אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפיפיקס הישראלית נרכשת על ידי חברת OrthoPediatrics Corp ב-67 מיליון דולר צילום: אפיפיקס

אפיפיקס הישראלית נרכשת על ידי חברת OrthoPediatrics Corp ב-67 מיליון דולר

החברה פיתחה שתל חדשני לטיפול בעקמת נעורים (AIS) המהווה חלופה לניתוח הסטנדרטי והמורכב המקובל כיום בעולם. מהחברה נמסר כי רשמה על שמה עד היום 46 פטנטים

02.04.2020, 17:04 | הגר רבט
חברת המכשור הרפואי הישראלית אפיפיקס (ApiFix) מודיעה היום (ה') על רכישתה על ידי חברת OrthoPediatrics Corp, המחזיקה בכ-19% ממניות קבוצת Trendlines האמריקאית. העסקה מורכבת ממזומן ומניות וכוללת עמידה במספר אבני דרך, אף לפי הפירוט שנשלח לרשות ני״ע האמריקאית תעמוד על כ-67 מיליון דולר לפחות.

קראו עוד בכלכליסט

אפיפיקס הוקמה בתחילת 2011 על ידי פרופ' יזהר פלומן, מנתח עמוד שדרה ואורי ארנין, יזם בעל ניסיון בתחום של שתלים בעמוד השדרה. אפיפיקס החלה את דרכה בחממת טרנדליינס (החברה הרוכשת), קיבלה מענק של הרשות לחדשנות והיא ממוקמת במשגב, עם משרדים גם בבוסטון. מהחברה נמסר כי רשמה על שמה עד היום 46 פטנטים.

אפיפיקס פיתחה שתל חדשני לטיפול בעקמת נעורים (AIS), המתחבר אל עמוד השדרה בפרוצדורה זעיר-פולשנית, תוך שימוש ב-2 ברגים בלבד. לשתל אישור CE החל מ-2012 והוא משווק באירופה ומהווה חלופה לניתוח הסטנדרטי המורכב המקובל כיום בעולם.

השתל של אפיפיקס , צילום: אפיפיקס השתל של אפיפיקס | צילום: אפיפיקס השתל של אפיפיקס , צילום: אפיפיקס

הטיפול הניתוחי המקובל כיום בעקמת נעורים מבוסס על קיבוע מספר רב של חוליות באמצעות מוטות מתכת וכ-20 ברגים המוחדרים אל החוליות בעמוד השדרה. הניתוח, אורך 6-5 שעות, הינו ארוך ומסובך ועלותו גבוהה. הניתוח המסורתי גם גורם למטופל לאבד לצמיתות חלק מגמישות הגב ועלול לגרום לו לסיבוכים וקשיים לאורך החיים. הפיתוח של ApiFix מאפשר למטופלים הסובלים מעקמת נעורים לעבור ניתוח שאורכו כשעה בלבד ולאחריהם סדרת טיפולי פיזיותרפיה, במהלכם מתבצע תיקון הדרגתי לאורך מספר חודשים כאשר השתל מקבע כל תיקון שמושג בטיפול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות