אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צה"ל פנה למשרד האוצר: שילמנו בחריגה למפקדים לוחמים מאז 2003 צילום: בלומברג

פרסום ראשון

צה"ל פנה למשרד האוצר: שילמנו בחריגה למפקדים לוחמים מאז 2003

בעקבות יישום שגוי של הסכמי שכר שולמו למפקדים מסוימים, בדרג החטיבה תשלומים עודפים. מרגע שהתגלה הפער, הופסקו התשלומים באופן מייד

02.04.2020, 10:19 | עמרי מילמן

השבוע דיווח צה״ל למשרד האוצר על חריגה שבוצעה ביישום הסכמי שכר בנוגע למתן תוספת שכר למפקדים לוחמים. לפי צה"ל, בעקבות היישום השגוי שולמו למפקדים מסוימים, בדרג החטיבה (מפקד חטיבה, סגן מפקד חטיבה וקצין אג״ם) תשלומים עודפים. מרגע שהתגלה הפער, הופסקו התשלומים באופן מיידי.

הסכמי השכר אותם הפר בפועל צה"ל נחתמו בשנת 2003 ו-2010 והסדירו את המענקים שמקבלים מפקדים לוחמים בדרגי הגדוד והחטיבה בעת פרישתם (שנת תפקיד במהלך השירות באותן מסגרות מגדילה את מענק הפרישה).

חיילים חיילים חיילים

בצה"ל גילו ב-2018 כי למפקדי החטיבות שפרשו מאז 2003 וזכאים למענק (מח"ט, סמח"ט וקצין אג"ם) חושב המענק עבור אותן שנות שירות בחטיבה כאילו שירתו בגדוד, מה שמגדיל את המענק כמעט פי 2.5 לפי גורמים בצבא. בפועל גובה המענקים בעת הפרישה היה גבוה בעשרות אלפי שקלים, ובמקרים מסוימים הגיע גם ל-90 אלף שקל. מאחר ומדובר בכ-200 מפקדים שנהנו מאותה חריגה, העלות עומדת על מיליוני שקלים. בצה"ל מדגישים כי מדובר בקצינים בליבת השירות המבצעי.

בתחילת השבוע נפגש ראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז עם הממונה על השכר קובי בר נתן והציג בפניו את החריגה. זו התגלתה בצה"ל למעשה בסוף 2018, במסגרת סימולציות פרישה, אולם רק כעת כאשר אותם משרתים עומדים לפרוש פנו בצה"ל למשרד האוצר ודיווחו על החריגה וכעת סוכם כי הצדדים יגבשו הסכם עתידי בנושא.

מצה"ל נמסר כי צה״ל רואה חשיבות רבה ביישום קפדני של הסכמי השכר הנוגעים למשרתיו ופעל לתיקון הטעות והפקת הלקחים הנדרשים מרגע היוודע הטעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות