כי החולה אושפז במחלקה המיוחדת לחולי קורונה ומצבו הידרדר בסוף השבוע והוא הונשם .הלילה מצבו הוחמר מאוד והוא נפטר. בכך עלה ל-29 מניין המתים מקורונה בישראל.

שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו אובחנו הלילה כחולים בנגיף הקורונה. כך נמסר מלשכתו של השר. השניים מרגישים טוב וישהו בבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות. לפי שעה לא ברור ממי נדבקו השר ורעייתו או היכן. מלשכתו של ליצמן בן ה-71 נמסר עוד כי בהתאם לחקירה האפידמיולוגית שתתבצע, יימסרו הודעות לכניסה לבידוד לאלו שנחשפו לקרבתו ולקרבת רעייתו בשבועיים האחרונים. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו עודכן בפרטים. השר ליצמן צפוי להמשיך משיך לנהל מביתו סדר יום רגיל, בהתאם להמלצות הרפואיות.

שר הבריאות יעקב ליצמן, צילום: אבי מועלם שר הבריאות יעקב ליצמן | צילום: אבי מועלם שר הבריאות יעקב ליצמן, צילום: אבי מועלם

חברי הצוות האישי של שר הבריאות יעקב ליצמן שוהים כעת בבידוד, לאחר שליצמן ורעייתו אובחנו כחולים בקורונה. בסביבת השר מעריכים כי גם מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב צפוי להיכנס לבידוד. במהלך היום תתקבל החלטה לאחר סיום החקירה האפידמיולוגית.

אמש הודיע רה"מ בנימין נתניהו על ארבעה צעדים חדשים במסגרת המאבק בקורונה ובניסיון להקל על התושבים במדינה. בין היתר ביקש נתניהו לחבוש מסכות או צעיף ביציאה מהבית והודיע על מענקים מיוחדים לפסח עבור משפחות עם ילדים ולקשישים. "אם אין ברשותכם מסכה השתמשו בצעיף או בכל כיסוי פנים אחר שיצמצם את הפצת הנגיף לאחרים", אמר נתניהו.

 

 

בני ברק בימי קורונה , צילום:  יריב כץ בני ברק בימי קורונה | צילום: יריב כץ בני ברק בימי קורונה , צילום:  יריב כץ

 

ראש הממשלה הודיע במקביל גם על הגבלת התנועה אל בני ברק וממנה כדי למנוע הדבקות. הגבלות תנועה נוספות צפויות גם לשכונות בדרום תל אביב שבהן גרים מסתננים ושוהים בלתי חוקיים. נתניהו הבטיח כי "לכל מקום שנהדק את מגבלות התנועה אליו נדאג למחסור. הנחתי את כל המשרדים להגיש סיוע מיוחד לבני ברק".

מקפיד על מסכה, צילום:  אבי מועלם מקפיד על מסכה | צילום: אבי מועלם מקפיד על מסכה, צילום:  אבי מועלם

סוגיית הסגר על בני ברק נדונה בשיחת ועידה שקיים נתניהו עם שר הפנים אריה דרעי ושר הבריאות יעקב ליצמן וגורמים נוספים. בשיחה התברר שהמשטרה לא יכולה למנוע כניסה לעיר בהיעדר תקנות לשעת חירום. עם זאת, הכוונה היא להעניק למשטרה יכולת להחליט מי ייכנס ומי לא. משאיות לחלוקת מזון יוכלו להיכנס, אבל השוטרים יגבילו למינימום את הכניסות של אזרחים לעיר. פקיד בכיר בממשלה אמר: "נאפשר רק למי שחייב להיכנס ולצאת מבני ברק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות